fbpx

Faizsiz Mantolama Kredisi Veren Bankalar

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Binaların ısı yalıtımını sağlamaya yarayan işleme mantolama denir. Binanın içindeki ısının dışarıya çıkmasını engellediği gibi binanın dışındaki ısının da binanın içine girmesini engeller. Bu işlem: binanın manto gibi kaplanarak sıcaklık farklarının olası hasarlara yol açmasını engellemek için yapılır. Bu işlemin maliyeti, metrekare fiyatlarına, bölgeye, firmaya ve malzemeye göre değişebilmektedir. Birçok banka mantolama işlemi için kredi imkânı sunmaktadır.

Bu açıdan faizsiz mantolama kredisi veren bankalar, yalıtım kredisi  veren bankalar, ısı yalıtımına devlet desteği ve türevi konulara değinip bilinmesi gerekenleri aktarmak yararlı olacaktır.

Yalıtım Kredisi Veren Bankalar

Enerji tasarrufu sağlamak ve enerji ithalatını azaltmak adına devlet ısı yalıtımı yaptırmak isteyen vatandaşlara  faizsiz ısı yalıtımı kredisi vermektedir. Bu proje bazlı krediler sayesinde vatandaşlar ısı yalıtımı yaptırarak daha az enerji tüketmelerine rağmen harcanılan enerjiden daha çok verim almaktadır. 1 Ocak 2011 tarihinden beri binalara ısı yalıtımı yaptırmak zorunlu hale gelmiştir.

  • İş Bankası
  • Şekerbank
  • DenizBank
  • Ziraat Bankası yalıtım kredisi çekilebilecek bankalardan bazılarıdır.

Isı Yalıtım Devlet Desteği

Enerji ithalatını minimize etmek isteyen devlet yetkilileri bu nedenle yakıt tasarrufu yapmayı hedeflemektedir. Devlet destekli ısı yalıtım projesi bu amaçla hayata geçmiş bulunmaktadır. 4 yıla kadar vade imkânı sunan bu kredi desteğiyle %50 enerji tasarrufu sağlanması bekleniyor. Ayrıca binalarına yada konutlarına yalıtım uygulaması yapan vatandaşlardan vergi ve harç alınmaması bu projeyi cazip kılan diğer etkenlerden.

Finansbank Yalıtım Kredisi

Bu krediden, konutlarına yalıtım yaptırmak isteyen her vatandaş yararlanabilir. 60 aya kadar vade imkanı ve azami 10 bin TL ‘ye kadar hizmet veren bu krediye Finansbank şubelerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve yalıtım harcaması için kesilen proforma fatura başvuru sürecinde lazım olan evraklardır.

Şekerbank Tadilat Kredisi

Esnaf ve işletmelerin dönem dönem çoğalan tadilat giderlerini es geçmeyen Şekerbank, esnaf ve işletmelere tadilat ihtiyaçlarında kullanabilmeleri için ‘Tadilat Kredisi’ adı altında düşük faizlerle ve 3 ay taksit erteleme imkânı ile kredi fırsatı sunmaktadır. Faiz ve ödeme hakkında bilgi almak isteyen vatandaşların Şekerbank şubelerine başvuru yapması gerekmektedir.

Şekerbank Sıfır Faizli Kredi

Şekerbank birçok dernekle anlaşarak 18 ay vadeli faizsiz kredi imkanı sunuyor. Bahsi geçen kampanya dahilinde yenilikçi davranan Şekerbank, birçok yatırım ve ihtiyaç için uygun kredileriyle beraber bu kredilerin faiz ve ödeme mevzuatlarıyla müşterilerine güzel fırsatlar sağlıyor.

Asansör Kredisi

Konut ve binalar için tadilat konusu oldukça maliyetli olabilmektedir. Bu yüzden birçok banka konutların tadilat giderleri için  kredi imkânı sunmaktadır. Bu krediye müşterisi olduğunuz bankanın şubesinden başvurabilirsiniz.Temel olarak gerekli evraklar; kat mülkiyeti, son 3 ay içerisinde ödenmiş olan fatura, tapu, ikâmetgah ve gelir belgesidir.

Doğalgaz Kredisi

Doğalgaza dönüşüm projesi dolayısıyla birçok banka kredi kampanyaları sunmaktadır. Doğalgaz abonesi olmak ya da doğalgaz tesisatını yenilemek isteyen vatandaşlar bu kredilerden yararlanabilirler.60 aya kadar vade imkanı sunan bu kredi kampanyası aynı zamanda enerji tasarrufunu da  amaçlamaktadır.

48 aya kadar vadelendirilebilen bu kredi kapsamında doğalgaz dönüşümünün yapılması mümkün olur. Doğalgaz dönüşüm kredisine başvurmak için nüfus cüzdanı, maaş bordrosu, satın alınacak malın proforma faturasıyla birlikte en yakın banka şubesine başvurabilirsiniz.

Satın alınacak malların A, A+, A++, A+++ gibi yüksek enerji verimli sınıfta olmasına dikkat etmeniz de gerekiyor. Türkiye Finans Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, İş Bankası, Şekerbank ve Ziraat Bankası halihazırda en sık doğalgaz kredisi kullandıran bankalardır.

faizsiz mantolama kredisi

Kombi Kredisi

Kombi giderlerini karşılamak isteyen vatandaşların bu ihtiyacını karşılıksız bırakmayan bankalar ‘Kombi ve tesisat kredisi’ adı altında kombi kredisi vermektedir.Hem bakım hemde yenileme masrafları için sunulan kredi kampanyası kapsamında  36 aya kadar vade imkânı vatandaşlara sunulmuştur. Nüfus cüzdanı, satın alınacak ürünün proforma faturası ve gelir belgesiyle birlikte en yakın banka şubesine başvuru yapabilirsiniz. Türkiye Finans Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, İş Bankası, Şekerbank ve Ziraat Bankası halihazırda en sık kombi kredisi kullandıran bankalardır.

Sıfır Faizli İhtiyaç Kredisi konulu yazımızı da buradan okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku