fbpx

Faizsiz Kredi Kimlere Veriliyor

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Çiftçilere, girişimcilere, esnaflara, şehit veya gazi ailelerine ve çeşitli durumlarda teşvik kapsamında hane halklarına sıfır faizli krediler verilebilir.18 yaşını doldurmuş her Türk vatandaşı şartları sağlaması halinde faizsiz kredi imkanından yararlanabilmektedir. Bazı bankalar ‘hizmet bedeli’ gibi çeşitli masraflarla müşterilerinden ekstra ücret talep edebilmektedir, bazı bankalarda otomatik ödeme talimatı verilmesi ve 1 yıl süresince iptal edilmeme sözü verilmesi üzerine 1000 TL’ye kadar faizsiz kredi verebiliyor.
Bu açıdan faizsiz kredi kimlere veriliyor, devletten faizsiz kredi nasıl alınır, faizsiz ihtiyaç kredisi, PTT faizsiz kredi imkanı ve türevi konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Faizsiz Esnaf Kredisi

Hazine destekli olarak verilen bu kredinin amacı esnafa rahat bir nefes aldırmaktır. Faizsiz yada düşük faizli olan bu kredi çeşidi esnaflar için en tercih edilesi finansman yöntemlerinden birisidir.Bu kredi, fark gözetmeksizin işletmenin herhangi bir ihtiyacı için kullanılabilir. Gerekli şartları yerine getiren her usta esnaf faizsiz 30 bin TL ihtiyaç kredisi kullanabilir. Kredi başvurusunda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Faizsiz Esnaf Kredisi Başvuru Şartları

 • Ustalık belgesinin en az 3 yıllık olması,
 • Şahsınıza ait ustalık belgesiyle açılan işletmenin son 1 yıldır faaliyette olması,
 • İşletme sahibinin kara listede olmaması,
 • Vergi levhasının bulunması gerekmektedir.

Eğer bu şartları yerine getirdiyseniz, kredi için başvuracağınız Halkbank şubesinde gerekli evraklarla başvuruyu gerçekleştirebilirsiniz. Bazı bankalar sms(kısa mesaj) yada çağrı merkezi kanallarıyla da başvuruları kabul edebilmektedir.

Ustalık belgesi olan esnafa ek olarak KOSGEB aracılığıyla da sıfır faizli kredi kullanılabilir. Sıfır faizli KOSGEB kredisi genel destek kapsamında verilir ve öncesinde KOSGEB’e gidilerek kayıt olunması gerekir. KOSGEB aracılığıyla 150 bin TL’ye kadar sıfır faizli kredi çekilmesi mümkündür.

Faizsiz Girişimci Kredisi

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’ nın yani KOSGEB’in 2016 yılında başlattığı projesiyle beraber; KOSGEB, girişimcilere 50 bin TL’ye kadar hibe (geri ödemesiz) 100 bin TL’ye kadar ise düşük faiz oranlarıyla kredi fırsatı sunmaktadır.Başvuran kişinin ‘Girişimcilik Belgesi’ ne sahip olması  ve 30 yaşına basmamış olması başlıca aranan şartlardandır.

Faizsiz Konut Kredisi

İlk olarak 1985 yılında vatandaşlara sunulan bu kredi,günümüz ekonomisine göre modernize edilmiştir. Tüm şehit ve gazi aileleri,terör malulleri ve birinci dereceden yakınları bu krediden yararlanabilir. Ayrıca emekli sandığından  maaşa bağlanan ve ‘Hak Sahipliği Belgesi’ alan herkes bu kredi fırsatından yararlanabilir.
Faizsiz konut kredisi TOKİ aracılığıyla kullanılabilir. TOKİ, hangi projelerde kim için sıfır faizli konut kredisi vereceğini internet sitesi aracılığıyla duyurmaktadır. Talep eden vatandaşlar 444 86 54 numaralı çağrı merkezinden de TOKİ’ye ulaşabilir.

Faizsiz Taşıt Kredisi

Bankaların taşıt satışlarına faiz oranları aracılığıyla doğrudan müdahale edebilmesi kaynaklı otomobil üreticileri de kendi finansman şirketleri üzerinden tüketicilere sıfır faizli kredi sunma imkanı elde etmiştir. Bu açıdan sıfır faizli taşıt kredisi kullanmak için dönemsel bazda düzenlenen otomobil üreticisi kampanyalarını takip etmek gerekir.

İkinci El Taşıt Kredisi

İkinci el taşıt alımlarında kullanılmak için banka ya da otomobil üreticisine bağlı finansman şirketi tarafından müşterilerine sunulan kredi çeşididir. Bu kredi çeşidinde alınacak taşıtın kasko değeri önem arz etmektedir,çünkü; alınacak taşıtın bedeli kasko değerine göre hesaplanmaktadır. Bu değere göre kredilendirme işlemi gerçekleştirilir. Çoğu banka kredi işleminin gerçekleşmesi için kefil istemektedir. İkinci El Faizsiz Araç Kredisi için detaylara sitemizden ulaşabilirsiniz.

Sıfır KM Taşıt Kredisi

Resmi olarak trafiğe çıkmamış ve fatura işlemleri gerçekleşmemiş olan araçlar için kullanılan kredi türüdür. Banka ya da finansman şirketi fark etmeksizin maksimum vade 60 ay olarak belirlenmiştir. Kefil şartı aranmamaktadır.

Otomobil üreticileri sıfır faizli araç kredisi kampanyalarını çoğu zaman sıfır km araçlar için düzenlemektedir.

Devletten Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?

Kredi çekilecek projenin ilgili kurumuyla temasa geçilmesi gerekmektedir. Başvuru şartları ve gerekli evraklar hakkında bilgi alınmalıdır. KHK’lar ile kısa sürede şartnameler ve belgeler değişebilmektedir. Bundan dolayı başvuru öncesi ve sonrasında mutlaka başvuru yapılacak proje konusuna göre kurum ile temas içinde olunmalı ve sürecin takibinin iyi yapılması gerekmektedir.

Örneğin girişimciler ve işletmeler KOSGEB ile, hayvan ya da tarımsal üretimle ilgilenenler Tarım Bakanlığı, Tarım Kredi Kooperatifi, TKDK vb. ile, sanayiciler Ekonomi Bakanlığı ya da meslek birlikleriyle, esnaf ve sanatkarlar kooperatifle iletişime geçmelidir.

Faizsiz İhtiyaç Kredisi

Devlet teşvikli veya müşteri çekmek isteyen bankaların sunduğu bir kredi çeşididir. Az sayıda bankada bulunan bu kredi türü oldukça niteliklidir. Kredi herhangi bir amaca yönelik olarak rahatlıkla kullanılabilir, kısıt bulunmaz.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Anapara borcunun aynen geri ödenmesi durumuna faizsiz kredi denir. Herhangi bir faiz söz konusu değildir. Halk arasında ‘Helal Kredi’ olarak da bilinir. Faiz ödemek istemeyen ve islami şartlara göre ihtiyaçlarını karşılamak isteyen her vatandaş bu krediden yararlanabilir

 • Albaraka Türk Katılım Bankası
 • Ziraat Katılım Bankası
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Vakıf Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Ziraat Bankası Faizsiz Kredi

Birçok sektör için faizsiz kredi imkânı sunan Ziraat Bankası  bu konuda diğer bankalara öncülük etmektedir. Hayvancılık, çiftçilik, arıcılık, tarım gibi sektörler için ayrı ayrı faizsiz kredi çeşitlerini müşterilerine sunmuştur. Kredi çeşitleri devlet destekli olmakla beraber bu kredilere farklı kurumlar aracılığı ile başvuru yapılabilir, yani Ziraat Bankası sadece ödeme noktası olabilir. Daha detaylı bilgi almak ve kredilere başvurmak için Ziraat Bankası şubelerinden bilgi alınabilir.
Ziraat Bankası’nın faizsiz kredileri tarım ve hayvancılıkla ilgilidir, ek olarak KOSGEB’ten proje onayı alan girişimcilere de sıfır faizli kredilerini tahsis edebilir.

Faizsiz Kredi Hesaplama

Faizsiz kredinin hesaplanması normal kredilere göre farklıdır. Hem bankalara göre hemde bankaların kredi miktarına göre belirledikleri kâr payı oranı değişmektedir. Faizsiz kredi için başvurulacak bankanın çağrı merkezinden yada şubelerinden konu hakkında bilgi alınabilir.

faizsiz kredi kimlere verilir

PTT Faizsiz Kredi

İlk bilmeniz gereken şey PTT’nin herhangi bir kredi hizmetinin olmadığıdır. Bunun yanında kredi için başvuru kanalı olarak kullanılabilir. Yaygınlığı, ulaşılabilirliği ve bilinirliği sebebiyle, kredi çekmek isteyen vatandaşlar ile bankalar arasında bir aracı pozisyonundadır. Ayrıca PTT Faizsiz kredi konusunda da bu aşamada herhangi bir kampanya söz konusu değildir.

PTT ile Kredi Başvurusu Yapabileceğiniz Bankalar

 • Fibabanka
 • Aktif Bank
 • TEB
 • Burgan Bank
 • DenizBank
 • Odeabank
 • ING Bank

Faizsiz Konut Kredisi

13 Şubat 2014 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan yönetmelik dahilindeki KHK’nın 9. maddesi kapsamında TOKİ; şehit ailelerine, dul ve yetimlerine faizsiz olarak konut kredisi hizmeti vermektedir. Bu krediden yararlanmak için Ziraat Bankası ya da TOKİ şubelerinden başvuru yapılması gerekmektedir. Kredinin tutarı güncel olarak 2018 yılı için 114 bin TL olarak belirlenmiştir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku