fbpx

Faizsiz Masrafsız Kredi Veren Bankalar

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Müşteri ihtiyaçlarını karşılamak ve bireysel müşteri tabanında daha hızlı yayılmak isteyen bankalar dönemsel bazda düzenlediği kampanyalarla sıfır faizli kredi tahsis edebilmektedir. Faizsiz ve masrafsız kullanılabilen bu kredilerin sayısı çok fazla değildir ve nadiren bu konuyla ilgili kampanyalar düzenlenir. Ne var ki geçtiğimiz yıl Denizbank tarafından başlatılan bir ihtiyaç kredisi kampanyası başta olmak üzere hali hazırda tüketicilerin yararlanabileceği çeşitli faizsiz masrafsız kredi kampanyaları vardır.

Bu açıdan faizsiz kredi veren bankalar, faizsiz ihtiyaç kredisi, faizsiz konut kredisi, faizsiz taşıt kredisi, PTT faizsiz kredi haberi, sıfır faizli kredi ve türevi konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Tüketicilerin hali hazırda istifade edebileceği faizsiz kredi veren bankalar:

  • Denizbank,
  • QNB Finansbank,
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası,
  • Ziraat Katılım Bankası,
  • Türkiye Finans Katılım Bankası,
  • Albaraka Türk Katılım Bankası,
  • Vakıf Katılım Bankası’dır.

Bu bankalardan 5’i katılım bankaları olarak özel mevduat bankalarından farklı çalışır ve kar payı talebi bulunur. QNB Finansbank ve Denizbank ise özel mevduat bankası olmasına karşın düzenledikleri kampanya kapsamında tüketicilerin faizsiz ve masrafsız kredi çekmesine imkan sağlamaktadır. Yani katılım bankaları aracılığıyla kullanılan faizsiz krediler masrafsız değildir, kar payı oranı bankadan bankaya değişse de finansmana konu mal ya da hizmet değerinin bir miktar üzerinde geri ödeme yapılması gerekir.

Faizsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Faizsiz ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen tüketiciler bunun için QNB Finansbank ve Denizbank’tan istifade edebilir. Yapılan başvuru sonrasında kısa süre içerisinde tahsis edilebilen ihtiyaç kredileriyle küçük miktarlı nakit ihtiyaçlarını karşılayan bu bankaların düzenledikleri kampanyalara ayrı ayrı değinilmesi yararlı olacaktır.

Denizbank 1000 TL Faizsiz Kredi

Denizbank müşterileri ya da henüz Denizbank müşterisi olmayan kişilerin katılım sağlayabileceği Denizbank faizsiz kredi kampanyası kapsamında 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı vermeniz ve 1 yıl süresince bu talimatı iptal etmemeyi taahhüt etmeniz halinde 1000 TL’ye kadar faizsiz ve masrafsız kredi kullanma imkanına kavuşursunuz.

En yakın Denizbank şubesine giderek 2 adet otomatik ödeme talimatı vermeniz, kurtaran hesap açmanız ve kredi kullanım sözleşmesini imzalamanız halinde 1000 TL’lik krediyi 12 ay vadeyle aylık 83 TL’lik taksit ödemeleriyle geri ödemeniz beklenir.

QNB Finansbank Faizsiz Kredi

QNB Finansbank’ın Cardfinans ürünüyle ortak marka anlaşması kapsamında Cardfinans Trabzonspor ürünü geliştirilmiştir. Bu kredi kartına başvuru yapan tüketiciler kartlarını teslim aldıktan 1 hafta sonra 900 TL’ye kadar nakit avans çekip bu nakit avansı da 9 taksitle geri ödeme imkanına sahip olmaktadır.

900 TL’lik nakit avansı aylık 100 TL’lik taksitlerle 9 ayda geri ödemek durumunda olan tüketicilerin bu çekimine herhangi bir faiz ya da masraf yansıtılmaz. Kart başvurusu yapmak için en yakın QNB Finansbank şubesine nüfus cüzdanınızla birlikte girip Cardfinans Trabzonspor ürününü talep edebilirsiniz.

Cardfinans’ın Trabzonspor markasıyla yaptığı anlaşma kapsamında geliştirilen bu karta sahip olmak isteyen kişilerin değerlendirilmesinde standart kredi kartı şartları geçerli olacaktır. Nakit avans kullanabilmek için en az 900 TL’lik kredi kartı limiti için başvuru yapılması gerekmektedir.

Faizsiz Kredi

2020 yılının faizsiz kredileri genellikle esnaf ve KOBİ’lere verilmesi planlanan ticari kredilerdir. Bireysel tüketiciler için 2020 yılı kredi musluklarının açıldığı değil daha da sıkıldığı bir yıldır. Bunun nedeni son dönemde artan iç borçlanma ve artan dış açıktır.

Böyle dönemlerde ekonomi yöneticileri bankaların tüketicilere tahsis ettiği kredilerin miktarını azaltmasa dahi artan risk nedeniyle bankalar kredi vermekten çekinir, buna ek olarak yüksek faiz nedeniyle tüketici de kredi çekmeye yanaşmaz.

Geçtiğimiz günlerde faizsiz kredilerle ilgili bir açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, KOBİ’lere  faizsiz kredi olarak 3.4 milyar TL civarında bir rakam verilmesinin planlandığını belirtmiştir.

Tüketiciler ise hali hazırda oldukça kısıtlı sayıda faizsiz kredi kampanyasına katılım sağlayabilmektedir. Esnaf ve KOBİ’ler kullanabilecekleri sıfır faizli kredi ürünleri için KOSGEB, Esnaf ve Sanatkarlar Odası vb. kurumlarla, tarım ve hayvancılıkla uğraşan üreticiler TKDK, Tarım Bakanlığı, Tarım Kredi Kooperatifi vb. kurumlarla görüşebilir.

Faizsiz Konut Kredisi

Faizsiz konut kredisi çekmek isteyen kişiler bunu gerçektende hem faizsiz hem de masrafsız olarak yapabilir. İnşaat şirketleri birlikleri ve gayrimenkul yatırım ortaklıkları geçtiğimiz yıllarda yaptığı bir toplantının ardından bankaların kredi faiz oranlarıyla konut satışlarına doğrudan etkide bulunabilmesi ve faiz oranlarının da konut sektörü üzerinde baskı oluşturmaya başlaması üzerine tüketicilerin konut satın alması için düşük faizli ya da faizsiz finansman modellerinin oluşturulduğunu duyurdu.

Bu kapsamda tüketiciler sadece bankalar ya da özel finans kuruluşlarından değil doğrudan inşaat şirketlerinden de faizsiz kredi kullanabilmeye başladı.

Hangi bölgede konut satın alacağınıza karar verdikten sonra ilgili bölgede düzenlenen konut projelerine göz atın ve ilgili kurumla iletişime geçin. Söz konusu konut projesinin internet sitesinde gerekli açıklamalar yer alıyor olsa da kendileriyle iletişime geçmeniz ve finansman imkanları hakkında bilgi talep etmeniz halinde mutlaka talebiniz karşılık bulacaktır.

İnşaat şirketleri anlaşmalı banka şubeleri üzerinden banka kredisi kullandırabilir, senet düzenleyebilir ya da karşılıklı görüşme sonrasında karar kılınacak bir modeli kabul edebilir. Geçtiğimiz dönemlerde binlerce aile, inşaat şirketlerinin kendi finansman imkanlarıyla ev sahibi oldu ve olmaya da devam ediyor.

Faizsiz Taşıt Kredisi

Faizsiz ve masrafsız taşıt kredisi de mümkün (detaylar için bu bölümü https://sifirfaizli.com/kredi/tasit ziyaret edebilirsiniz). Tıpkı inşaat sektöründe olduğu gibi otomobil üreticileri ve distribütörleri de geçtiğimiz yıllarda bir araya geldiği bir toplantının ardından faiz oranlarının araç satışları üzerinde doğrudan yarattığı baskıyı azaltmak adına kendi finansman şirketleri üzerinden faizsiz kredi kullandırılmasını kararlaştırdı.

Bu açıdan tüketiciler satın almayı düşündükleri aracı satın almak için sadece bankalar ya da özel finans kuruluşları aracılığıyla değil doğrudan otomobil üreticisinden de kredi kullanabilir hale geldi.

Bu şekilde kredi kullanmak isteyen tüketiciler dilerse satın almayı düşündüğü otomobil markasının internet sitesini takip ederek, aylık olarak düzenlenen kampanyaları takip edebilir isterse doğrudan yetkili satıcıya giderek finansman teklifi alabilir.

Otomobil üreticileri her ay çeşitli araçlarının satın alınması için sıfır faizli ve masrafsız kredi kampanyası düzenlemekte, buna ek olarak diğer araçların satışını mümkün kılmak için de çok düşük faiz oranlarıyla kredi imkanı sunmaktadır.

faizsiz masrafsiz kredi

PTT Faizsiz Kredi

PTT’nin emeklilere faizsiz kredi verdiği, vereceğiyle ilgili geçtiğimiz dönemlerde gündem olan haber üzerine binlerce kişi PTT’nin kapısını çaldı. Bu haberin gerçekleşen bir proje değil, atılması düşünülen bir adım olduğunu öğrenen tüketiciler faizsiz kredi çekemedi.

PTT faizsiz kredi imkanı sunmamaktadır, ancak yapılan açıklamalar gelecekte emeklilere faizsiz kredi imkanı sunulacağı ve bu imkanın da PTT şubeleri aracılığıyla ilgili kişilere iletileceğini ifade etmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku