fbpx

Gazilere Devlet Destekli Sıfır Faizli Kredi İmkanı

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Gazi ve şehit yakınları bakanlar kurulu kararları ya da kurum özelinde hazırlanan ayrıcalıklar kapsamında çeşitli indirimlerden, avantajlardan yararlanma imkanına sahiptir. Bu avantaj ve imkanlara sıfır faizli kredi imkanı dahildir. Gazi ve şehit yakınları özellikle konut satın almak istediğinde TOKİ başta olmak üzere çeşitli inşaat şirketlerinin düzenlediği indirim ve ayrıcalıklardan yararlanmaktadır.

Gazi ve Şehit Yakınlarına Sıfır Faizli Konut Kredisi

TOKİ başta olmak üzere çeşitli inşaat şirketleri gazi ve şehit ailelerine faizsiz kredi tahsis etmekte ya da vade farksız taksit imkanı sağlamaktadır. Bu imkandan yararlanabilmek için şehadet belgesinin mutlaka ibraz edilmesi gerekmektedir.

Hak Sahipliği Belgesi Nasıl Temin Edilir?

Faizsiz konut kredisi kullanmaya karar veren gazi ve şehit yakınlarının SGK’ya dilekçeyle başvuru yapması gerekmektedir. SGK’ya teslim edilen dilekçeye istinaden 2 ay içerisinde hak sahipliği belgesi ikamet adresine gönderilmektedir.

Asker şehit yakınları ve gaziler dilekçelerini, Primsiz Ödemeler Daire Başkanlığı Tuna Caddesi No 7 Kızılay Ankara adresine, rütbeli şehit ve gazi yakınları Kamu Görevlileri Ödemeler Daire Başkanlığı Mithatpaşa Caddesi No 7 Sıhhiye Ankara adresine göndermelidir.

Dilekçesinin durumunu sorgulamak isteyen kişilerin 170 numaralı SGK çağrı merkezini araması ya da SGK’ya bilgi edinme başvurusunda bulunması gerekir.

Bilinmesi Gerekenler

Üzerine kredi olan gazi ve şehit yakınları da TOKİ’nin faizsiz kredi imkanından yararlanabilir, devam eden taksit ödemeleri kredi kullanımının önünde bir engel teşkil etmemektedir.

Faizsiz konut kredisi imkanından yararlanan gazi ve şehit yakınlarının geri ödemeleri vazife malulü aylıklarının % 25’inin kesilmesi ile yapılacaktır.

Hak sahipliği belgesini SGK’dan alan kişilerin en yakın Ziraat Bankası’na başvurması gerekmektedir. Beraberinde teslim etmesi gereken belgeler:

 • Noter onaylı tapu fotokopisi,
 • Hak sahipliği belgesi,
 • Kimlik fotokopisi.

Kredi başvurusu yapıldıktan sonra onaylanması 1 ile 2 ay kadar sürebilmektedir. Satın alınmak istenen konutun ipoteklendirilmesi ve satın alınması ise 1 – 2 gün kadar sürecektir. Ziraat Bankası, tahsis edilen kredinin % 1’i kadar masraf ödemesi alacaktır.

Terör mağdurları faizsiz kredi imkanından yararlanamaz. Öncelikli olarak şehit eşleri ve gazilerin kendisi bu imkandan yararlanabilir. Şehidin eşi ya da çocuğu olmaması halinde öncelik anneye ve daha sonra babaya verilir. Gazinin daha sonradan hayatını kaybetmiş olması halinde öncelik eşine, daha sonra çocuklarına daha sonra öncelikle anneye ve babaya verilebilir.

Konut satın alan ve üzerinden henüz 1 yıl geçmeyen gazi ve şehit yakınları da bu imkandan yararlanabilir. Bu durumda peşin ödeme yapılmadıysa kalan kredi taksitleri borç transferi yöntemiyle kredilendirilir.

Halkbank Vefa İhtiyaç Kredisi

Halkbank, Vefa İhtiyaç Kredisi ürünü kapsamında gazi ve şehit yakını olduğunu belgeleyen tüketicilere düşük faizli ihtiyaç kredisi tahsis etmektedir. Kredi için tahsis edilen faiz neredeyse aylık enflasyon beklentileriyle aynıdır ve bu açıdan paranın değerini korumak için alındığından söz edilebilir.

Halkbank’ın vefa ihtiyaç kredisi ürününün özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Kredinin 48 ay vadeyle kullanılması mümkündür,
 • Yalnızca gazi ve şehit yakını olduğunu şehadet belgesiyle ispatlayabilen kişiler bu kredi ürününden yararlanabilir.

Gazi ve şehit yakını tanımlamasının kısıtı anne, baba, eş ve çocuklardır. Farklı bir aile yakınının bu kredi ürününden yararlanması mümkün değildir. Krediden finansman tahsis ücreti ödemesi alınmamaktadır.

gazilere devlet destekli faizsiz kredi imkani
gazilere devlet destekli sifir faizli kredi imkani

Vefa İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Vefa ihtiyaç kredisi ürününden yararlanmak isteyen tüketicilerin yalnızca şubeler aracılığıyla başvuru yapması mümkündür. En yakın Halkbank şubesine nüfus cüzdanı, gelir belgesi, ikametgah ve şehadet belgesiyle birlikte giden tüketicilerin başvurusu aynı gün içerisinde tamamlanmaktadır.

Kara listede olan, düşük kredi notu bulunan ya da krediden doğacak aylık taksit ödemelerini yapabilecek durumda olmayan tüketicilerin kredi başvurusu olumsuz yanıtlanır.

Sitemizde yer alan Sıfır Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangileri konulu yazımıza da buradan göz atabilirsiniz.

2 Yorumlar
 1. OKAN diyor

  HALKBANKIN VEFA KREDİ İÇİN 10 TL İÇİN YILLIK 40 BİN TL ÖDENİYOR ÇOK FAZLA :-))

 2. Baybars diyor

  Gecen bankaya gittik kredi cekmek istedik ama bu kampanyanin sadece terorle mucadelede gazi ünvanı alan şahısların kullanabilecegi kore ve kıbrıs gazilerinin bu imkandan faydalanamayacagi bize bildirildi. Bu bilgi ne kadar doğru?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku