fbpx

Kredi Çekmeden Nasıl Araba Alınır (Tüm Yöntemler)

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Araç satın almak isteyen tüketicilerin istifade edebileceği tek yöntem banka kredileri ve türevleri değildir, talep edilmesi halinde çeşitli yöntemlerle de kredi çekmeden araba alınması mümkündür. Bu kapsamda kredi çekmeden nasıl araba alınır, nelere dikkat edilmelidir ve türevi konulara değinmek yararlı olacaktır.

Kredi Çekmeden Araba Almak Mümkün Mü?

Kredi çekmeden araç satın almak isteyen tüketiciler otomobil üreticilerinin finans departmanları, WOWWO ya da benzeri şirketler veya araç satın almak isteyen kişileri bir araya getiren organizasyonlar yardımıyla kredi çekmesine gerek kalmadan araba alabilecektir. Bu yöntemlerin çoğu faiz maliyetindense daha karlı şekilde araç satın alınmasını mümkün kılmaktadır.

1 – Otomobil Üreticileri

Kredi çekmeden araba satın almak isteyen kişilerin istifade edebileceği en bilindik yöntem otomobil üreticilerinin finansmanları yardımıyla araç satın almaktır. Bankaların otomobil satışları üzerinde fazi üzerinden ciddi baskı oluşturmaya başlaması, sektör satışlarını ciddi şekilde etkilemesi üzerine harekete geçen otomobil üreticileri finans departmanları yardımıyla kendi araçlarını satın almak isteyen tüketicilere çeşitli kredi imkanları sunmaktadır. Tıpkı banka kredileri gibi başvuru yapılan bu ürünler yardımıyla taksit ödemesi yaparak araç sahibi olmak mümkün olur ve kredi çekilmesine gerek kalmadan taksitle araç satın alınır.

Sıfır Faizli Otomobil Üreticisi Kredileri

Otomobil üreticileri bazı model ve marka özelinde sıfır faizli kredi kampanyaları da düzenleyebilmektedir. Bu durum araç özelinde sağlanan bir finansman olması kaynaklı kredi olarak değerlendirilmemelidir, çünkü tüketiciler aracı aynı değerde herhangi bir ek maliyete katlanmadan taksitle satın alabilmektedir. Sıfır faizli otomobil üreticisi kredilerinden yararlanmak için satın alınmak istenen aracın markasına bağlı olarak düzenlenen kampanyaları takip etmek gerekir.

2 – WOWWO

Senetle araç satışı yapan WOWWO ikinci el veya sıfır km araçlar satın almak isteyen kişilerin istifade edebileceği güvenilir kurumlar arasındadır. İnternet sitesi üzerinden satıştaki araçları görebilen tüketiciler herhangi bir araca talepte bulunmaları halinde düzenlenen senetleri almakta ve taksit ödemeleriyle peşinat ödemesi yapmadan veya kredi kullanmadan araç sahibi olabilmektedir. WOWWO, senet için yapılması gereken borç ödemelerini internet üzerinden tahsil edebilmektedir, bu kapsamda WOWWO’nun şubelerinin bulunduğu bir ilde yaşama mecburiyeti yoktur ve Türkiye’nin her yerinden WOWWO’ya talepte bulunulabilir.

kredi cekmeden araba
kredi cekmeden araba nasıl alınır

3 – Organizasyonlar (EminOTO, FuzulOTO vb.)

EminOTO, FuzulOTO ve benzeri sistemler araç satın almak isteyen tüketicileri bir araya getirerek oluşturulan grup içerisinde her ay bir kişiye araba satın alınmasını mümkün kılmaktadır. Örneğin 96 bin TL değerinde araç satın almak isteyen 48 kişinin bir araya geldiğini ve grup oluştuğunu düşünelim. Bu durumda her ay herkes 2 bin TL ödeme yapacak ve grup içerisindeki bir kişinin araba satın almasını mümkün kılacaktır, araç satın alınsa dahi 48 ay süresince 2 bin TL ödeme yapılmaya devam eder ve 96 bin TL taksitlerle ödenmiş olur. Kredi çekmenin önemli ve güzel bir alternatifi olan bu sistemler yıllardır başarıyla hizmet vermektedir. Bu kapsamda kendileriyle iletişime geçmek ya da daha önce bu sistem yardımıyla araç sahibi olan kişilere sormak mümkündür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku