fbpx

Faizsiz Motosiklet Kredisi Veren Banka ve Finans Kurumları

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Motosiklet satın almak isteyen tüketicilerin bunun için kredi kullanabilmesi mümkündür. Motosiklet satın alımlarında kullanılabilen taşıt kredisi için katılım bankalarına başvurulması halinde faizsiz motosiklet kredisi alınabilir. bu açıdan faizsiz motosiklet kredisi veren finans kurumları, katılım bankaları ve bu kurumların prosedürleriyle ilgili çeşitli ayrıntılara değinilmesi yararlı olacaktır.

Taşıt Kredisiyle Motosiklet Alınabilir Mi?

Taşıt kredisi çekilmesi halinde motorlu taşıt mevzuatı kapsamında değerlendirilen her türlü taşıtın dolayısıyla motosikletin de satın alınması mümkün olur. Taşıt kredisiyle motosiklet satın almak isteyen tüketicilerden istenen sigorta yaptırılmasıdır.

Türkiye Finans Faizsiz Motosiklet Kredisi

Sıfır veya ikinci el motosiklet satın almak isteyen tüketicilerin faizsiz motosiklet kredisi kullanmak istemesi halinde başvurabileceği bankalardan birisi Türkiye Finans Katılım Bankası’dır.

Türkiye Finans Katılım Bankası diğer kurumlardan farklı olarak motosiklet özelinde bir ürün hazırlamıştır.

Hesaplama

Türkiye Finans Katılım Bankası aracılığıyla motosiklet kredisi kullanmak isteyen tüketicilerin razı olması gereken kar payı oranı 24 aya kadar olan vadeler için % 1.30, 24-48 ay arasındaki vadeler için % 1.33’tür. Kar payına ek olarak % 0,5 oranında finansman tahsis ücreti ve sigorta prim ödemeleri yapılması da gerekmektedir. Bu iki maliyet krediden krediye değişkenlik gösterebileceği için aşağıdaki hesaplamaya dahil edilmemiştir.

10 bin TL kredi başvurusu yapan tüketicilerin:

 • 12 ay vade için her ay 917 TL, toplamda 11.009 TL,
 • 24 ay vade için her ay 499 TL, toplamda 11.998 TL,
 • 36 ay vade için her ay 363 TL, toplamda 13.092 TL,
 • 48 ay vade için her ay 296 TL, toplamda 14.208 TL ödeme yapması gerekir.

Başvuru

Türkiye Finans’a motosiklet kredisi için başvuru yapmak isteyen tüketicilerin nüfus cüzdanı, gelir belgesi, satın alınacak motosiklete ait proforma fatura ile birlikte en yakın Türkiye Finans Katılım Bankası şubesine gitmesi gerekir. 2’nci el motosiklet alınacak olması halinde proforma fatura yerine ruhsat fotokopisi ibraz edilmelidir.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Motosiklet Kredisi

Motosiklet satın almak isteyen tüketicilerin başvurabileceği bankalardan birisi de Kuveyt Türk Katılım Bankası’dır. Kuveyt Türk Katılım Bankası aracılığıyla motosiklet satın almak isteyen tüketicilerin razı olması gereken kar payı oranı 24 ay vadeye kadar % 1.38, 24-48 ay vade için % 1.40’dır.

Hesaplama

Kuveyt Türk aracılığıyla motosiklet finansmanı kullanmak isteyen tüketicilerin % 0,5 oranında finansman tahsis ücreti ve hayat sigortası prim ödemesi gibi maliyetleri de vardır. Bu iki maliyet krediye ve kredi kullanan kişinin yaşına bağlı olarak değişebileceği için aşağıdaki hesaplamaya dahil edilmemiştir.

20 bin TL kredi başvurusu yapan tüketicilerin:

 • 12 ay vade için her ay 1851 TL, toplamda 22.217 TL,
 • 24 ay vade için her ay 1016 TL, toplamda 24.399 TL,
 • 36 ay vade için her ay 744 TL, toplamda 26.816 TL,
 • 48 ay vade için her ay 610 TL, toplamda 29.295 TL ödeme yapması gerekir.

Başvuru

Kredi başvurusu yapmak isteyen tüketiciler nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve araca ait proforma fatura ile birlikte en yakın Kuveyt Türk şubesine gidebilir. İkinci el motosiklet alacaklar proforma fatura yerine ruhsat fotokopisi ibraz etmelidir.

Albaraka Türk Motosiklet Kredisi

Albaraka Türk aracılığıyla sıfır faizli motosiklet kredisi kullanmak isteyen tüketicilerin sıfır km motosikletin yanı sıra ikinci el motosiklet için de bunu yapması mümkündür. 100 bin TL’ye kadar olan kredilerde araç bedelinin % 70’ini, 100 bin TL’nin üzerinde kalan kısmı için % 50’sini finansmanlandıran Albaraka Türk cazip kar payı oranlarıyla her geçen gün daha fazla tüketici tarafından tercih edilmektedir.

Hesaplama

Albaraka Türk Katılım Bankası aracılığıyla motosiklet kredisi kullanmak isteyen tüketicilerin % 0,5 oranında finansman tahsis ücreti, kasko ve ferdi kaza sigortası prim ödemesi gibi maliyetleri de vardır. Bu maliyetlerin araca, kişiye ve kredi miktarına bağlı olarak değişebilmesi kaynaklı aşağıdaki  hesaplamaya dahil edilmediğini bilmek önemlidir.

faizsiz motosiklet kredisi

30 bin TL kredi başvurusu yapan tüketicilerin:

 • 12 ay vade için her ay 2791 TL, toplamda 33.500 TL,
 • 24 ay vade için her ay 1539 TL, toplamda 36.955 TL,
 • 36 ay vade için her ay 1139 TL, toplamda 41.023 TL,
 • 48 ay vade için her ay 938TL, toplamda 45.057 TL ödeme yapması gerekir.

Başvuru

Araca ilişkin proforma fatura ya da ruhsat fotokopisi, nüfus cüzdanı ve gelir belgesiyle birlikte en yakın Albaraka Türk Katılım Bankası’na giderek kredi başvurusu yapılabilir. Başvurular 24 saat içerisinde değerlendirilip yanıtlanmaktadır.

Türkiye Finans 50 Bin TL Faizsiz Taşıt Kredisi konulu yazımızı da okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku