fbpx

Faizsiz Kredi Müjdesi

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Yakın zamanda konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 13 bankanın da içinde bulunduğu, KOBİ’lere 20 milyar TL’lik destek paketinin hayata geçtiğini kamuoyuna duyurdu. Bu destek paketinin hayata geçmesiyle ekonomik dalgalanmanın bir nebze daha az zararlı olması planlanıyor. 3 yıllık bir süreci kapsayan bu paket, birçok işletmenin sıcak para ihtiyacını karşılayacak.

Bu kapsamda faizsiz kredi müjdesi, faizsiz çiftçi kredileri, ptt emekli kredileri, 100 bin TL faizsiz kredi imkanı ve türevi konulara değinilmesi yararlı olacak.

Faizsiz Çiftçi Kredileri

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yaptığı açıklamada; sıfır faizli kredi olanağının 2019 ve 2020 yıllarında da devam edeceğini ve çiftçinin hizmetinde olacağını belirtti. 30 bin TL’nin faaliyete geçmek için yeterli olmadığı hakkındaki yorumları dikkate alan bakanlık, buna ek olarak 100 bin TL’ye kadar sıfır faizli kredi imkânının da çiftçilere sunulduğunu belirtti.

Çiftçiye Faizsiz Kredi

Ziraat Bankası tarafından temin edilebilen bu kredi çeşidi oldukça detaylı bir şekilde çiftçilere sunulmuştur. Hayvancılık ve çiftçilik ile geçimini sağlayan  ve yükümlülükleri yerine getiren her Türk vatandaşı bu hizmetten yararlanabilir. Kredi işlemleri, Ziraat Bankası ve tarım kredi kooperatifleri iş birliği tarafından yürütülür. Bu krediyi işletmenizin herhangi bir ihtiyacı için kullanabilirsiniz. Bu fırsattan yararlanmak isteyen vatandaşların Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurular için son gün 30 haziran 2019.

PTT Emekliye Faizsiz Kredi

PTT’nin emekli vatandaşlara sunduğu kredi çeşididir. Maalesef PTT’nin sıfır faizli bir kredi hizmeti mevcut değildir. Ancak diğer bankalara göre: 20 bin TL’ye kadar 36 ay vadeli gibi daha düşük faizli ve daha uygun ödeme planları sağlayan kredileri mevcuttur. PTT’nin emeklilere sunduğu bu kredi hizmetlerinden yararlanabilmek için başvuran kişinin maaşını PTT’ye taşıması gerekmektedir. Hâli hazırda emekli maaşınızı PTT’den alıyorsanız başvuru yapabilirsiniz.

100 Bin TL Faizsiz Kredi Şartları

Ziraat Bankası’ nın sunduğu bu krediden yararlanabilmek için yerine getirilmesi gereken bazı yükümlülükler bulunmaktadır. Öncelikle bu krediden sadece çiftçilik ile uğraşan vatandaşların yararlanabileceğini bilmenizde fayda var. Ziraat Bankası bu krediden istifade etmek isteyen girişimciler için bazı şartlar belirlemiştir.

Şartlar

 • İşletmenin faaliyette olduğuna dair 3 yıllık gelir tablosu ve bilanço belgesi,
 • Kredi teminatı belgesi (İpotek yada mal beyanı belgesi),
 • Çiftçi Belgesi,
 • Tarımsal işletmeyi onayan tapu ya da kira kontratı belgesi,
 • Vergi Beyanı belgesi,
 • Yetkili kişinin noter onaylı imza sirküleri,
 • ÇKS’ye ait belgeler
 • Tüzel kişilik ana sözleşmesinin aslı ve kopyası gibi şartlar mevcuttur.

Ziraat Bankası Faizsiz Kredi Şartları

Ziraat Bankası’nın faizsiz kredi imkanından yararlanabilmek için KOSGEB’den iş planı projesi için onay alınmış olunması veya hali hazırda çiftçilik ya da hayvancılıkla uğraşılması gerekmektedir. Bu iki temel şartın sağlanmaması halinde Ziraat Bankası’nın ödemelere aracı kılındığı herhangi bir faizsiz krediye başvuru yapılamamaktadır. Ek olarak aranan şartlar şu şekilde sıralanabilir:

Şartlar

 • Kredi notunun yüksek olması,
 • Yaş sınırına takılmamak,
 • Kredi karşılığında teminat göstermek,
 • Kefil göstermek (bazı durumlarda istenmektedir) gibi şartları mevcuttur.

Emeklilere Faizsiz Kredi Onaylandı mı?

Emeklilere faizsiz kredi projesinin 2018 yılında hizmete gireceği duyurulmuştu ancak bu beklenti karşılıksız kaldı. Emeklilere faizsiz kredi projesi hala onaylanmadığı gibi bunun hakkında herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Emekli özelinde düzenlenen bir kampanya olmasa da talep eden emekliler Denizbank’a gidip 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı vermesi ve 1 yıl bu talimatı iptal etmeyeceğinin sözünü vermesi halinde 1000 TL’ye kadar faizsiz 12 ay vadeli kredi kullanabilir.

PTT Faizsiz Kredi Veriyor mu?

PTT’nin faizsiz kredi uygulaması ne yazık ki bulunmamaktadır. Ama düşük faizli kredi veren birçok banka ile anlaşmalı olan PTT’nin düşük faizli kredi hizmeti bulunmaktadır. 18 yaşını doldurmuş her vatandaş bu kredilerden dilediğine PTT şubeleri aracılığıyla başvurabilir.

faizsiz kredi mujdesi

Çiftçi Kredisi Hesaplama

Bakanlar kurulu kararı ile hizmete sunulan destek ve hibeleri kullanan yada kullanmayı düşünen çiftçilere hibe tutarının  2-3 katına kadar kredi imkanı sunulmaktadır. Faizi çok düşük olan bu krediler vadelerinin uzun olmasıyla çok fazla rağbet görmüştür. Bu hibe ve krediler kişilere, projeye ve işletmeye göre değişiklik gösterdiği için kredi hesaplamasının mutlaka şubede yapılması gerekmektedir. Eğer faizsiz ve masrafsız bir kredi ürünü tahsis edilecekse:

 • 12 ay vade için her ay 8333 TL, toplamda 100.000 TL,
 • 24 ay vade için her ay 4166 TL, toplamda 100.000 TL,
 • 36 ay vade için her ay 2777 TL, toplamda 100.000 TL,
 • 48 ay vade için her ay 2083 TL, toplamda 100.000 TL ödeme yapılması gerekir.

Faizsiz Kredi Kimlere Veriliyor konulu yazımızı da buradan okuyabilir ve alternatif bilgiler edinebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku