fbpx

Online Dolar Alım Satımı Yapabileceğiniz Katılım Bankaları

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Katılım Bankaları aracılığıyla da döviz ticareti yapmak mümkündür. Müşterilerine her geçen gün daha teknolojik ve gelişmiş ticaret ortamları sunan katılım bankaları düşük kar marjıyla yüksek hacimli işlem gerçekleştirmektedir. Her banka kendi özelinde farklı ticaret platformu kullanıyor olsa da her katılım bankasından döviz alım satımı yapılabilecek bir hesap açtırmak mümkündür. Bu kapsamda online dolar alım satımı yapılabilecek katılım bankaları ve buna ilişkin bazı detaylara değinilmesi yararlı olacaktır.

Dolar Ticareti Nasıl Yapılır?

Dolar ticareti en basit haliyle parite düşükken alım yapıldıktan sonra paritelerin yükselmesini beklemek ve satış yapmak anlamına gelmektedir. Her kurum müşterisine farklı şekilde döviz ticareti yaptırabilir, ancak en sık kullanılan yöntem bunun bir ticaret platformu üzerinden gerçekleştirilmesidir. Çoğu katılım bankası müşterisi de eğer yüksek hacimli (10 bin dolar ve üzeri) işlem yapmayacaksa internet veya mobil bankacılık uygulamasına giriş yaptıktan sonra döviz alım-satımı yapabilir. Bunun için yatırımcı hesabının açılmasına ya da farklı bir prosedüre gerek yoktur, günlük işlem limitleri dahilinde alım ya da satım yapılabilir.

Dolar Ticareti Yaptıran Katılım Bankaları

Hangi katılım bankasıyla çalışılırsa çalışılsın döviz ticareti yapmak mümkündür. Bazı bankalar bunun için müşterilerine özel bir ticaret uygulaması ya da ortam sunarken bazı bankalar doğrudan internet veya mobil bankacılık uygulaması üzerinden alım-satım emri verilmesini mümkün kılmaktadır.

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Kuveyt Türk Katılım Bankası aracılığıyla dolar alım-satımı yapacak tüketicilerin tek yapması gereken internet veya mobil bankacılık uygulamasına giriş yaptıktan sonra hesabındaki parayla döviz alımı gerçekleştirmek ya da hesabındaki dövizi Türk Lirası’na çevirmek üzere işlem yapmaktır. Bunun için hesaba giriş yaptıktan sonra Para Transferi > Döviz Alımı-Satımı > Alınacak-Satılacak Döviz Miktarı > Paranın Yatırılacağı Cari Hesap > Onay adımlarını takip etmek yeterlidir.

Eğer yüksek hacimle işlem yapılacaksa ya da anlık işlem yapılıyorsa Kuveyt Türk’ün TradePlus uygulamasından yararlanmak da mümkündür. Kuveyt Türk’ün kendi ürünü olan bu ticaret uygulaması sayesinde tek bir tıklamayla alım ya da satım yapabilir, anlık fiyat değişimlerini yakalayabilirsiniz. TradePlus uygulamasını kullanabilmek için en yakın banka şubesine giderek ücretsiz bir şekilde yatırım hesabı açmanız gerekir. Uygulamanın kullanımı ya da işlem yapmak da tamamen ücretsizdir, sadece bu uygulamanın aracı bir şirkete ait olması nedeniyle bir adet yatırım hesabı açılması gerekmektedir.

Türkiye Finans Dolar Al-Sat

Türkiye Finans Katılım Bankası da döviz ticareti yapacak tüketiciler için yenlikçi ve basit çözümler üretmektedir. Her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilen Türkiye Finans Katılım Bankası ek bir yatırım hesabına ihtiyaç duyulmaksızın internet bankacılığı, mobil bankacılık, çağrı merkezi, ATM ya da internet tarayıcısı üzerinden döviz alım-satımı yapılmasını mümkün kılmaktadır.

Anlık takip yapan, yüksek hacimli işlem yapan tüketicilerin Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından geliştirilen FXTARGET uygulamasından yararlanması da mümkündür. Tek bir tıklamayla alım, satım yapılmasını mümkün kılan bu uygulama sayesinde kısa süre içerisinde tam anlamıyla analiz yapan bir yatırımcıya dönüşülebilir.

Albaraka Türk Katılım Bankası

Albaraka Türk Katılım Bankası aracılığıyla da dolar alım-satımı yapmak mümkündür. Bir adet cari hesabı olan herkes hemen hiçbir prosedüre maruz kalmadan internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulaması yardımıyla işlem yapmaya başlayabilir. Eğer yüksek hacimli işlem yapılacaksa ya da anlık fiyat farklılıklarından yararlanılıyorsa minimum 10 bin dolarlık işlem gerçekleştirmek şartıyla AlbaFX uygulaması da kullanılabilir. Bir ticaret platformu olan AlbaFX uygulaması sayesinde tek tıklamayla işlem yapmak mümkün olur. AlbaFX kullanmak için en yakın Albaraka Türk Katılım Bankası şubesine gidilmesi gerekecektir.

online dolar alim satim katilim bankasi platformları
online dolar alim satim katilim bankasi

Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası

İkiside kamu bankası olan Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası aynı prosedürlerle müşterilerinin döviz alım-satımı yapmasını mümkün kılmıştır, dolayısıyla aynı başlık altında incelenecektir.

Ziraat ya da Vakıf Katılım Bankası müşterileri spot döviz işlemleri, FX-TL ya da çapraz kurlar arasında işlem yapma imkanına sahiptir. Bunun için tek ihtiyaç duyulan şey bir adet cari hesaptır. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık aracılığıyla döviz alımı ya da satımı yapılabilir.

Katılım Bankalarının Online Trade Al Sat Platformları Tanıtım konulu yazımızı da okuyabilir ve alternatif bilgilere de buradan ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku