fbpx

Faizsiz Senetle Araba Almak İçin Püf Noktalar

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Senetle araba deyince akıllara doğal olarak bankadan değil de, galericilerden araba almak geliyor. Peki banka kredisi olmadan araba almak mümkün müdür? Banka kredisi varken neden senet ile araba almak tercih edilir ve kimler senetle araba satarlar? Bu gibi sorulara detaylı olarak sizler için cevaplar vereceğiz. Peşinatsız senetle araba alım işi, aslında bakıldığı zaman gerçekten zor bir durum değildir. Bu işi tamamen ticarete dökmüş galericiler bunu bir meslek haline getirdi. Evet tahmin ettiğiniz gibi sadece noter ve rehin parasına, araba sahibi olabiliyorsunuz.

Senetle Araba Alma Yöntemi

Senetle araba alma yöntemine gelecek olursak, Öncelikli olarak sizin bankalarda bozuk sicilinizden dolayı alamadığınız kişi satıcı çekiyor. Mesela satıcı kendi anlaşmalı bankasından 0,95 faiz oranında 12-24-36 aya kadar sattığı araç için kredi kullanımı yapıyor ve bu işlem sizlerin adına oluyor. Peki hiç düşündünüz galerici bu işin altından nasıl kalıyor ve neler yapıyor diye. Olay çok basit o da sizin istediğiniz vade oranına göre bir faiz oranı eklemesi yapıyor. Örneğin galerici 0,95 faiz oranından çekmiş olduğu krediye, % 3’den hesap çıkarması yapıyor. Doğal olarak otomatikman galerici çektiği krediden %2,05 oranında kar elde ediyor Buna sattığı aracı da ekleyelim. Yani mesela sattığı araç 30 bin TL ise o kişi aracı büyük ihtimal 23 bin TL civarına almıştır. Bir de buradan kar elde etti. Yani kar üstüne kar oldu.

Senetle Peşinatsız Araç Alma Riskleri

Galericilerin peşinat olmadan senetle araba satmaması için bir sebep var mıdır diye sorarsak, tabi ki de yok cevabını alırız. Bu yüzden peşinat olmadan araba alınır mı sorusuna lütfen takılmayın. Bunun cevabı gayet kolay şekilde bu işi İzmir Gaziemir Otokent olsun, özellikle İstanbul’daki hemen hemen tüm galericiler olsun bu imkanlar sizlere her türlü sunuluyor. Hele azıcık da olsa peşinat varsa elinizde, sizden kralı yoktur. Ama bu işin devamlı bir riski vardır.

faizsiz senetle araba
faizsiz senetle araba almak icin puf noktalar

Senetle Araç Alımında Satıcı Ne Gibi Güvence Teminat Alıyor?

Şimdi bu noktada ben galericiyi tanımam etmem nereden güveneyim gibi bir soru soruyorsunuzdur. Size galerici arabayı satarken rehin koymak isteyecektir ve aksi durumda zaten satış olmaz. Doğal olarak borcunuz bitmeden o aracı hiçbir şekilde satamazsınız. Senetlerde tek tek yapılmaz ve tek bir senet yapılır. Senet günü geldiği zaman sizler o borcu ödemezseniz, o zaman durumunuz kötü olabilir. Galerici o yaptığı tek senedi avukata gönderir ve araba bağlanır. Galericiye araç teslim edilir ve tüm ödediğiniz para çöpe gider İşte tam da bu noktada galeriden senetle araba alma işi çok risklidir. Kendinize güvenmiyorsanız, bu işe kalkışmayın. Ama almak istiyorum diyorsanız, tüm galericileri internetten araştırabilirsiniz.

Senetle Araba Satan Yerler

Bu konuda daha detaylı yazılarımız bulunmakla birlikte; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, vs. gibi büyük illerde senetle araba satan galeriler konusunda bir değerlendirme yapabilir. Wowwo, Emin Oto, vs. gibi daha büyük şirketlerden kendi bünyesinde oluşturduğu ödeme planları kapsamında senetle araba alma yoluna da gidebilirsiniz.

Sitemiz üzerinden her türlü Sıfır Faizli Kredi Araba Konut konusunda bilgilere ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku