fbpx

Kuveyt Türk Katılım Bankası Faizsiz Altın Hesabı Açma

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Faizsiz olarak yapılabilecek yatırımlardan birisi de ülkemizde en sık tercih edilen enstrümanlardan birisi olan altın vb. değerli madenlerdir. Geçtiğimiz yıllarda Katılım Bankaları’nın ortaya koyduğu bir ürün ise hem altın birikimi yapmayı hem de altının değer kazanmasını beklerken geçen süreçte var olan altından değerinden daha fazla kazanmayı mümkün hale getirmiştir. Bu kapsamda Kuveyt Türk katılım bankası faizsiz altın hesabı açma işlemine ve bu hesabın bazı özelliklerine değinmek yararlı olacaktır.

Altın Hesabı Nedir

Tüketicilerin sahip olduğu altın cinsindeki tasarrufunu bankaya yatırabilmesini ve çeşitli işlemlere konu edebilmesini mümkün kılan hesaba altın hesabı denilmektedir. Depo niteliğinde kullanılabilecek altın cari hesabına ek olarak birikimini değerlendirmek isteyenler için geliştirilmiş altın katılım hesabı ürünü de mevcuttur.

Altın Bankacılığı denince akla ilk gelen banka konumundaki Kuveyt Türk Katılım Bankası, altın ile ilgili verilebilecek neredeyse hayatı kolaylaştıracak her türlü hizmeti vermektedir. Bu kapsamda tüketicilerin altın yatırımı yapmasını ve yaptığı altın yatırımını değer kazanıncaya dek kümülatif şekilde değerlendirmesini mümkün kılan Kuveyt Türk, Altın Katılım hesabı sayesinde birikimlerin kısa süre içerisinde olabildiğince yüksek oranlarla değerlendirilmesine olanak sağlamaktadır.

Kuveyt Türk Altın Bankacılığı Ürünleri

Kuveyt Türk, her şubesinden temin edilebilecek 1, 1.5, 2.5, 5, 10, 20, 50 ve 100 gramlık altınlara ek olarak çeyrek altın, külçe altın, altın çek ve altın havale gibi ürünlere de sahiptir.

Altın cari hesap, altına altın katılma hesabı, altın birikim hesabı, ziynet altın katılım hesabı ve birikimli altın katılma hesabı da açılabilecek türdeki hesaplardır. Hangi türde hesap açılacağı tamamen tüketicinin durumuna bağlı olarak değişecektir. Örneğin fiziki altın sahibi olan tüketiciler için ziynet altın katılım hesabı açmak daha iyi olabilecekken, fiziki altın sahibi olmayıp ilk defa altın yatırımı yapacaklar için altına altın katılıma hesabı daha iyi olabilir.

Altına Altın Katılım Hesabı

Altına altın katılım hesabı sayesinde tasarruf sahiplerinin hem altın cinsinden birikim yapması hem de birikimin değerlenmesi beklenirken geçen süreçte gelir elde edilmesi mümkün hale getirilir. Tasarruflarını faizsiz olarak değerlendirmek isteyen tüketicilerin istifade edebileceği en nitelikli hesap türlerinden birisi olan altına altın katılım hesabının öne çıkan bazı avantaj ve özellikleri şunlardır:

  • Altına altın katılım hesabı reel sektöre dayalı nitelikte bir hesaptır, bu kapsamda yapılan yatırımlar hem çok daha sağlam temele dayanmış olur hem de ülke ekonomisine gerçek anlamda katkı sağlar.
  • 1 ay vadeyle açılabilen altına altın katılım hesabı için 100 gram altınla hesap açılışı gerçekleştirmek gerekir.
  • 3 ay ile 12 ay arasında vadeyle açılabilen altına altın katılım hesabı için 10 gram altın yeterli olmaktadır.
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası, altına altın katılım hesabı için kar paylaşım oranını % 85’e % 15 olarak belirlemiştir ki bu rakam katılım bankaları arasında yapılan en cömert tekliflerden birisidir.

Altın Katılım Hesabı Nasıl Açılır

Altın katılım hesabı açmak isteyen tüketicilerin Kuveyt Türk’te daha önceden açılmış bir cari hesabı yoksa en yakın banka şubesine nüfus cüzdanıyla giderek hesap açılışını gerçekleştirmesi gerekir. Hesap açılışının gerçekleştirilmesinden sonra kaç ay vadeyle altına altın katılım hesabı açılacağı belirlenmeli ve bu açılış için gerekli minimum yatırım gereksinimi yerine getirilmelidir.

kuveyt turk faizsiz altin hesabi
kuveyt turk faizsiz altin hesabi

Hali hazırda banka müşterisi olanların tek yapması gereken internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamasına giriş yaptıktan sonra hesap aç menüsü üzerinden Altın Altın Katılım Hesabı butonuna tıklamaktır.

Vergi mevzuatı gereği altına altın katılım hesabından elde edilecek getiri için otomatik olarak ödenecek stopaj vergisinin oranı % 15’tir.

Ziraat Bankası Faizsiz Altın Hesabı Açma konulu yazımızı da buradan okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku