fbpx

Kuveyt Türk QR Kodu ile Para Çekme (Cebe Para Gönderme)

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Geçtiğimiz dönemlerde ciddi bir dijital dönüşüm programına imza atan Kuveyt Türk Katılım Bankası QR kodu ile para çekilebilmesini ve cep telefonuna para gönderilebilmesini mümkün hale getirebilmek için tüm ATM’lerinde gerekli güncellemeleri yapmıştır. İlgili yenilikten faydalanmak isteyen tüketicilerin mobil bankacılık uygulamasını kullanması ve bankacılık hizmet kanalları sözleşmesini kabul etmiş olması gerekir. Daha önce mobil bankacılık uygulaması kullanmamış tüketicilerin basit birkaç prosedürü yerine getirmesi sonrasında QR kodu ile para çekmesi mümkündür.

QR Kodu ile Nasıl Para Çekilir?

Bankacılık sektörünün önde gelen kurumlarından Kuveyt Türk Katılım Bankası dijital anlamda attığı adımlarla müşterilerinin hayatını her geçen gün daha da kolaylaştırmaktadır. Bu konuda bankanın attığı son adım QR kodu ile para çekilebilmesini mümkün kılmaktır. Tüketiciler IBAN, hesap numarası, şube kodu ya da hesap ek kodu gibi bilgilere ihtiyaç duymaksızın istediği kişiye para gönderebilme ya da yanında banka kartı olmasa dahi banka ATM’lerinden para çekebilme imkanına sahip olmuştur.

Mobil şube uygulamasına giriş yapan tüketiciler kolay bir şekilde QR kodu ile para çekebilmektedir:

  1. Mobil şubeye giriş yapan tüketiciler giriş ekranında bulunan ya da hesaplarına giriş yaptıktan sonra karşılarına çıkan QR Kod ile Para Çek butonuna dokunmalıdır.
  2. Paranın çekileceği hesabın seçilmesi sonrasında ne kadar çekim yapılacağı bilgisi paylaşılmalıdır.
  3. Para çekimi ve tutar bilgisiyle ilgili mobil şube işlemleri tamamlandıktan sonra ATM’nin 5 numaralı tuşuna basılmalıdır. Ekran bir QR kodu belirecektir, bu QR kodunun cep telefonunun otomatik açılan kamerası aracılığıyla okutulması gerekir.
  4. Hazneden para teslim edilecektir, parayla birlikte fişin de alınması unutulmamalıdır.

QR kodu ile para çekecek tüketicilerin günlük para çekme limiti kadar işlem yapması mümkündür. Yapılabilecek para çekimi sadece TL cinsinden olmalı ve 10 TL katları şeklinde gerçekleştirilmelidir.

Mobil Bankacılık Başvurusu Nasıl Yapılır?

QR kodu ile para çekmek isteyen ya da cep telefonuna para göndermek isteyen tüketicilerin mutlaka mobil bankacılık uygulaması kullanıyor olması gerekir. Mobil bankacılık uygulamasını kullanabilmek için çağrı merkezinin aranması ve gerekli güvenlik teyitlerinin verilmesi sonrasında hizmet kanalının kullanıma açılması gerekir.

Hizmet kanalının kullanıma açılması sonrasında ana menüden mobil bankacılık şifresi alınabilen menüye bağlanılabilir ve 8 haneli tek girişlik mobil bankacılık şifresi belirlenebilir. İlgili şifrenin mobil bankacılığa giriş yaptıktan sonra kalıcı olacak şekilde değiştirilmesi istenecektir. Bu değişikliğin yapılması sonrasında yeni belirlenen şifre ile mobil bankacılık uygulamasının kullanılabilmesi ve hatta internet bankacılığına da giriş yapılması mümkündür.

kuveyt turk qr kodu ile para cekme
kuveyt turk qr kodu ile para cekme

Cep Telefonuna Nasıl Para Gönderilir?

  1. Mobil bankacılık uygulamasına giriş yapılır.
  2. Para transferleri menüsü altında bulunan cep telefonuna seçeneği seçilir.
  3. Para gönderilecek cep telefonu numarası, gönderilecek para miktarı ve paranın gönderileceği hesap seçilir ve işlem tamamlanır.
  4. Alıcıya para transferinin gerçekleştirilebilmesi için gerekli olan referans kodu SMS ile gönderilir.
  5. Tutar bilgisi gönderici tarafından alıcıyla paylaşılır ve ATM’den para çekimi yapılabilir.

Sitemizde yer alan Senin Bankan Nedir Ne İşe Yarar konulu yazımızı da bu bölümden ortalama 2 dk da okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku