fbpx

Öğrencilere Özel Sıfır Faizli Öğrenci Kredisi 2019

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Bankalar duygularıyla hareket eden kurumlar değildir ve kredi sağlamak üzerine kurulu bir sürdürülebilirlikleri vardır. Dolayısıyla bankaların herhangi bir çıkarı olmaksızın doğrudan faizsiz kredi verdiği ya da vereceği herhangi bir kitle olmayacaktır. Bankaların sıfır faizli kredi vermesi için devlet teşviki ya da kurumlar arasında imzalanan harcama şartlı protokoller bulunmalıdır. Dolayısıyla öğrenci kredisinin ne için kullanılacağına karar verdikten sonra öğrencilere yönelik kampanyaları araştırmaktansa bu harcamanın sıfır faizli olarak nasıl kredilendirilebileceği üzerine düşünülmesi zaman kazanılmasını sağlayacaktır.

Örneğin çoğu özel okul, ödemeler konusunda zorluk yaşayan ailelerin finansman ihtiyacını karşılamak üzere bazı banka şubeleriyle anlaşma yapar ve eğitim kredisi çekecek öğrencilerin bu şubeden kredi kullanmaları halinde çok daha düşük faiz oranlarıyla kredi kullanabilmesini sağlar. Eğer okul harcamaları için kredi çekilmesi planlanıyorsa mutlaka okul ve okulun anlaşmalı olduğu banka şubeleriyle iletişime geçilmesi gerekir.

Devlet Teşvikli Öğrenci Kredisi

Hali hazırda Kredi ve Yurtlar Kurumu aracılığıyla neredeyse her öğrenciye kredi ve bazı öğrencilere de burs imkanı sağlanmaktadır. Bu kapsamda öğrencilere tahsis edilen Ziraat Gençkart, nakit avans ve ek hesap limitine sahip olarak teslim edilir. Nakit avans, kredi kartı limitiyle aynı orandayken ek hesap limiti 2018 – 2019 dönemi için 375 TL’dir. Dolayısıyla 500 TL’lik nakit avans limiti, 375 TL’lik ek hesap limiti ve 425 TL’lik kredi ya da burs ile birlikte toplamda 1300 TL’lik hacim oluşturulması mümkündür. Ziraat Bankası öğrenci özelinde sağlanan Genç Bankkart’ın ek hesap limitinden çekilen 375 TL için herhangi bir komisyon ya da faiz ücreti almamaktadır.

Düşük miktarlı harcamalar için bu ve bunun gibi kredi kartlarının sağladığı nakit avans özelliklerinden yararlanılabilir, ancak daha yüksek limitle yapılması gereken harcamalar için gelir belgesi beyanı gerekebileceği gibi düşük de olsa faiz ödemesi yapmaya da razı olunması gerekir.

Öğrenciye İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Yukarıda da değinildiği gibi öğrenci özelinde sağlanan faizsiz kredi imkanı bulunmamaktadır, üstelik her banka da öğrencilere kredi vermemektedir. Öğrencilere kredi verilmemesinin sebebi düzenli bir gelirin olduğunu ispatlayacak gelir belgesi beyanında bulunulamaması ve işsiz kalındığında işsizlik ödeneğinden yararlanılabilecek sigorta primleri dökümünün elde edilememesidir.

Yine de bazı bankalar öğrencilere kredi vermek konusunda şartlarını biraz daha esnek tutmaktadır. Bu bankaların öğrencilerden beklentisi ise genellikle garantör ya da kefil olmaktadır. Belirli limitlerin üzerinde kullanılacak krediler için gelir belgesi ve teminat şartında esneklik yine de sağlanamamaktadır.

Eğer kefil gösterilemiyor, garantör bulunamıyor ya da teminat verilemiyorsa kredi notunun mutlaka yüksek olması gerekir. Kredi notu, bankalara iletilen kredi başvurularında ilk kontrol edilen ve tüketicinin finansal geçmişi hakkında en doğru bilgiyi veren hesaplamadır. Dolayısıyla kredi başvurusu ileten öğrencinin bu krediden doğacak sorumluluklarını ne derece yerine getireceğini ve sağlanacak kredinin ne kadar risk teşkil ettiğini hesaplamak için kredi notuna başvurmaktan başka çare yoktur.

faizsiz öğrenci kredisi
ogrencilere ozel sifir faizli ogrenci kredisi

Kredi notu da yüksek değilse yapılan kredi başvuruları çok yüksek ihtimalle olumsuz yanıtlanacak ve art arda iletilen kredi başvuruları da kredi notunun daha da düşmesine sebebiyet verecektir. Dolayısıyla özellikle yeni müşteriler kazanmak amacıyla düzenlenen kredi kampanyalarını yakalamakta ve bu kampanyalara başvuru ileterek esnek şartlardan yararlanma imkanını olabildiğince az başvuruyla elde etmeye çalışmak da faydalı olacaktır.

Garanti, QNB Finansbank, Akbank ve İş Bankası öğrencilerin kredi başvurusu için en sık kullandığı bankalar arasındadır.

Sitemiz üzerinden Sıfır Faizli Kredi ya da Konut Projeleri için buradan ya da Araba Kampanyaları için ise buradan ve yine kısacası Sıfır Faizli Herşey ile ilgili daha detaylı bir çok bilgi ve yazımıza ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku