Kuveyt Türk 50 bin TL Faizsiz Araba Kredi Finansmanı


Faizsiz taşıt kredisi çekmek isteyen tüketicilerin yararlanabileceği bankalardan birisi de Kuveyt Türk Katılım Bankası’dır. Katılım Bankacılığı faaliyetlerine uygun düşecek şekilde sağladığı finansmanları murabaha usulüyle kullandıran ve faizi ticari ilişkilerine dahil etmeyen Kuveyt Türk, sıfır ve ikinci el araç satın almak isteyen tüketicilerin çok kısa süre içerisinde hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı oluyor.

Kuveyt Türk Taşıt Kredisi

Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından sunulan taşıt kredisinin en karakteristik özelliği motosiklet satın almak isteyenlerin de aynı finansmandan yararlanabilmesidir. Bu kapsamda aşağıda belirtilen tüm özellikler, koşullar ve kar payları binek otomobiller kadar motosikletler için de geçerlidir. Motosiklet satın almak isteyen tüketicilerin bilmesi gereken tek farklılık ikinci el motosikletler için finansman sağlanamamasıdır.

  • İkinci el araç satın almak isteyen tüketiciler ne fazla 5 yaşına kadar olan binek otomobiller için finansman başvurusu iletebilir.
  • Kredi ve Kredi Kartları Yönetmeliği uyarınca 50 bin TL’ye kadar kasko değeri olan araçların % 70’i, 50 bin TL’den daha fazla kasko değeri olan araçların ise 50 bin TL’ye kadar olan kısmın % 70’i artı 50 bin TL’den arta kalan kısmın % 50’si kadar finansman kullanabilmesi mümkündür.
  • Bulundurulması gereken peşinat aracın modeline ve yaşına göre değişecektir.

Kuveyt Türk 50 bin TL Taşıt Kredisi Örnek Hesaplama

Kuveyt Türk Katılım Bankası aracılığıyla satın almak istediği aracı kredilendirmek isteyen tüketicilerin 0 veya ikinci el araç alıyor olması kar payında herhangi bir değişiklik yaratmamaktadır. Bu kapsamda taşıt kredisi çeken herkes mevcut kar payı oranı olan % 1,31’den yararlanır. Aşağıdaki hesaplama da bu oran dikkate alınarak yapılmıştır.

  • 12 ay vade için her ay 4.604,58 TL taksit ödemesinin, tek seferlik 250 TL finansman tahsis ücretinin ve tek seferlik kasko bedelinin ödenmesi gerekecektir. 12 ayın sonunda bankaya yapılmış olması gereken toplam ödeme 55.255,01 TL’dir.
  • 24 ay vade için her ay 2.517,13 TL taksit ödemesinin, tek seferlik 250 TL finansman tahsis ücretinin ve tek seferlik kasko bedelinin ödenmesi gerekecektir. 24 ayın sonunda bankaya yapılmış olması gereken toplam ödeme 60.411,08 TL’dir.
  • 36 ay vade için her ay 1.836,65 TL taksit ödemesinin, tek seferlik 250 TL finansman tahsis ücretinin ve tek seferlik kasko bedelinin ödenmesi gerekecektir. 36 ayın sonunda bankaya yapılmış olması gereken toplam ödeme 66.119,25 TL’dir.
kuveyt turk 50 bin tl faizsiz araba kredi finansmani

kuveyt turk faizsiz araba kredi finansmani

  • 48 ay vade için her ay 1.499,02 TL taksit ödemesinin, tek seferlik 250 TL finansman tahsis ücretinin ve tek seferlik kasko bedelinin ödenmesi gerekir. 48 ayın sonunda bankaya yapılmış olması gereken toplam ödeme 71.952,93 TL’dir.
İlgili Yazı  KOSGEB ile İş Yeri Kurarken Alınabilecek Tüm Hibe Krediler

Kredi başvurusu iletmek isteyen tüketiciler satın almak istediği aracın ruhsat fotokopisi, nüfus cüzdanı ve gelir belgesi ile en yakın Kuveyt Türk şubesine giderek süreci başlatabilir. Taşıt kredileri ortalama 10 gün içerisinde tahsis edilmektedir.

Sitemizde diğer Katılım Bankaları Kredi Finansmanı ile ilgili de bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git