fbpx

Jandarmaya Faizsiz Kredi Kampanyası Var mı

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Sıfır faizli kredi imkanına sahip olan memurlar arasında TSK mensupları da vardır. TSK mensupları dilerse çeşitli özel mevduat ya da kamu bankaları aracılığıyla dilerse OYAK gibi kuruluşlar yardımıyla sıfır faizli ya da çok düşük faiz oranlı kredi kullanma imkanına sahip olur. Bu kapsamda Jandarmaya faizsiz kredi kampanyası var mı, TSK personeline uygun kredi veren bankalar, Vakıfbank askeri personel kredisi, TSK personeline ihtiyaç kredisi, uzman çavuşa, astsubaya kredi imkanı ve türevi konulara değinme kyararlı olacaktır.

Jandarmaya Faizsiz Kredi İmkanı

Faizsiz ihtiyaç kredisi ya da konut kredisi kullanmak isteyen Jandarmalar öncelikle katılım bankalarıyla temas kurmalıdır. Kar payıyla çalışan katılım bankaları aracılığıyla faizsiz konut kredisi, faizsiz ihtiyaç kredisi ya da taşıt kredisi kullanılabilir.

Buna karşın kar payı da ödemek istemeyen, sadece ana para borcunu ödemek isteyen Jandarmaların çeşitli kampanyalara katılım sağlamaları haricinde herhangi bir şekilde sıfır faizle kredi kullanması şu an mümkün değildir.

Hali hazırda yararlanılabilecek en cazip ve düşük faizli kredi imkanını Vakıfbank sunmaktadır. Vakıfbank aracılığıyla düşük faizli kredi kullanabilen jandarmalar talep ederse Ziraat Bankası aracılığıyla da kişiye özel faiz talebinde bulunabilir.

TSK Personeline Kredi Veren Bankalar

Jandarma ve diğer TSK personelleri konut ya da ihtiyaç kredisi gibi talepleri için çeşitli bankalardan diğerlerine nazaran daha cazip teklifler almaktadır. Bu bankalar:

  • Vakıfbank,
  • Ziraat Bankası,
  • OYAK,
  • Akbank,
  • TEB,
  • Garanti Bankası,
  • İş Bankası,
  • Halk Bankası,
  • HSBC Bank olarak sıralanabilir.

Personeller eğer özel mevduat bankalarıyla değil de katılım bankalarıyla çalışmak isterse Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası aracılığıyla da faizsiz kredi çekebilir.

Yukarıdaki bankalar TSK personelinin kredi kullanabileceği bankalardan sadece birkaçıdır, talep eden görevliler diğer bankalardan da tabii ki kredi kullanabilir fakat alınabilecek en düşük faizli ya da düşük kar payı oranlı kredi teklifleri çoğu zaman yukarıdaki bankalardan alınabilecektir.

TSK Personeline Uygun Kredi

Kredi kullanmak isteyen TSK personelleri özellikle Vakıfbank, OYAK ve Ziraat Bankası üçgeninde cazip kredi tekliflerinden istifade edebilmektedir.

Vakıfbank Özel OYAK Kredisi

Vakıfbank, OYAK üyesi TSK personellerine özel olarak sarı panjur konut kredisi kampanyası kapsamında çok cazip fırsatlar sunmaktadır. Kredi kullanmak isteyen OYAK üyeleri, hem çok düşük faiz oranlarıyla konut kredisi kullanma imkanına hem de 6 ay erteleme ve 10 yıla kadar vadelendirme olanağına sahip olabilir.

Ziraat Bankası Özel OYAK Konut Kredisi

OYAK üyeleri için konut kredisi kampanyası düzenleyen Ziraat Bankası, talep eden üyelerin konut ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmaktadır. 120 ay vade ve % 2.19 faiz oranıyla tahsis edilebilen bu konut kredisine başvuran üyelerin konut toplam bedelinin % 25’i kadar peşinat bulundurması gerekmektedir.

Astsubaylara Özel Kredi

OYAK üyesi muvazzaf subay, sözleşmeli subay, askeri memur, muvazzaf astsubay, uzman jandarmalar ve sözleşmeli astsubaylar düşük faizli Ziraat Bankası kredisi imkanından yararlanabilmektedir.

Aylık % 1.40 faiz oranıyla 48 ay vadeli kredi imkanı sağlayan Ziraat Bankası bu kredi kampanyası sayesinde TSK personellerinin finansman ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Toplam kredi tutarının % 0,5’i kadar finansman tahsis ücreti ödemesi yapılması gerekir. Başvuru yapmak isteyen kişilerin en yakın Ziraat Bankası şubesine personel kimlik kartı, maaş bordrosu ve göreve devam edildiğini gösteren kurum belgesiyle başvuru yapması gerekmektedir.

Uzman Çavuş Ne Kadar Kredi Çekebilir

Kredi kullanmak isteyen uzman çavuşlar 12 ay vadeli kredi kullanmak istediğinde aylık maaşlarının 3 katı, 24 ay vadeli kredi kullanmak istediğinde aylık maaşlarının 6 katı, 36 ay vadeli kredi kullanmak istediğinde maaşlarının 9 katı, 48 ay vadeli kredi kullanmak istediğinde çoğu zaman ek bir teminat göstermesine gerek kalmaksızın maaşlarının 12 katı kadar kredi kullanabilir.

Konut kredisi için durum farklıdır, çünkü mevzuat gereği konut kredisi tahsis etmek isteyen bankalar ihtiyaç kredisi ya da taşıt kredisinden farklı olarak tüketiciye daha yüksek miktarda kredi vermek durumundadır. Dolayısıyla konut kredisi kullanmak isteyen kişiler yukarıdaki katlardan çok daha yüksek miktarlarda kredi kullanabilir.

Ne kadar kredi çekilebileceği konusunda en önemli noktalar kredi notunun yüksek olması, maaşın yüksek olması, devam eden bir kredi borcunun bulunmaması, geçmiş dönemlerden ödenmemiş kredi borcunun bulunmaması ve kara listede olunmamasıdır.

Kamu Çalışanlarına Kredi

Kredi kullanmak isteyen memurlar meslek grubu özelinde düzenlenen kredi kampanyalarına ek olarak kamu çalışanlarına özel olarak düzenlenen kampanyalara da katılım sağlayabilir. Bu açıdan TSK personelleri de kamu çalışanı sayılmaktadır ve bu açıdan kamu çalışanı özelinde düzenlenen kredi kampanyalarına katılım sağlayabilmektedir. Memurlara özel faizsiz kredi kampanyaları olabilmektedir.

Vakıfbank Kamuya Özel İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank müşterisi kamu çalışanları çok düşük faiz oranları ve esnek ödeme planıyla kredi ihtiyacını karşılayabilmektedir. % 1.98 ile % 2.04 arasında değişen faiz oranlarıyla kredi kullanabilen kamu çalışanları 36 aya kadar vadeli kredi çekebilmektedir. Kredi talebi en az 2 bin TL en fazla 90 bin TL olmalıdır.

jandarma faizsiz kredi
jandarma faizsiz kredi

İş Bankası Kamu Çalışanı Kredisi

Sonbahar kredi kampanyası kapsamında memurlara eşit taksitli ve düşük faiz oranlı kredi imkanı sunan İş Bankası % 2.30 faiz oranıyla kısa süre içerisinde kredi çekilmesini mümkün kılmaktadır. En fazla 36 aya vadeyle kullanılabilen bu kredi için İş Bankası şubelerinden, İşCep mobil uygulamasından ya da SMS aracılığıyla talepte bulunmak mümkündür.

Şekerbank Memur Kredisi

50 bin TL2ye kadar olan ihtiyaçları 3 ay ile 36 ay vade arasında % 2.48 faiz oranıyla karşılamayı teklif eden Şekerbank, tahsis edilen kredi için % 0,5 oranında masraf talep etmektedir.

Faizsiz Kredi Kimlere Veriliyor konulu yazımızı da okuyabilir ve alternatif bilgiler edinebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku