fbpx

Faizsiz Mini Kredi Veren Bankalar

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Faizsiz kredi kampanyalarıyla bireysel müşteri portföyünü genişletmek isteyen özel mevduat bankalarının yanı sıra yılın her günü faizsiz kredi kullanmak için başvurulabilecek katılım bankaları da vardır. Katılım bankalarının düzenlediği kredi kampanyalarına katılmak isteyen tüketicilerin yapması gereken tek şey proforma faturayla birlikte en yakın katılım bankası şubesine gitmek.

Bu kapsamda faizsiz mini kredi veren bankalar, sıfır faizli kredi veren bankalar, faizsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar, faizsiz kredi imkanı, öğrenciye ihtiyaç kredisi veren bankalar ve türevi konulara değinmek yararlı olacaktır.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz kredi kullanmak isteyen tüketicilerin istifade edebileceği kurumlar katılım bankalarıdır. Katılım bankaları tüketicinin satın almak istediği mal ya da hizmeti peşin ödemeyle satın aldıktan sonra bu mal ya da hizmeti vadeyle tüketiciye satar. Bu işleme murabaha denir ve İslami esaslara göre yapılması gereken ticaret şeklini ifade eder.

Katılım bankaları malı peşin ödemeyle satın aldıktan sonra tüketiciye satarken, bir miktar kar payı ekler ve buna da kar oranı denilmektedir.

Katılım bankalarından sadece ihtiyaç ya da konut finansmanı değil, eşyadan eğitime, yalıtımdan tatile birçok farklı konuda finansman kullanılabilir.

Katılım bankalarına ek olarak Denizbank ve QNB Finansbank tarafından düzenlenen 2 kredi kampanyası kapsamında tüketicilerin sıfır faizli ve masrafsız kredi kullanması da mümkündür. Buna aşağıda ‘Faizsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar’ alt başlığında değinilecektir.

Kuveyt Türk Faizsiz Kredi

En büyük katılım bankası Kuveyt Türk Katılım Bankası’dır ve sahip olduğu sermayenin de hakkını vermektedir. Kuveyt Türk Katılım Bankası aracılığıyla finansman kullanmak isteyen tüketiciler çok kısa süre içerisinde bu isteğinin yerine getirilmesini sağlayabilir. Eğitim’den hac ve umre organizasyonlarına kadar birçok farklı konuda tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılayan Kuveyt Türk Katılım Bankası işletmelere özel çözümler de üretmesiyle hatrı sayılır miktarda KOBİ’yle çalışmaktadır.

Kuveyt Türk Katılım Bankası halihazırda ihtiyaç finansmanı ürünü için % 2.20 kar payı talep etmektedir. Piyasa ortalamasının altında bir maliyetle finansman tahsisini mümkün kılan Kuveyt Türk, bu açıdan özel mevduat bankalarının birçoğundan da daha makul bir teklif yapmaktadır.

Vakıf Katılım Kredili Bankomat

Kamu sermayeli Vakıf Katılım Bankası’da her geçen gün büyüyen bankalardan birisidir. Giderek daha fazla tüketicinin ihtiyacına yanıt veren Vakıf Katılım, hali hazırda konut finansmanı ve ihtiyaç finansmanı konusunda en sık başvuru yapılan katılım bankaları arasındadır.

Kredili Bankomat ürünüyle tüketicilerin proforma fatura ibraz etmeden bir karta tanımlanan krediyle harcama yapabilmesini mümkün kılan Vakıf Katılım, bu sayede birçok harcamanın tek bir krediyle finansmanlandırılabilmesine imkan vermiştir.

Mini Krediler

Bankalar genellikle 5 bin TL ve altındaki kredi ihtiyaçlarını mini kredi olarak isimlendirir ve bu kredilere diğerlerine nazaran daha düşük faizle erişim imkanı sunar. Bu kapsamda düzenlenen mini kredi kampanyaları aşağıda yer alsa da hali hazırda hiçbir banka 1000 TL’den fazla 5 bin TL’den az olan kredi ihtiyaçları için sıfır faizli kredi imkanı sunmamaktadır.

Halkbank Emekli Mini Kredi

Emekli bankacılığı adı altında çeşitli kampanyalar düzenleyen Halkbank, bu kampanyalardan birisi olarak Halkbank Emekli Mini Kredi ürünüyle emeklilerin çok düşük faiz oranlarıyla kredi ihtiyacını karşılayabilmesini mümkün kılmıştır.

Sadece emeklilerin istifade edebileceği bu kredi ürünüyle 5 bin TL’ye kadar kredi çekmek mümkündür. Aylık % 2 faiz oranıyla tahsis edilen bu kredi için örneğin 5 bin TL çeken bir emekli 36 ay süresince her ay 208 TL ödeme yapmak durumunda olur.

Krediye başvuru yapmak isteye nemekliler MINI TC Kimlik NO, Gelir, Talep Edilen Kredi Miktarı yazıp 3452’ye SMS atabilir ya da en yakın Halkbank şubesine giderek kredi talebini iletebilir.

ING Bank Mini Kredi

ING Bank tarafından düzenlenen mini kredi kampanyası kapsamında 5 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacının internet üzerinden yapılan başvuruyla aylık % 2.79 faiz oranıyla karşılanması mümkün hale getirilmiştir.

En yakın ING Bank şubesi üzerinden ya da ING Bank’ın internet sitesinden yapılan başvuru çok kısa bir süre içerisinde değerlendirilip yanıtlanır ve tahsis mümkün hale getirilir.

Akbank Mini Kredi

Akbank tarafından düzenlenen mini kredi kampanyası kapsamında 5 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarının 36 ay vade ve 3 ay erteleme fırsatıyla karşılanması mümkün hale getirilmiştir.

Aylık % 2,63 faiz oranıyla tahsis edilen Akbank mini kredi ürünü için talepte bulunmak isteyen tüketiciler en yakın Akbank şubesine giderek başvurusunu iletebilir. En az 1000 TL için kredi başvurusu yapılabilmektedir.

Halkbank Kredimini

Halkbank’ın her gruptan tüketici için düzenlediği kredimini kampanyası kapsamında 5000 TL’ye kadar olan kredi ihtiyaçlarının % 2.28 faiz oranıyla 10 ay vadeyle karşılanması mümkündür. Bu kredi kampanyası kapsamında 5 bin TL kredi çeken bir tüketicinin 10 ay vade için her ay 578 TL’lik taksit ödemesi yapması gerekir.

1000 TL Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Eğer kredi ihtiyacınız 1000 TL veya daha düşükse bu durumda katılım sağlayabileceğiniz iki banka kredi kampanyası vardır.

Denizbank sıfır faizli kredi kampanyası kapsamında iki adet otomatik fatura ödeme talimatı vermeniz halinde 1000 TL’ye kadar 12 ay vadeli sıfır faizli kredi kullanmanız mümkün olur. 12 ay içerisinde fatura ödeme talimatını iptal etmeyeceğinizi ve banka taahhüdünü bozmayacağınızı sözleşmeyle tescil etmeniz gerekir.

QNB Finansbank Cardfinans Trabzonspor ürünü ile sıfır faizli kredi kampanyasına katılım sağlama imkanınız vardır. 900 TL’ye kadar sıfır faizli nakit avans çekilmesini ve 9 ay taksitle geri ödenmesini mümkün kılan Cardfinans, bu kredi kartı kampanyasına katılım sağlamak isteyen tüketicilerin en yakın QNB Finansbank şubesine giderek başvuru yapmasını talep etmektedir.

Öğrenciye İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İhtiyaç kredisi çekmek isteyen öğrenciler mini kredi ürünleri üzerinde araştırma yapmalıdır. Özellikle Denizbank’ın sıfır faizli kredisi ve QNB Finansbank’ın Cardfinans Trabzonspor ürünü öğrencilerin kredi kullanmak için başvuru iletebileceği ürünler arasında yer alır.

faizsiz mini kredi

Evinizin otomatik fatura ödeme talimatını hesabınızdan vermeniz halinde Denizbank’tan kredi kullanabilirsiniz. Cardfinans Trabzonspor ürününden yararlanarak 900 TL sıfır faizli nakit avans kullanmak içinse KYK kredi ve bursu da dahil olmak üzere ailenizin size gönderdiği parayla birlikte aylık toplam gelirinizi beyan etmeniz 2000 TL’ye kadar kredi çekmeniz için yeterli olacak çoğu durumda gelir belgesi ibrazı talep edilmeyecektir.

PTT Faizsiz Kredi

PTT’nin faizsiz kredi imkanı sunduğuyla ilgili haberler geçtiğimiz dönemlerde oldukça popülerdi, ancak daha sonradan yapılan açıklamalarda bunun doğru olmadığı tescillendi. Hali hazırda PTT aracılığıyla faizsiz kredi kullanmak maalesef mümkün değildir, talep eden tüketiciler yukarıdaki diğer alternatiflere yönelebilir.”

Faizsiz Masrafsız Kredi Veren Bankalar konulu yazımızı da okuyabilir ve alternatif finansman yöntemleri hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku