fbpx

Faizsiz Mortgage Sistemi ile Nasıl Ev Alınır

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Konut sahibi olmak isteyen tüketicilerin ev almak için faiz maliyetine katlanması gerekmez, izlenebilecek bazı stratejiler sayesinde çok kısa süre içerisinde konut alabilecek kadar finansman desteğine faizsiz olarak sahip olunabilir. bu açıdan faizsiz mortgage sistemi ile nasıl ev alınır, detayları nelerdir gibi çeşitli konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Faizsiz Konut Kredisi Olur Mu

Bankaların konut kredileri aracılığıyla gayrimenkul sektörü üzerinde giderek daha fazla söz sahibi olması ve sektör trendini etkileyecek güce erişmesi inşaat şirketlerini ve gayrimenkul ortaklıklarını harekete geçirdi.

Bu kapsamda tüketicilere çeşitli cazip fırsatlar ve alternatif finansman yöntemleri sunmayı ilke edinen kurumlar gerek şirket içi finansman yöntemleri gerek vadeli satışlar aracılığıyla tüketicilerin sıfır faizli konut kredisi kullanmasını mümkün kıldı.

Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar

Faiz ödemeden konut kredisi kullanmak isteyen tüketicilerin istifade edebileceği kurumların başında katılım bankaları gelmektedir. Katılım Bankaları işleyişleri gereği faiz almamaktadır. Bu kapsamda tüketicilere sıfır faizli konut kredisi sunabilen bankalar kısa süre içerisinde yüklü miktardaki nakit ihtiyacını karşılayabilmektedir.

Fakat katılım bankalarıyla ilgili bilinmesi gereken en önemli detay ilgili kurumların kar payı ile çalıştığıdır. Katılım Bankaları özel mevduat bankalarından farklı olarak satın alınması planlanan konutu satın alarak finansman sürecine başlar. Sahibi olduğu konutu bir nevi kiralama yöntemiyle tüketiciye teslim eder ve tüketicinin kredi taksit ödemeleri tamamlandığında konutun mülkiyet hakkına sahip olması sağlanır.

Bu aracılık işleminden belirli miktarda kar elde edilmekte ve bu kara da kar payı oranı denilmektedir. Bankaların kar payı oranları değişkenlik gösterebilmektedir fakat çoğu zaman maliyetler diğer bankalara nazaran çok daha düşük olmaktadır.

İnşaat Şirketlerinin Sıfır Faizli Kredileri

Yukarıda da değinildiği gibi inşaat şirketleri bankaların gayrimenkul sektörünü ekarte etmeye başlamasına istinaden bazı adımlar atmış ve tüketicilerin istifade edebilmesi için alternatif finansman yöntemleri geliştirmiştir.

Tüketiciler inşaat şirketleri aracılığıyla da tam anlamıyla sıfır faizli ve maliyetsiz kredi kullanma imkanına sahiptir.

Bu prosedürler aracılığıyla sıfır faizli ve maliyetsiz konut kredisi kullanmak isteyen tüketicilerin bilmesi gereken en önemli detay her konut projesi için sıfır faiz imkanının olmadığı, her inşaat şirketinin faizsiz kredi olanağı sunmadığıdır.

Yapılması gereken şey öncelikle konut satın alınacak bölgeye karar vermek ve bu bölgede yükselen inşaat projelerini araştırmaktır. Sitemizin içerisinde bölge bölge düzenlenen tüm sıfır faiz imkanlı inşaat şirketleri bir arada bulunmaktadır, ilgili kategori sayfalarını ziyaret ederek nerelerde sıfır faizli konut kredisi kampanyası olduğunu öğrenebilirsiniz.

Hangi bölgede hangi inşaat şirketinden konut satın alınacağına karar verildikten sonra ilgili inşaat şirketinin satış ofisiyle irtibat kurarak prosedürlere başlanabilir. İlk etapta küçük miktarda bir peşinat ödemesi yapılması gerekir, peşinat ödemesi sonrasında taksit taksit ödemelerle konuta sahip olunabilir.

Organizasyon Şirketleri

Tüketicilerin sıfır faiz imkanıyla konut satın almak için başvurabileceği yöntemlerden birisi de Eminevim, Fuzulev ve Birevim gibi organizasyon şirketleri aracılığıyla oluşturulan fon gruplarına katılım sağlamaktır.

Katılım sağlanan fon grubu sayesinde her ay grup üyeleri arasından seçilen bir kişiye konut satın alınır ve tam anlamıyla kira öder gibi ev sahibi olunur.

Sistem Nasıl İşler

Sistemin nasıl işlediğini teknik ifadelerle anlatmak yerine genel hatlarıyla Ahmet isimli bir tüketici üzerinden anlatmak yararlı olacaktır.

Diyelim ki Ahmet Bey 200 bin TL’lik bir konuta 100 ay taksit ödemesi yaparak sahip olmak istemektedir. Bu durumda her ay ödemesi gereken taksit miktarı 2 bin TL, toplamda ise 200 bin TL olacaktır. Ahmet Bey, her ay taksit ödemesi yapan ve toplamda 200 bin TL’lik konut satın almak isteyen farklı tüketicilerin olduğu bir gruba dahil edilir.

faizsiz mortgage

Bu grup içerisinde her ay 200 bin TL toplandığı için noter huzurunda yapılan çekiliş sonrasında kime o ay içerisinde konut satın alınması gerekiyorsa ilgili konutun satın alınabilmesi mümkün olur. Bu kişi Ahmet Bey’de olabilir farklı bir grup üyesi de. İlgili konutun ne zaman satın alınabileceğiyle ilgili herhangi bir garanti verilememektedir, fakat konut satın alınsa bile daha önceden belirtilen vade süresince taksit ödemesi yapılmaya devam eder.

Tüm süreç sözleşmeye dayalıdır ve tüketicilerin ödeme yapmaması ya da konut satın aldıktan sonra gruptan ayrılması gibi bir durum olamaz. Böyle bir durum oluşmasına karşın her türlü hukuki prosedürün mağduriyetlerin önüne geçeceğini bilmek yararlı olabilir.

Alternatif bir bilgi olarak sitemizde daha önceden sizlerin istifadesine sunduğumuz Faizsiz Ev Nasıl Alabilirim Diyenler İçin Küçük Tüyolar konulu yazımızı  buradan ortalama 3 dk içerisinde okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku