fbpx

Faizsiz Para Nereden Bulabilirim

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Çeşitli nedenlerle zor duruma düşen kişiler faizli banka kredilerindense farklı alternatifler aracılığıyla nakit ihtiyacını karşılama imkanına sahiptir. Bu konudaki bilgi eksikliğine istinaden faizsiz para nereden bulabilirim diyenler için alternatif yöntemler geliştirmek ve hepsini bir arada toplamak yararlı olacaktır.

Aşağıda birden fazla faizsiz para bulma taktiği vardır, bunların hepsinin uygulanabilirliği tabii ki kişi için mümkün olmayabilir. Kişiler, bunları bir fikir olarak görüp kendisi için nasıl bir strateji geliştireceğini düşünmelidir.

Para bulmanın en kolay yolu yetkinlikleri kiralamaktır. Tavsiyelere geçmeden önce yetkinliklerin nasıl kiralanabileceğiyle ilgili birkaç noktaya değinmek yararlı olacaktır.

Yetkinlikleri Kiralamak

Herkesin bir konuda diğerlerinden ayırt edici derecede iyi olması beklenen bir şey ve hayatın gerekliliklerindendir. Kendinizin hangi konuda iyi olduğunu düşünerek işe başlamanız gerekir.

Eğer bir konuda sizi diğer kişilerden ayırt edebilecek kadar fazla gelişim gösterdiyseniz bu yetkinliği rahatlıkla farklı kişilere kiralayabilirsiniz.

Örneğin çok iyi bir şoförseniz yapım şirketleriyle görüşüp dublörlük yapabilirsiniz veya çok hassas bir damak tadınız varsa restoranlara giderek yemekleriyle ilgili geri bildirimde bulunmayı teklif edebilirsiniz.

Bu konu yaratıcılığa oldukça açık bir konudur, bu nedenle hangi konularda iyi olduğunuzu detaylıca düşünmeniz gerekir. Hangi konularda iyi olduğunuzu bulduktan sonra yapmanız gereken bunu nasıl pazarlayabileceğinizi düşünmektir.

Sıfır Faizli Kredi İmkanları

Katılım Bankaları sürekli olarak faizsiz kredi veriyor olsa da bir mal ya da hizmet alımı gerekliliğinden dolayı nakit sermaye sahibi olunması mümkün değildir. Bu nedenle özel mevduat bankalarının sıfır faizli ve masrafsız kredi ürünlerine yoğunlaşmak gerekir.

Özel mevduat bankaları belirli dönemlerde sıfır faizli kredi imkanı sağlamakta ve tüketicilerin masrafsız şekilde kısa süre içerisinde nakit sermaye sahibi olmasını mümkün kılmaktadır.

Örneğin Denizbank hali hazırda 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı verilmesi karşılığında 1000 TL’ye kadar faizsiz ve masrafsız ihtiyaç kredisi vermekte 12 ay vadeyle de geri almaktadır. Bunun gibi kampanyalar bazen düzenlenebilmektedir, bu nedenle kredi kullanmadan önce biraz araştırma yapmak gerekir.

Vadeli Satışı Peşin Paraya Çevirmek

Faturalı hatlara kredi imkanı ve türevi konularda verilen ilanların tümü vadeli satışın peşin paraya çevrilmesiyle ilgilidir. Bilindiği gibi cep telefonu alışverişlerinin kredi kartı aracılığıyla taksitlendirilmesiyle ilgili bir değişiklik oldu ve kişilerin kredi kartlarına taksit imkanıyla cep telefonu alması engellendi.

Bunun üzerine operatörler de faturaya ek cep telefonu imkanı sağlamaya, tüketicilerin taksit taksit faturasına yansıtılan ücretleri ödeyerek cep telefonu sahibi olmasına imkan verildi.

Tüketiciler faturalarına ek olarak aldıkları cep telefonlarını üçüncü kişilere satmak konusunda özgür. Dolayısıyla vadeyle alınan cep telefonunun farklı kişilere peşin parayla satılması sonrasında nakit sermaye faizsiz bir şekilde elde edilmiş olur.

Bunun için tek yapılması gereken en az 6 aydır aktif faturalı bir hatta sahip olmak ve cep telefonunu satın alacak kişiyi bulmak. Bazı cep telefonu bayileri de faturaya ek alınan cep telefonlarını satın alabilmektedir.

Borç Almak

Kulağa klişe gibi gelse de borç almak başvurulabilecek en basit ve etkin yöntemdir. Borç teklifinde bulunabileceğiniz bir kişi yoksa bu maddeyi atlayabilirsiniz, ancak eğer borç verip vermeyeceği konusunda emin olmadığınız bir kişi varsa okumaya devam edin.

Borç ilişkileri genellikle nakit para üzerinden kurulur ve bu durum tamamen yanlıştır. Borç alacağınız kişiye yapacağınız borç teklifini nakit para cinsinden değil de altın ya da benzeri değerli bir maden üzerinden yapmanız hem sizin hem de borç veren kişinin yararına olacaktır. Yıllar içerisinde enflasyon ve çeşitli sebeplerle para değer kazanabilir ya da değer kaybedebilir. Bu durumda nominal anlamda aynı miktarda para ödeniyor olsa dahi reel anlamda bir kişi kesinlikle zarara ya da kara girecektir. Dolayısıyla faiz ortaya çıkacaktır. Bu durumdan uzak durmak için altın üzerinden borç ilişkisi kurmak en sık tercih edilen ve başvurulması tavsiye edilen yöntemdir.

Aracılık Yapmak

Aracılık yapmak en kısa süre içerisinde en yüksek miktarda gelir elde etmenizi sağlayan işlerden birisidir. Aracılık yapacağınız konu her türlü şey olabilir çünkü mantık sadece alıcıyla satıcıyı buluşturmaktır.

Aracılık yapmak isteyen kişilerin çevresinin geniş olması ve ilişkilerinin kuvvetli olması gerekir. Mal ya da hizmet satmak isteyen kişiyle bu mal ya da hizmete talep göstermesi muhtemel olan kişileri bir araya getirdiğinizde satıştan doğan karın  belirli bir miktarına sahip olabilirsiniz.

Hatta bu işte çok iyiyseniz ilerleyen dönemlerde kurumsallaşabilir ve pazarlama firması olabilirsiniz.

Senetle Altın Almak

Bazı kuyumcular altın satışlarını senet üzerinden yapmayı kabul edebilmektedir. Altın almak için kuyumcuya gidildiğinde kuyumcudan altın alımını senetle yapmak istediğinizi belirtmeniz halinde senet düzenlenebilir.

Senet düzenlenen altının farklı bir kuyumcuya satılması sonrasında vadeli satıştan peşin para elde edilmiş olur. Senetle altın alıp satmak başvurulabilecek en maliyetsiz ve basit çözümlerden birisidir fakat her kuyumcu senet üzerinden satış gerçekleştirmemektedir.

Mutlaka güvenilir kişilerle çalışılması ve her aya istinaden ayrı senet düzenlenmesi gerekmektedir.

Kullanmadığınız Eşyaları Satmak

Faizsiz gelir elde etmenin diğer bir yolu da kullanılmayan eşyaları satılığa çıkarmaktır. Dikkatli bakıldığında mutlaka satılabilecek bir şeylerin var olduğu görülecektir.

Herhangi bir şeyin satışına karar verildiğinde aynı malın piyasada kaç paraya satıldığına sahibinden, letgo veya gittigidiyor gibi platformlar üzerinden bakabilir, yine aynı platformlar üzerinden kendi ürününüzü satışa çıkarabilirsiniz.

İkinci el eşya satışlarında çok düşük teklifler vermesi nedeniyle spotçularla çalışmanız önerilmez. Doğrudan tüketiciyle ilişki kurmanız yararlı olabilir. Doğrudan iletişim kurabileceğiniz platformlardan birisi de Facebook’tur. Facebook’ta araştırma yapıldığında bölgeye istinaden açılmış bir alım/satım grubu olduğu görülebilecektir. Bu grup üzerinden eşyalarınızın ilanını verebilir ve kısa süre içerisinde satışı gerçekleştirebilirsiniz.

Avans Almak

Bazı bankalar dönemsel bazda kredi kartlarına ilişkin kampanyalar düzenlemekte ve tüketicilerin faizsiz nakit avans kullanmasına imkan vermektedir. Nakit avans kullanımı nedeniyle faiz maliyetine katlanmak istemeyen tüketicilerin bankaların düzenlediği kampanyaları takip etmesi ve ilgili karta başvuruda bulunması gerekir.

İlgili kredi kartına başvuru yapıldığında belirlenen limitler dahilinde nakit çekimi yapılabilecek ve taksitlerle geri ödenebilecektir.

Hali hazırda düzenlenen bir sıfır faizli nakit avans kampanyası QNB Finansbank’a aittir.

QNB Finansbank, Cardfinans Trabzonspor ürününü alacak tüketicilerin 900 TL’ye kadar sıfır faizli nakit avans çekmesine imkan vermektedir. Kredi kartını temin edebilmek için Trabzonsporlu olmaya gerek yoktur ve bu kredi kartının alınması nedeniyle herhangi bir ek ücret ödemesi yapılmaz.

Kampanyalara Katılmak

Bankalar ve teknoloji şirketleri dönemsel bazda sıfır faizli kredi kampanyaları düzenlemekte ve bu kampanyalara katılım sağlayan tüketicilerin çeşitli elektronik harcamaları için faizsiz finansman bulmasına imkan vermektedir.

İlgili kampanyaları takip ederek sıfır faizli teknoloji kredisi kullanılabilir, vadeyle alınan teknolojik alet peşin parayla satılabilir.

Hali hazırda katılım sağlanabilecek kredi kampanyaları Odeabank, Fibabanka, Akbank, Mediamarkt, Vatan Bilgisayar ve TEKNOSA’ya aittir.

Tüketiciler bu bankalar ya da bu teknoloji mağazaları üzerinden yapacakları teknoloji alışverişleri için faiz ödemesi yapmadan kredi kullanma imkanına sahip olur.

Ürün satın alındıktan sonra letgo, sahibinden, gittigidiyor ya da Facebook gibi platformlar üzerinden satışı gerçekleştirilebilir.

faizsiz para

Birikim Yapın

Bazı nedenlerden dolayı acil nakit ihtiyacınız oldu ve bir şekilde alternatif yöntemlerle bunun üstesinden gelmeniz gerekti, peki aynı durumla karşılaşılmamak için ne yapılmalı?

Kişiler kazanacakları birikim alışkanlığı sayesinde ömür boyu acil durumların üstesinden gelebilir. Verilecek mantıklı kararlar ve doğru miktarlarda yapılacak birikimler sonrasında hem acil durumlarda harcanabilecek bir tasarruf sahibi olunabilecek hem de çok daha az stres sahibi olunacaktır.

Bu nedenle gelecekte bu ve buna benzer durumlarla karşılaşmamak için tasarruf alışkanlığı kazanılması oldukça önemli bir konudur. Eğer nasıl tasarruf yapabileceğinizden emin değilseniz, sitemizde yer alan birikim yapma yöntemleriyle ilgili yazıya göz atın.

Sitemizde yer alan yazılarımızdan; Faizsiz Yatırım Araçları Nelerdir konulu yazımızı da okuyabilir ve alternatif yöntemleri değerlendirebilirsiniz.

4 Yorumlar
 1. sinan diyor

  ıyı gunler bankalardan kredi cekemeyenler kredi gecıkmesı olanlar kredı kartı gecıkmesı olanlar yasal takıpte olanlar ıcraalık olanlar skor puanı dusuk olanlar her turlu kredı cıkarılır uzun vadede arayın yardımcı olalım
  0545 622 69 76

 2. Yüksel KURTULMUŞ diyor

  Merhaba. Ismim yuksel *******. ********* tc. 10 bin tl nakite ihtiyacım var. Borc olarak aylık 400 tl geri ödeyebilirim. 2012 yılında iflas ettim. 2013 yolundan beri askeri ücretle ayniisyerinde çalışmaktayım. Evim kira maaşımın dörtte birinde haciz var. Buzdolabim bozuldu bu ara ne yaptıracak param var nede yenisini alabilecek.

  Tel053********

  Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  Bu arada nasıl 400 tl geri ödeyebilirsiniz diye sorabilirsiniz evkur a 200 tl her ay ödüyorum bir arkadaşımdan borc aldım 6 ay daha 175 tl ödeyeceğim. Ikisini kapatınca 400 tl ödemek için sorun kalmayacak. Maaşla çalışmak çok zor. Evliyim ikiz 8 yaşında oğullarım var

 3. Yasin diyor

  Banada acil nakit lazım

 4. Yasin diyor

  Numaram 050******** ararsanız sevinirim çok acil lazim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku