Kuveyt Türk Direkt Müşteri Temsilcisine Bağlanma

| |

Telefon bankacılığı başta olmak üzere internet bankacılığı, mobil bankacılık, ATM bankacılığı ve yerinde hizmet anlayışıyla alternatif hizmet kanalları konusunda müşterilerine her geçen gün daha iyi hizmet vermeyi ilke edinen Kuveyt Türk Katılım Bankası bu açıdan çağrı merkezini arayan tüketicilere de eşsiz bir deneyim yaşatmayı amaçlamaktır. Diğer bankalardan farklı olarak direkt müşteri temsilcisine bağlanılabilecek bir menüyü de barındıran Kuveyt Türk, her alanda olduğu gibi bu alanda da kendi özelinde bir farklılık katmıştır. Bu açıdan Kuveyt Türk direkt müşteri temsilcisine bağlanma, çağrı merkezi hizmeti ve sesli yanıt sistemi aracılığıyla yapılabilecekler gibi çeşitli konulara değinmek yararlı olacaktır.

Kuveyt Türk Çağrı Merkezi

7 gün 24 saat aralıksız hizmet veren çağrı merkezi ve sesli yanıt sistemiyle müşteri ihtiyaçlarına hızlı şekilde yanıt veren Kuveyt Türk Katılım Bankası çoğu işlem için müşteri temsilcisine bağlanılmasına gerek kalmadan sesli yanıt sistemi üzerinden basit bir şekilde hizmet alınabilmesini mümkün kılmaktadır. 0850 251 0 123 ya da 444 0 123 numaralı hatlar üzerinden çağrı merkezine bağlanan tüketiciler 4 farklı lokasyonda bulunan müşteri temsilcilerinden herhangi birisine kısa süre içerisinde bağlanıp işlemlerini halledebilir.

Sırasıyla kayıp çalıntı ve şüpheli işlem bildirimi, şifre işlemleri, bankacılık işlemleri, kredi kartı ve ATM kartı işlemleri, altın kuru, döviz kuru, kar payları ve borsa işlemleri, bilgi hizmetleri, internet şube, mobil şube ve diğer teknik destek işlemleri, banka ürünleri ve kampanya bilgilendirmeleri menülerini barındıran Kuveyt Türk Çağrı merkezi aracılığıyla kart borcu ödeme, EFT yapma, havale yapma, virman, fatura ödeme, bağış yapma, kontör yükleme, bekleyen işlemleri kontrol etme ya da kredi ürünleri hakkında bilgi edinme gibi işlemleri müşteri temsilcisine bağlanmadan yapmak mümkündür.

Bu menüler üzerinden yapılacak işlemler için basitçe teyit verilmesi ve sıra beklemeden direkt olarak işlemlerin gerçekleştirilmesi mümkün olur.

İlgili Yazı  Vakıf Katılım Bankası Kimin, Kuruluşu ve Geçmişi

Kuveyt Türk Çağrı Merkezi Direkt Müşteri Temsilcisine Bağlanma

Kuveyt Türk Katılım Bankası çağrı merkezini arayıp direkt müşteri temsilcisine bağlanmak isteyen tüketiciler kayıp, çalıntı kart bildiriminde bulunacaksa bu durumda “0” tuşuna basarak direkt olarak müşteri temsilcisine bağlanabilir. Kayıp, çalıntı hattından müşteri temsilcisine bağlanılırsa ve yapılacak işlem kayıp ya da çalıntıyla ilgili değilse müşteri temsilcisi işlem gerçekleştirmeye yetkisi olmadığı için farklı bir menüye aktarım gerçekleştirecek ve tüketicinin tekrar sıra beklemesine neden olacaktır. Bu nedenle eğer bu menü üzerinden işlem yapılamayacağını bilmek gerekir.

Eğer kredi kartıyla ilgili bir işlem gerçekleştirilecekse sırasıyla 3 > 1 > 8 tuşuna basarak Kredi Kartı Müşteri Temsilcisine bağlanılabilir.

Eğer ATM kartıyla ilgili bir işlem gerçekleştirilecekse sırasıyla 3 > 2 > 8 tuşuna basarak ATM kartı müşteri temsilcisine bağlanılabilir.

Bu iki yöntemde farklı müşteri temsilcilerine bağlanılacak olsa da bir kere güvenlik teyidi verildiği için banka ya da kredi kartları da dahil olmak üzere hesapla ilgili her türlü işlemi müşteri temsilcisi yardımıyla yapmak mümkün olur.

Eğer EFT ya da havale gibi hesapla ilgili bir işlem yapılacaksa bu durumda telefon bankacılığı hizmetinden yararlanılması gerekir. Telefon bankacılığı şifresi edinip bu hizmet kanalını kullanıma açmadan havale ya da EFT gibi işlemlerin yapılması mümkün olmaz.

kuveyt turk müşteri temsilcisine direkt baglanma
kuveyt turk direkt baglanma

Telefon Bankacılığı Şifresi Alma

Telefon bankacılığı şifresi alarak daha kısa süre içerisinde daha kolay bir şekilde müşteri temsilcisine bağlanmak ve hesapla ilgili her türlü işlemi telefon üzerinden gerçekleştirebilmek isteyen tüketicilerin telefon bankacılığı şifresi alması gerekir. Bunun için 444 0 123 numaralı çağrı merkezini aradıktan sonra sırasıyla 1 > 4 > 1 tuşlaması yapılmalıdır. Telefon bankacılığı şifre alma menüsüne bağlanan tüketiciler telefonunun rakamları yardımıyla telefon bankacılığı şifresini belirledikten sonra hesap işlemleri menüsünden müşteri temsilcisine bağlanarak hesapla ilgili tüm işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlayabilir.

İlgili Yazı  Emekli Maaşını Kuveyt Türk e Nasıl Taşırım (450 TL Promosyon)

Kuveyt Türk Senin Bankan Nedir Ne İşe Yarar konulu yazımızı da buradan https://sifirfaizli.com/kuveyt-turk-senin-bankan-nedir-ne-ise-yarar/ yaklaşık 3 dk da okuyabilir ve alternatif bilgiler edinebilirsiniz.


Önceki Yazı

Herhangi Bir Hissenin Analizi Nasıl Yapılır Temel-Teknik

Faizsiz Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Sonraki Yazı

Yorum yapın