fbpx

Kuveyt Türk ATM den Küçük Altın Alma Detaylı Tarif

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

2012 yılı içerisinde bir ilke imza atarak ATM’den altın vermeye başlayan Kuveyt Türk, aradan geçen yılara rağmen bu faaliyetine halen başarıyla devam etmektedir. Tüketiciler altın alabileceği ATM’lere gittiğinde hesaplarında yeterli TL olması halinde ya da daha önceden altın almış olmaları durumunda fiziki altın alma imkanına sahip.

Kuveyt Türk’ün ATM’sini altın satın almak için ziyaret eden tüketiciler Kuveyt Türk banka kartı, Kuveyt Türk kredi kartı veya farklı bir bankaya ait kart ile bu isteğini yerine getirebilir.

Kuveyt Türk ATM’sinden Nasıl Altın Satın Alınır?

  1. Kuveyt Türk ATM’sine Kuveyt Türk’e veya farklı bir bankaya ait banka ya da kredi kartı ile giriş yapılır.
  2. Menüler arasında bulunan Fiziki Altın Alış butonuna tıklanır.
  3. Satın alınacak altının bedelinin hangi hesaptan ödeneceği seçilir.
  4. Yapılacak işlem için Kuveyt Türk’ün alacağı komisyonun hangi hesaptan tahsil edileceği seçilir.
  5. Güncel kur bilgisi ekrana yansıtılır ve ne kadar komisyon ödeneceği de gösterilerek bu işleme onay verilmesi istenir.
  6. Bozuk para haznesinden fiziki altın düşer ve tüketicinin bunu alması gerekir.
  7. Bilgi fişi verilir.

ATM kartı ile fiziki altın almak isteyen tüketicilerin ödeme yapacağı hesabı seçmesine gerek yoktur. İşlem sonrası bilgi fişinin alınması ve saklanması önemlidir.

Kuveyt Türk Küçük Altın Alma İşlemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kuveyt Türk ATM’lerinden fiziki altın satın almak isteyen tüketiciler gün içerisinde en azla 5 tane gram altın satın alabilir. Kuveyt Türk müşterileri satın alacağı gram altın için 4,5 TL, diğer banka müşterileri 5,5 TL komisyon ödemesi yapmak durumundadır.

Altın hesabında yeterince altın olan tüketicilerin satın alma işlemini altın hesabından yapma imkanı da vardır. Kuveyt Türk kartlarına ek olarak herhangi bir bankanın banka ya da kredi kartıyla da işlem yapılabilmektedir.

Tüketiciler resmi ve idari tatiller de dahil olmak üzere haftanın her günü Kuveyt Türk ATM’lerinden fiziki altın satın alabilmektedir. Fiziki altınların tamamı paketlenmiş biçimde kontrolden geçirildikten sonra ATM’ye yerleştirilmektedir. Fiziki altının satın alınması sırasında yaşanabilecek her türlü problem için 7 gün 24 saat çağrı merkezinin aranması mümkündür.

Altın Veren ATM’ler Nerede?

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın her ATM’sinden gram altın alınması mümkün olmamaktadır. Bazı durumlarda ATM’de gram altın alınabileceğini gösteren logo bulunsa da tüketiciler ilgili ATM’ye gittiğinde fiziki altın bulunmadığı uyarısıyla karşılaşabilmektedir.

Bu ve buna benzer sorunlarla karşılaşmamak için tüketicilerin 444 0 123 numaralı Kuveyt Türk çağrı merkezini araması ve en yakın ATM’de fiziki altın olup olmadığını öğrenmesi gerekir.

Müşteri temsilcileri ilgili ATM ile ilgili her türlü bilgiye erişebilecek ve gerekmesi halinde yakınlardaki farklı bir ATM’ye de yönlendirebilecektir.

kuveyt turk atm kucuk altin
kuveyt turk atm kucuk altin

Hesaba Fiziki Altın Yatırılabilir Mi?

Kuveyt Türk Altın Bankacılığı hizmeti kapsamında tüketicilerin fiziki altın biriktirmesine de imkan vermektedir. Fiziki altını hesabına yatıracak tüketicilerin altın satın alma işleminden farklı olarak şubelerden yararlanması gerekir. Şubeye altın yatırmak için gitmek isteyen tüketicilerin altın toplama günlerini takip etmesi ve ilgili günde fiziki altını götürmesi gerekir.

Sitemizde yer alan Kuveyt Türk Senin Bankan Nedir Ne İşe Yarar konulu yazımızı da buradan okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku