fbpx

Fuzulev Sistemi Nedir ve Nasıl Faizsiz Ev Alınır

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Konut sahibi olmak ya da finansal gücünün peşin ödeme yapmaya yetmeyeceği bir varlık satın almak isteyen kişilerin tek başvuracağı kurum bankalar değildir, talep edilmesi halinde Fuzulev sayesinde kurulan organizasyonlardan birisine dahil olarak kısa süre içerisinde ev sahibi olunabilir. Bu kapsamda fuzulev sistemi nedir ve nasıl faizsiz ev alınır gibi konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Fuzulev Genel Bilgi

Fuzulev kişilerin kendisi gibi finansal gücünün anlık olarak yetmeyeceği şeyleri satın almak istemesi halinde bu kişileri bir araya getiren ve grup içerisinde toplanan parayla her ay grup içerisindeki bir kişiye ilgili varlığı satın alan bir sistem kurmuştur. Başta faize bulaşmak istemeyenler olmak üzere faiz hassasiyeti olmayanların da dahil olduğu bu sistemin kendi içerisinde çeşitli avantajları vardır. Vade farkı olmaması, dayanışmayla konut satın alınması ve esnek ödeme planları gibi imkanlarla ilerletilen sistem her geçen gün daha fazla tüketici tarafından kullanılmaktadır.

Fuzulev Sisteminin Ayrıcalıkları

Fuzulev sistemini diğer sistemlerden ayıran en önemli özellik bu işin ilk uygulayıcılarından birisi olması yani sektörün tecrübeli kurumlarından birisi olmasıdır. Kurum kültürünün yerleştiği Fuzulev sayesinde faiz ya da vade farkı ödemesi yapmaksızın ev sahibi olmak mümkündür.

Sistem Nasıl İşler

100 bin TL değerinde bir konut için 100 taksit ödemesi yapmak istediğinizi varsayalım. Bu durumda her ay 1000 TL ödeme yapmanız gerekecektir ve sizi ilgilendiren kısım da aslında buraya kadardır. Buradan sonrası kurumun organizasyon sistemine bağlanmakta ve tüketicinin dışında gelişmektedir.

Fuzulev, 1000 TL’lik 100 taksit ödemesi yaparak ev satın almak isteyen tüketiciyi 5 bin TL ödeme yaparak 20 taksitle, 2500 TL taksit ödemesi yaparak 40 taksitle, 2000 TL taksit ödemesi yaparak 50 taksitle, 1000 TL taksit ödemesi yaparak 100 taksitle ev sahibi olmak isteyen farklı kişilerin yer aldığı bir gruba dahil eder ve ödemeler yapılmaya başlanır.

Her grup üyesi ay içerisinde Fuzulev’in belirlediği bir hesap numarasına para yatırır ve yatırdığı paraya istinaden fiş alır. Bu hesapta toplanan para ay sonunda mutlaka 100 bin TL’ye tekabul eder ve dolayısıyla 100 bin TL’lik ev satın almak için grupta olan kişilerden herhangi birisi için ev satın alınabilecek kadar para toplanmış olur.

Fuzulev noter huzurunda grup üyelerinden birisine ev satın almak üzere kura çeker. Çekilen kura sonucu o ay hesapta toplanan parayla kime ev satın alınacağı belirlenmiş olur ve kısa süre içerisinde finansman tedariği yapılarak ev satın alınır.

Bazı Cevaplar

Sisteme ve sistemin işleyişine ilişkin en sık sorulan sorulara yanıt verilmesi yararlı olabilir.

İlk kurada ev sahibi olabilir miyim?

Noter huzurunda kura çekilmesi sonucu henüz ilk taksit ödemesini yapan bir grup üyesi de ev sahibi olabilir. Kura, o ay kimin için ev satın alınacağı konusunda belirleyicidir.

En son ev alma ihtimalim var mı?

Evet en son ev sahibi olacak kişi de siz olabilirsiniz, ancak 100 ay dolmadan önce ev satın alan kişiler henüz ev satın alamamış diğer grup üyeleri için kira yardımı yapmak durumundadır. Dolayısıyla alınan kira yardımları sayesinde ilk ay içerisinde ya da son ay içerisinde alınması fark etmeksizin herkes avantajlı bir şekilde ev sahibi olur.

Para nasıl teslim edilecek?

Diyelim ki bu ayın talihlisi sizsiniz ve kurada adınızın çıkması sonrasında evinizi satın almaya hak kazandınız. Bu durumda tek yapmanız gereken nereden ve kimden ev satın alacağınıza karar verip durumu Fuzulev’e bildirmek. Yapılan bildirim sonrasında konutunuzun üzerine haciz koyulabilmesi ve taksit ödemeleriniz bitinceye kadar diğer grup üyelerinin de güven içerisinde kalabilmesi için ipotek tesis ücreti ödemesi yapmak durumundasınız.

Diğer grup üyeleri ödeme yapmazsa ne olacak?

Teslim edilen her konut ipotekli olarak teslim edilmekte yani gruptaki diğer üyelerin güvenliği gözlenmektedir. Dolayısıyla ödeme yapılmaması halinde evin satışının gerçekleştirilmesi mümkündür.

Gruptan çıkanlar olursa ne olacak?

Grubun dağılması durumunda Fuzulev’in fon havuzundan istifade edilerek yardımcı olunur ya da kişi farklı bir gruba dahil edilir. Hiçkimse farklı bir kişi nedeniyle mağdur durumuna düşmez.

fuzul ev sistemi ile faizsiz konut kredisi
fuzul ev sistemi ile faizsiz konut kredisi

Avantajlar neler?

Ülkemizin herhangi bir noktasındaki konut için talepte bulunmanız mümkündür. Yaptığınız taksit ödemelerinin içerisinde faiz ya da vade farkı gibi maliyetler bulunmaz. Maddi gücünüzün olumlu ya da olumsuz yönde değişmesi durumunda taksit sayınızı ya da miktarınızı değiştirmekte özgürsünüz. Ek olarak taksit ödemesini yapamayacak olmanız halinde geçici bir süreliğine ara verebilirsiniz.

Nasıl Başvurulur?

Herhangi bir Fuzulev ofisine gidebilir ya da fuzulev.com internet sitesinde bulunan hızlı başvuru formunu doldurarak sisteme katılmayı talep edebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi alabilmek adına Fuzulev’in 444 6 313 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Faizsiz ev almak konusunda alternatif bir yöntem ile ilgili daha önceden sizlerle paylaştığımız Birevim ile Faiz Ödemeden Ev Sahibi Olabilirsiniz konulu yazımızı da buradan ortalama 3 dk içerisinde okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku