fbpx

Özürlülere ve Engellilere Sıfır Faizli Kredi 2020(Faizsiz)

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Sosyal devlet ilkesinin bir gerekliliği de engellilere sağlanması gereken destekler ve olanaklardır. Eşitliğin sağlanabilmesi ve  herkese eşit fırsat sunulabilmesi için gerekli olan bu destekler hali hazırda çeşitli yardımlar şeklinde sunulmaktadır ve banka özelinde kredi desteği niteliğine kavuşamamıştır. Dolayısıyla engellilere özel kredilere pek sık rastlanmamakta ve devletin de konu hakkında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın sağladığı iş yeri açma teşviki dışında pek bir hamlesi bulunmamaktadır.

Hali hazırda 2020 yılı itibariyle de sıfır faizli engelli kredilerinden ziyade engellilere kredi veren bankaların bulunması dahi zordur. Çünkü mevcut piyasa koşulları, bankaların sağlayacakları krediler için risk almasını zorlaştırmakta ve gelir belgesiyle teminat gösteremeyen tüketicilerin koşulları ne olursa olsun kredi imkanlarından yararlanmamasına neden olmaktadır.

Devlet Destekli Engelli Kredileri

Yukarıda da değinildiği gibi üretime katkıda bulunmak ve iş yeri açmak isteyen engellilere sağlanan bazı teşvikli krediler bulunmaktadır. Söz konusu krediler KOSGEB, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank aracılığıyla engellilere ulaştırılmakta fakat başvuruları KOSGEB ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na yapılmaktadır.

Ziraat Bankası’nın devlet destekli teşvikli krediye ek olarak kendi oluşturduğu engelsiz kredi paketi de bulunur. Bu kredi kapsamında engellilerin çok daha cazip faiz oranları ve uzun vade imkanlarıyla ticari kredi kullanabilmesi sağlanmaktadır. Krediye ek olarak çek, mevduat, pos vb. bankacılık ürünlerinde de ciddi indirimler yapılmaktadır. Ziraat Bankası’nın engelsiz destek paketine başvuru iletmek isteyen engelliler en yakın Ziraat Bankası şubesine başvuru iletebilir.

KOSGEB ya da SYDV’ye iş yeri açmak için başvuru iletmek isteyen tüketiciler ise kredi kullanabilmek için bazı belgelerle birlikte herkesin dahil olması gereken prosedürlere yerine getirmelidir. KOSGEB’in girişimci desteklerinden yararlanmak isteyen engelliler Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katıldıktan ve girişimci sertifikası aldıktan sonra iş planı projesiyle birlikte faizsiz kredi için başvuru iletebilir ve engelli belgesini ibraz ederek engellilere özel kontenjan imkanından faydalanabilir.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın 15 bin TL’ye kadar faizsiz kredi desteğinden yararlanmak isteyen engelliler ise SYDV’ye iş planı projesini göndermelidir. Hazırlanan iş planı projesi heyet tarafından incelenecek ve uygun görülmesi halinde onaylanarak kredilendirilecektir. SYDV tarafından sunulan faizsiz engelli kredisi yalnızca iş yeri açmak için kullanılabilir ve ilk yılı ödemesiz dönem olmak üzere 4 yıl vade imkanıyla kullanılabilir.

Engellilere Kredi Veren Bankalar

Eğer engelli yardımlarından yararlanılıyorsa veya bir bankanın maaş müşterisi konumunda bulunuluyorsa ilgili bankadan kredi almak çok daha kolaydır. Kredi başvurusu iletmek isteyen engelli öncelikle en sık çalıştığı bankayla iletişime geçmeli ve başvurusunu buraya yapmalıdır.

engelli ve ozurlulere faizsiz kredi
engelli ve ozurlulere ozel faizsiz kredi imkani

Engellilerin gelir belgesi ibraz etmesi çoğu zaman mümkün olmadığı için mevduat hesaplarındaki hareketlilikler incelenmekte ve finansal hacmin ne olduğu saptanmaya çalışılmaktadır. Dolayısıyla bu verinin KKB sorgusundan edinilmesindense bankanın kendi algoritması yardımıyla edinilmesi çok daha kolay olacaktır.

Yine de Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Garanti, Yapı Kredi ve İş Bankası’nın engellilere daha sık kredi sağladığını bilmek yararlı olabilir.

Sitemiz üzerinden Faizsiz Kredi ile ilgili daha detaylı bir çok bilgi ve yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

17 Yorumlar
 1. ZEKİ DİZAR diyor

  sorum bu engeli olan kişiler biliniyo devleten 3 ayda bir alıyolar peki bunlar nasıl olcak ödeme aylık olarak ara ödeme varmı ne sekilde peşinat sartmı cevap beklerim facabem bu zeki dizar 2 tane var epsine yolayabilirsıniz cevab beklerim

 2. Sibel diyor

  Mrb benim kardesim 17 yasinda yuzde 60 gorme engeli var ve uc ayliktan ayarlaniyor acaba ihtiyac kredisi alabilir mi

  1. Admin diyor

   Merhaba Sibel Hanım,
   Aylık sabit bir geliri olduğu için; bu gelire göre bir kredi çekebilmesi mümkün olacaktır.

 3. Hakan diyor

  %42 oranınında engelim var.sitenizde %50diye belirtilmiş konut kredisi kullanmak istiorum bu mümkünmüdür.

 4. Sultan akınbay diyor

  Benim kızım down sendromlu 3.5 yaşında 4 aydır evde bakım maaşı alıyorum kızımın engeli raporuyla konut kredisi alabilirmiyim 100/70 ağır engelli raporumyz var

 5. Can diyor

  Kolay gelsin engelli olarak sadece iş yeri açmak içinmi kredi veriyor banka yoksa ihtiyaç kredisi gibi çalisan engellilerede veriyormu.

 6. ismail diyor

  hepsi yalan ben dolandım bütün bankaları öyle birşey yok yalandan başka birşey olmadıki zaten

  1. Admin diyor

   Merhaba İsmail Bey,
   Konumuzda belirttiğimiz üzere, söz konusu krediler, daha çok girişimcilik yapacak Engelli vatandaşlarımızla ilgilidir. Sıfırfaizli.com olarak; olmayan bir şeyi var gibi göstermedik, hiç bir zaman da göstermeyeceğiz. Sizler için tüm faizsiz kampanyalar, faizsiz krediler, kobi kredileri, girişimci kredileri gibi içerisinde faiz olmayan tüm bilgileri paylaşmaya gayret gösteriyoruz.
   Anlayışınız için teşekkür ederiz.

 7. Murat diyor

  Benim yuzde 89 ağır engeli raporum var suresiz ben hangi kıredilerden faydalana bilirim

 8. Ankara ankara diyor

  Merhaba %95 engelli 7 yasinda bi oğlum var 0 faiz geri ödemeli kredi kullanabilirmiyim acaba yardimci olurmusun teşekkürler

 9. Muhammet diyor

  Merhaba admin % 80 engelli raporun var peki engelli kredi konuttu alabilir miyim ne kadar kredi alırım

 10. ali diyor

  tüm sorunlu kredileriniz aynı gün çözüme kavuşturulur li*****k@gmail.com ali bey

 11. dilan diyor

  mrb %97 engelli raporum var ama okuma yazma ve fiziksel olarak cok buyuk bir sorunum yok kucukbas hayvancilik yapmak istiyorum krefi alma imkanim varmi acaba

 12. bayram diyor

  Ben yuz73rapor var inkani var ev alma

 13. mustafasak diyor

  benim yüzde 62 raporum var faisiz keredi nasıl faydalanabilirim kosgep eyitimi bitirdim ev almak istiyorum işyeri açmak istiyorum ve evlenmek istiyorum yanlış anlamayın başınızı ağartım için üzür diliyorum aynı zamanda çalışıyorum şu anda emekliyim bankalarda toplam 25000 lira borcum var azar azar üdüyorum cevabını bekliyorum selamlar 05324143578 mustafa sak

 14. Erkan diyor

  Burada yazılı olanları bankaya sordum cevap yok öyle birşey oldu. Ziraat ye hesabımda var 61 süresiz raporunda emekli oldum maaşımda var .

 15. aysel diyor

  HER AY ENGELLİ AYLIĞIMDAN KESİLMESİNİ İSTİYORUM İHTİYACIM VAR

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku