fbpx

PTT Faizsiz Kredi Veriyor mu PTT Anlaşmalı Bankalar

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

PTT’nın özelleştirilmesinden sonra bankacılık lisansına sahip Aktifbank oluşumuyla birleşmesine istinaden PTT şubeleri farklı bankalar için teklif alanı haline gelmiştir. Ülkemizin neredeyse her noktasında bulunan PTT şubeleri, tüketicilerin en kolay ulaşım sağlayabildiği ve bilinirliği yüksek merkezleri olması dolayısıyla tüketicilere ulaşabilmek adına oldukça önemli bir yere sahiptir.

PTT Kredileri

PTT, kredi başvurusu iletmek isteyen tüketicilerin yararlanabileceği kurumlardan birisidir. Bu kapsamda PTT aracılığıyla herhangi bir bankaya kredi başvurusu iletmek isteyen tüketiciler;

 1. PTT şubelerinden temin edeceği kredi başvuru formunu doldurur,
 2. Başvuru formu başvuru iletilen bankaya gönderilir,
 3. Gönderiyi alan banka başvuruyu değerlendirir ve çok kısa bir süre içerisinde PTT’ye sonuçla ilgili bildirimde bulunur,
 4. Kredi onaylandıysa hemen bireysel kredi sözleşmesi imzalanır ve finansman PTT şubeleri üzerinden tüketiciye tahsis edilir.

PTT aracılığıyla kredi başvurusu iletilebilecek bankaların PTT ile protokol imzalamış olması gerekir. Hali hazırda PTT ile protokol imzalayan bankalar şu şekildedir:

 1. Aktifbank (En fazla 60 bin TL kredi)
 2. Denizbank (En fazla 55 bin TL kredi)
 3. TEB (En fazla 30 bin TL kredi)
 4. ING Bank (En fazla 45 bin TL kredi)
 5. Burgan Bank (En fazla 55 bin TL kredi)
 6. Fibabanka (En fazla 30 bin TL kredi)
 7. Odeabank (En fazla 50 bin TL kredi)

PTT Faizsiz Kredi Verir Mi?

PTT’nin faizsiz kredi vermesi olanaksızdır, çünkü PTT’nın doğrudan verdiği bir kredi ürünü yoktur. PTT yalnızca tüketiciye ulaşmak isteyen bankalarla, bankaya ulaşmak isteyen tüketiciler arasında aracı konumundadır. Dolayısıyla PTT üzerinden faizsiz kredi vereceğini duyuran bir banka olmadığı müddetçe PTT’den faizsiz kredi kullanılması mümkün değildir.

Hali hazırda tüketiciye faizsiz kredi vereceğini duyurmuş bir banka da yoktur ve devlet teşviki olmadığı sürece de böyle bir kampanyanın düzenlenmesi oldukça güçtür.

PTT Üzerinden Kimler Kredi Kullanabilir

PTT aracılığıyla tüm tüketiciler kredi kullanabilir, ancak prosedürleri en hızlı şekilde geçen kişiler genel itibariyle PTT’nin maaş müşterisi emeklilerdir. Emeklilerin PTT aracılığıyla kredi başvurusu iletmesi halinde gelir belgesi ya da farklı bir belge ibraz etmesi gerekmez, kredi talebi doğrudan ilgili bankaya ulaştırılabilir ve bu sayede çok daha kısa süre içerisinde kredi tahsisi gerçekleşebilir.

PTT Kredi Şartları

PTT aracılığıyla kredi başvurusu ileten tüketicilerin genel itibariyle tüm bankaların ortak karar kıldığı şartları sağlaması gerekir. Bu şartlar;

 1. Yüksek kredi notuna sahip olmak,
 2. Farklı bir bankaya kredi borçlusu olmamak,
 3. Kara listede bulunmamak,
 4. En az 18, en fazla 84 yaşında olmak,
 5. Kredi taksit ödemelerinin en fazla aylık gelirin yarısı kadar olması,
 6. Gelir belgesi beyan edebilmek.
PTT Faizsiz Kredi Veriyor mu (PTT ile Anlaşmalı Bankalar)
PTT Faizsiz Kredi

PTT Konut ya da Taşıt Kredisi Verir Mi?

PTT aracılığıyla sadece ihtiyaç kredisi kullanılabilir. Mevzuat üzerinde bir değişiklik yapılmadığı sürece de yalnızca ihtiyaç kredisi için başvuru iletilmeye devam edilecektir. Çünkü yürürlükteki Kredi ve Kredi Kartı Yönetmeliği uyarınca taşıt kredileri ve konut kredileri için kredi konusu ev ya da taşıt özelinde ibraz edilmesi gereken evraklar bulunur ve bu evrakların beyan edilmemesi halinde kredi sağlanması mümkün değildir.

Sitemiz üzerinden Sıfır Faizli İhtiyaç Kredisi bölümümüzden ilgili daha kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

2 Yorumlar
 1. Cihan diyor

  Faizsiz faizli!!…doğru olan hangisidir?..ikiside beyanınız!….

 2. DERYA ALTUN diyor

  %45 ENGELLİ EMEKLİ ÖĞRETMENİM , SIFIR FAİZLİ KREDİ ÇEKMEK İSTİYORUM, NASIL BAŞVURMALIYIM ?…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku