fbpx

Memurlara Özel Sıfır Faizli Kredi Veren Bankalar

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Meslek odalarının faaliyet gösterdiği alanda çalışanlara düşük faizli ya da sıfır faizli kredi sunması gibi memurların da çeşitli kurum ve kuruluşlardan faizsiz ya da düşük faizli kredi kullanma imkanı vardır. 657 sayılı kanun uyarınca memur sıfatına sahip çalışanların Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank aracılığıyla faiz indirimli kredi kullanması mümkündür.

Devlet Memuruna Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank dönemsel bazda düzenlenen kredi kampanyaları kapsamında memurlara faizsiz kredi verebilmektedir. Söz konusu kredinin kullanılabilmesi için doğrudan başvuru yapılamamakta ve kampanya döneminin beklenmesi gerekmektedir. Başta Vakıfbank olmak üzere ilgili bankalar memura;

  • Konut kredisi,
  • Sıfır veya ikinci el taşıt kredisi,
  • Eğitim kredisi,
  • Sağlık kredisi,
  • Tatil kredisi tahsis edebilmektedir.

Sıfır faiz imkanıyla verilen bu kredilere müşteri bazında katılım sağlanabilmekte, geri ödemeler ise konut kredisi haricinde 12 ay vadeyle sınırlandırılmaktadır.

Halkbank Sıfır Faizli Kredi

Halkbank hali hazırda herkesin yararlanabileceği 3 farklı kredi kampanyası düzenlemiştir. Devlet desteğiyle tahsis edilen söz konusu kredi imkanından memurlar yararlanamamaktadır. Halkbank’ın dönemsel bazda düzenlenen sıfır faizli kredi kampanyası haricinde memurların da girişimci kredilerinden yararlanabileceğiyle ilgili verilen bilgiler gerçeği yansıtmamakta, 657 sayılı kanunun 28’inci maddesinin hatırlanması gerekmektedir.

Halkbank’ın verdiği söz konusu krediler yeni bir iş kurmak isteyen girişimcileri ilgilendirmekte, memuriyetten ayrılmadan bu kredinin kullanılması mümkün olamamaktadır.

Denizbank Sıfır Faizli Kredi

Denizbank, 2 adet otomatik fatura ödeme talimatlandırması yapan tüketicilerin sıfır faiz imkanıyla dosya masrafsız ve sigortasız kredi kullanabilmesini mümkün kılmaktadır. 1000 TL’ye kadar kullanılabilen 12 ay vadeli kredi imkanından yararlanan tüketicilerin her ay 83,35 TL taksit ödemesi yapması gerekir.

1 yıl süresince fatura talimatlarının iptal edilmemesi, kurtaran hesap açılması, en az 4 defa fatura ödemesinin gerçekleşmiş olması şarttır. 1 yıldan önce talimatın iptal edilmesi ya da 4 defa fatura ödemesinin gerçekleşmemesi durumunda kurtaran hesaptan 80 TL ödeme tahsil edilecek ve 80 TL’lik ödemenin yapılması gerekecektir.

İlgili krediden yararlanmak isteyen memurların en yakın Denizbank şubesine giderek hesap açılışını gerçekleştirmesi gerekir. Kredi başvurusu da dahil olmak üzere tüm süreç banka şubesi aracılığıyla devam ettirilebilmektedir.

Memura Faizsiz Konut Kredisi

Geçtiğimiz dönemlerde gerçekleştirilen gayrimenkul zirvesinin ardından bankaların konut sektörünü de ekarte etmeye başlamasından şikayet edilmiş, bu konuda şirket içi finansman yöntemiyle bir adım atılmasına karar verilmişti. Bu zirvenin ardından memurlar da dahil olmak üzere tüketicilerin sıfır faiz imkanıyla konut satın alabilmesi mümkün kılındı.

memurlara faizsiz kredi veren bankalar
memurlara ozel sifir faizli kredi veren bankalar

Belirli bölgelerde yükselen inşaat projelerinin ön talep aşamasında gerekli peşinatın ödenmesi sonrasında arta kalan tutarın teslimata kadar vade farksız taksitlendirilmesi mümkündür.
İlgili sıfır faizli konut projelerini takip edebilmek için gerek sitemizin bu bölümünü kullanabilir, il bazlı sıfır faizli konut projelerini bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra EMLAK KONUT GYO, GYODER, Sinpaş GYO gibi kurumların web sitelerini düzenli olarak takip etmek gerekir.

Eğer spesifik bir bölgede inşa edilecek konutlar için bekleniyorsa ilgili kurumlarla iletişime geçerek gelecekte hayata geçecek projeler hakkında da fikir sahibi olunabilir.

Sitemizde yer alan Sıfır Faizli Tüketici Kredisi Çekilebilir mi konulu yazımızı da bu bölümden ortalama 2 dk içerisinde okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku