fbpx

Fuzuloto dan Faizsiz Araç İsteyenlere Özel İmkanlar

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Faiz ya da vade farkı ödemesi yapmadan otomobil sahibi olmak isteyen tüketicilerin istifade edebileceği tek kurum katılım bankaları değildir, Fuzuloto sistemi sayesinde de vade farkı ya da faiz ödemesi yapmadan istenilen aracın satın alınması mümkündür. Bu kapsamda Fuzuloto’dan faizsiz araç isteyenlere sunulan özel imkanlara değinmek ve sistemin çeşitli ayrıntılarını açıklığa kavuşturmak yararlı olacaktır.

Fuzuloto Sistemi

Otomobil satın almak isteyen fakat bu tek seferlik ödemeyi yapacak finansal gücü olmayan tüketicilere hizmet veren Fuzuloto, aslına bakıldığında bir organizasyon şirketidir.

Araç satın almak isteyen tüketicileri bir araya getirerek grup oluşturan ve hukuki prosedürler konusunda hizmet veren Fuzuloto, her ay oluşturduğu gruplarda toplanan paralarla yine grup içerisinde yer alan bir kişinin araç satın almasını mümkün kılmaktadır. Kısa süre içerisinde gruptaki herkesin araç sahibi olmasını mümkün kılan Fuzuloto’nun sisteminin temelinde yardımlaşma vardır.

Örneğin Zehra’nın 96 bin TL değerinde bir araç satın almak istediğini ve aylık 2000 TL’lik ödemeler yapabileceğini varsayalım. Bu durumda Zehra’nın 48 taksit ödemesiyle bu aracı satın alması mümkün, ancak doğrudan araç satışını gerçekleştiren firmayla görüşerek bunu yapması pek mümkün değil. Zehra bu durumda Fuzuloto sistemine dahil olarak kendisi gibi araç satın almak isteyen farklı kişilerin de olduğu bir gruba girer. Gruptaki üyelerin ödemeleri her ay en az 96 bin TL’ye takabul etmektedir ve diğer grup üyelerinin sayede Zehra’nın aracı satın alması mümkün olur. Zehra aracı hemen ilk ay içerisinde satın alsa dahi 48 taksit ödemesi yapmak durumundadır çünkü araç bedelini gruba ödeyerek diğer grup üyelerinin talep ettiği araçların satın alınmasını da mümkün kılması gerekir.

Sık Sorulan Sorular

Fuzuloto sistemi aslında çok karışık bir sistem değildir, yapılan işi eski adetlerimizden birisi olan ‘altın günleri’ne benzetmek mümkündür.

Aracı Kimin Alacağı Nasıl Belirlenecek?

Grup içerisinde kaç kişi yer alıyor olursa olsun bulunulan ay içerisinde kim için araç satın alınacağı noter huzurunda yapılacak çekilişle belirlenecektir.

İlk ay içerisinde bana araç alınabilir mi?

Yapılan ilk çekilişte otomobilin herhangi bir kişiye çıkması mümkündür, bununla ilgili herhangi bir sınırlama yoktur ve yeni katılımcılar da ilk ay içerisinde otomobil sahibi olabilir.

Teslimat nasıl gerçekleşiyor?

Kuralar her ayın ilk Cumartesi günü çekilmektedir ve grup üyelerinin de çekilişi kontrol etmesi mümkündür. Yapılan çekiliş sonrasında seçilen kişinin istediği aracı satın alması mümkündür. Ödemeyi Fuzuloto yapacaktır ve araç grupta kalınan süre boyunca tıpkı banka kredilerinde olduğu gibi ipotekli olarak teslim edilecektir.

Teslimat sırasında ekstra para harcayacak mıyım?

Diğer grup üyelerini de korumak adına araçların ipotekli olarak kullanılması mümkündür. İpotek masrafı ise araç sahibi tarafından karşılanır. Ek olarak sistemle ilgisi olmasa da zorunlu trafik sigortasının yaptırılması da gerekir ve bu da bir maliyettir.

fuzuloto ile faizsiz araba
fuzuloto ile faizsiz araba

Grup dağılabilir mi?

Grup üyelerinin her zaman için sistemden çıkması mümkündür, ancak grupta kalan diğer üyeler hiçbir şekilde mağdur edilmez. Diğer grup üyelerinin tümü sistemden çıksa dahi Fuzuloto, grupta kalan tek kişiyi durumunda hiçbir değişiklik olmadan araç sahibi yapacaktır.

Nasıl Başvurulur

Fuzuloto sistemine dahil olmak isteyen tüketiciler en yakın Fuzuloto yetkilisine gidebilir, 444 6 313 numaralı çağrı merkezini arayabilir ya da internet siteleri aracılığıyla başvuru iletebilir.

Emin Oto Faizsiz Araç Kredisi Nedir Nasıl Alınır (Hesaplama) konulu yazımızı da buradan okuyarak her iki sistemi kıyaslayabilir ve size en uygun olanını seçebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku