fbpx

Sıfır Faizli Banka Kredileri Nelerdir (Tüm Alternatifler)

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Katılım Bankacılığı’nın gelişmesi, rekabetin artması ve diğer çeşitli sebepler tüketicilerin bankalar aracılığıyla sıfır faizli kredi kullanabilmesini mümkün hale getirmiştir. Özelikle dönemsel bazda düzenlenen kampanyalara katılım sağlayan tüketiciler düşük miktarlı nakit ihtiyaçlarını faizsiz olarak karşılamak adına alternatif çözümler sunan kredi ya da nakit avans kampanyalarına katılım sağlayabilir.

Sıfır Faizli Kredi Türleri

Tüketiciler yaptığı başvuru sonrasında ihtiyaç finansmanı, araç finansmanı, konut finansmanı, arsa finansmanı, tekne finansmanı, taksi finansmanı, evlilik finansmanı, düğün finansmanı vb. ürünler kullanabilmektedir.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde Katılım Bankaları olarak bilinen bu bankalar tüketicilere tahsis ettiği kredilerden, kredi kartlarından, ürünlerden ya da kendi ticari işlerinden hiçbir şekilde faiz almaz ve faizi iş sürecine dahil etmez. Bu sayede tüketicilerin faizsiz kredi kullanması mümkün hale gelir.

Ülkemizde faaliyet gösteren katılım bankalarının sayısı son dönemlerde artan ilgiyle doğru orantılı olacak şekilde artmıştır ve hali hazırda sıfır faizli kredi çekilebilecek banka sayısı 5’e yükselmiştir.

Ziraat Katılım Bankası

Konut finansmanı, taşıt finansmanı, eğitim finansmanı ve ihtiyaç finansmanı gibi çeşitli konularda tüketici ihtiyaçlarını karşılamak isteyen tüketiciler Ziraat Katılım Bankası aracılığıyla bu isteğini yerine getirebilir. Cazip kar payı oranları ve ülke genelindeki yaygın şube ağıyla Ziraat Katılım Bankası, kısa süre içerisinde en sık kullanılan katılım bankaları arasında girmiştir.

Vakıf Katılım Bankası

Tüketicilerin ihtiyaç duyduğu her türlü konuda katılım bankacılığı prensiplerine uygun şekilde finansman tahsis edebilen Vakıf Katılım Bankası, basit başvuru prosedürlerinin ardından kısa süre içerisinde faizsiz kredi çekilebilmesini mümkün hale getirmiştir.

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Ülkemizin en köklü katılım bankaları arasında yer alan Kuveyt Türk Katılım Bankası, katılım bankacılığı faaliyetini yıllardır başarıyla devam ettirmektedir. Her geçen gün büyüyen ve gelişen Kuveyt Türk, tüketicilerin nakit ihtiyacını kısa süre içerisinde karşılayabilmesi ve esnek kredi ürünleriyle herhangi bir boşluk bırakmamasıyla katılım bankaları arasındaki en başarılı örneklerden birisidir.

Tüketiciler kredi başvurusu yapmak için Kuveyt Türk şubelerini kullanabilir, ya da Seninbankan dijital bankacılık uygulaması aracılığıyla internetten talepte bulunabilir.

Türkiye Finans Katılım Bankası

2017 yılında Suudi Arabistan’ın en büyük bankalarından NCB tarafından satın alınan Türkiye Finans, bu dönemden itibaren iş sürecinde çeşitli iyileştirmelere imza atmış ve tüketicilerin daha yüksek miktarlı ihtiyaçlarını daha kısa süre içerisinde karşılamaya başlamıştır. Tüketiciler Türkiye Finans aracılığıyla kısa süre içerisinde kredi ihtiyacını karşılayabilir.

Albaraka Türk

Kar paylaşım oranı en yüksek katılım bankalarından birisi olan Albaraka Türk, özellikle katılım hesabı aracılığıyla birikimini değerlendirmek isteyen tüketiciler tarafından tercih edilmektedir. Fakat finansmanlar konusunda da oldukça avantajlı çözümeler sunan Albaraka, her türlü ihtiyaç için kullanılabilecek kredi ürününe başvurulmasını mümkün kılmaktadır.

Denizbank Sıfır Faizli Kredi

Denizbank, ilk defa fatura talimatı verecek olan tüketicilerin 2 adet otomatik fatura ödeme talimatlandırması yapması halinde 1000 TL’ye kadar faizsiz masrafsız kredi kullanabilmesini mümkün kılmaktadır.

Denizbank aracılığıyla bir adet mevduat hesabı açılması sonrasında katılım sağlanılabilen kampanya kapsamında tahsis  edilen 1000 TL’lik kredinin borç ödemelerinin 12 ay vadeyle 83,33 TL’lik taksit ödemeleriyle yapılması gerekir.

Katılım sağlamak isteyen tüketiciler en yakın Denizbank şubesine gitmek durumundadır.

Cardfinans Sıfır Faizli Kredi

Cardfinans Trabzonspor kredi kartı kullanıcıları 900 TL’ye kadar sıfır faizli masrafsız nakit avans kullanabilmektedir. Tahsis edilen nakit avansı 9 ay vadeyle geri ödemek durumunda olan tüketicilerin ilk yıl için kart aidatı ödemesi de gerekmez.

Cardfinans Trabzonspor ürününü kullanmak isteyen tüketicilerin Trabzonspor taraftarı olması zorunlu değildir, internet üzerinden iletilen kredi kartı başvurusu sonrasında kartın en yakın QNB Finansbank şubesine istenmesi ve gidip alınması mümkündür.

faizsiz banka kredileri
sifir faizli banka kredileri

Kredi kartı için başvuruda bulunmak isteyen tüketiciler cardfinans.com web adresine giriş yaptıktan sonra CardFinans ile Tanışın > CardFinans Ürünleri > Ortak Markalı Kartlar > CardFinans Trabzonspor > Hemen Başvur adımlarını takip etmelidir.

Kredi kartı başvuruları aynı gün içerisinde değerlendirilip kısa mesaj aracılığıyla yanıtlanmaktadır.

Sitemizde yer alan Kredi Kartından Sıfır Faizli Nakit Avans Nasıl Çekilir konulu yazımızı da okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku