fbpx

Faizsiz Olarak Hesaba Ek Limit Veren Bankalar

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Hesapta para olmasa dahi alışveriş yapmayı mümkün kılan ek hesap, kredili mevduat ürünlerinin ortaya çıkmasıyla kullanıma sunulmuştur. Ek hesap sayesinde kişilerin hesaplarında para olmasa dahi kredi kartına ihtiyaç duymadan harcama yapabilmesine ve bakiyenin eksiye düşmesine imkan verilmiştir.

Faize konu edilebilecek böyle bir fırsat tabii ki faizsiz olarak nadiren sunulmaktadır, ancak bilinmeyen bir nokta Kuveyt Türk’ ve Türkiye Finans’ın yıllardır faizsiz ek hesap imkanı sağladığı ve hatta ek hesaptan yapılan harcamalar için dahi puan kazandırdığıdır. Bu açıdan faizsiz olarak hesaba ek limit veren bankalara ve bu ürüne istinaden bazı detaylara değinmek yararlı olacaktır.

Faizsiz Ek Hesap Veren Bankalar

Faizsiz ek hesap veren bankalar Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Türkiye Finans Katılım Bankası’dır. Bu ürünleri için katılım bankası olması itibariyle zaten faiz talep etmeyen bankalar, kar payı da almamakta ve herhangi bir maliyete katlanmadan harcama yapılmasını mümkün kılmaktadır.

Her iki banka da kendi özelinde bazı şartlara sahiptir ve bu nedenle her iki bankanın da faizsiz ek hesap ürününe ayrı ayrı değinilmesi gerekmektedir.

Kuveyt Türk Faizsiz Ek Hesap

Kuveyt Türk Katılım Bankası, faizsiz ek hesap ürününden yararlanmak isteyen tüketicilerin mutlaka Sağlam Nakit Kart sahibi olması gerektiğini belirtmektedir. Sağlam Nakit Kart sahibi olmaksızın ek hesap kullanımı gerçekleştirilemeyecektir çünkü bankanın ek hesaptan yapılacak harcamaların fiziksel pos cihazları üzerinden kart aracılığıyla yapılması şartı vardır.

Tüketiciler en yakın Kuveyt Türk Katılım Bankası’na giderek hesap açılışı gerçekleştirebilir. Kuveyt Türk’ün ek hesap ürünüyle ilgili bilinmesi gereken detaylar şunlardır:

  • Ek hesap limitleri 250 TL, 500 TL, 1000 TL, 1500 TL ya da 2000 TL olabilir. Ek hesap limitinin ne olacağı tüketicinin tercihine bağlıdır fakat bu rakamlar haricinde ek hesap tanımlaması yapılmamaktadır.
  • Sağlam Nakit Kart bir hesap kartı olsa da ek hesap harcaması yapılması halinde harcamaya istinaden ekstre oluşturulur. Ekstre ayın 1’inci günü ya da 15’inci günü kesilebilir.
  • Ekstre oluştuktan sonra hesapta yeterli bakiye bulunduğu anda eksi bakiyenin artıya dönmesi için otomatik tahsilat yapılır.
  • Ekstre kesildikten maksimum 10 gün sonra tüm borcun ödenmiş olması gerekir.
  • Ek hesaptan yapılan harcamalar taksitlendirilemez ve tek seferde tüm borcun ödenmesi beklenir.
  • Bir önceki dönemden ekstre borcu bulunan tüketicilerin ek hesap kullanması mümkün değildir.
  • Senin Bankan aracılığıyla internet üzerinden Sağlam Nakit Kart alan tüketicilerin ek hesap limiti tanımlaması için en yakın Kuveyt Türk şubesine gitmesi yeterli olacaktır.

Türkiye Finans Faizsiz Yedek Hesap

Türkiye Finans Katılım Bankası aracılığıyla ek hesap açılışı gerçekleştirmek isteyen tüketicilerin yararlanması gereken ürün Yedek Hesap’tır. Yedek Hesap ürünü sayesinde acil nakit ihtiyacı durumunda faizsiz, kar payı ödemesi olmayan ve masrafsız şekilde tüm ihtiyaçların karşılanması mümkündür.

Karz-ı Hasen’li özelliğe sahip bir Cari hesap açılışı gerçekleştirildikten sonra kullanılabilen yedek hesap ürünü için takip edilmesi gereken prosedür şudur:

  1. Türkiye Finans Katılım Bankası şubesine gidilir ve cari hesap açılışı gerçekleştirilir.
  2. YEDEK boşluk TCKN yazıp 2310’a kısa mesaj atılır ve yedek hesap başvurusu yapılır.
  3. Yedek hesap açılışı gerçekleştirilir.

faizsiz olarak hesaba ek limit veren bankalar

Yedek Hesap ürünü kullanımı için kar oranı ödemesi yapılmaz, ödemenin gecikmesi halinde gecikme cezası ödemesi yapılmaz, yedek hesaptan gerçekleştirilen harcamalardan kar oranı alınmaz, tüm fatura ödemelerinin yedek hesap üzerinden yapılması mümkündür, ATM’lerden yedek hesap ürününe istinaden nakit çekimi yapılabilir, vade kısıtlaması yoktur, gelir belgesi olmadan yedek hesap başvurusu yapılabilir.

Yedek Hesap sahibi olabilmek için en az 2 tane otomatik fatura ödeme talimatı verilmesi gerekmektedir.

Kredi Kartından Faizsiz Nakit Avans Nasıl Çekilir konulu yazımızı da buradan  okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku