fbpx

Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Kredi kartı kullanmak fakat faize bulaşmak istemeyen tüketicilerin yararlanabileceği çeşitli alternatif kredi kartı ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünler genel itibariyle tüketicilerin ihtiyaç duyabileceği en temel kredi kartı özelliklerini yerine getirmekte fakat buna karşın herhangi bir şekilde faiz ücreti almamaktadır. Hatta kendi içerisinde vade farksız taksit imkanı dahi sunabilen faizsiz kredi kartları çoğu zaman tercih edilebilecek en avantajlı ürünlerden olmaktadır. Bu kapsamda faizsiz kredi kartı veren bankalar ve bu bankaların faizsiz kredi kartları konusunda çeşitli konulara değinmek yararlı olabilir.

Faizsiz Kredi Kartı Olur Mu?

Katılım bankalarının geliştirdiği ürünlerden birisi olan faizsiz kredi kartları sayesinde tüketicilerin yaptıkları alışveriş nedeniyle herhangi bir faiz yüküne maruz kalmasına gerek yok. Alışverişler üzerinden vade farksız taksit imkanı da sunan bankalar tüketicilerin peşin aldığı malı taksitle ödeyebilmesine de imkan sağlıyor.

Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Hali hazırda faiz ödemek istemeyen tüketiciler için kredi kartı sağlayan bankalar Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Türkiye Finans Katılım Bankası’dır.

Ziraat Katılım Faizsiz Kredi Kartı

Ziraat Katılım Bankası’nın faizsiz kredi kartı kullanmak isteyen müşterileri için geliştirdiği ürünü Filika isimli bir kredi kartıdır. Bu kredi kartı sayesinde tüm harcamalarını kredilendirebilen tüketicilerin ay sonunda ekstre kesiminde hiçbir şekilde faiz ödemesi yapması gerekmemektedir. Faizsiz Filika kartın en önemli özellikleri şunlardır:

 • Tüm harcamaların kredi limitinden yapılabilmesi,
 • Yapılan harcamalar satıcının hesabına tek seferde peşin olarak yapılır fakat tüketici isteğine bağlı olarak yapılan harcamaların 2 ile 48 ay taksit arasında vadelendirilmesi mümkündür.
 • Kredi kartı limiti dahilinde internet üzerinden alışveriş yapmak mümkündür.
 • Kredi kartı tahsisi ya da kullanımı nedeniyle hiçbir şekilde ücret ödemesi gerekmez.

Filika kart almak isteyen tüketiciler gelir belgesi ve nüfus cüzdanıyla birlikte en yakın Ziraat Katılım Bankası şubesine giderek başvuru prosedürlerini tamamlayabilir.

Vakıf Katılım Faizsiz Kredi Kartı

Vakıf Katılım Bankası’nın faizsiz kredi kartı kullanmak isteyen tüketiciler için geliştirdiği ürünü VKart’dır. VKart sayesinde tüm harcamalarını kredilendirebilen tüketicilerin 50 TL ve altında yapacağı harcamalar için temassız özellikten yararlanması ve zaman faydası sağlaması da mümkündür.

 • VKart kullanımı nedeniyle yıllık kart aidatı ya da benzeri herhangi bir ücret alınmaz.
 • Tüketiciler taleplerine göre her ay 7’nci gün ya da 24’üncü gün içerisinde kredi kartı ekstresinin kesilmesini talep edebilir.
 • Kredi kartıyla her türlü internet harcamasını yapmak mümkündür, ancak kredi kartı internet alışverişlerine kapalı olarak teslim edildiğinden dolayı harcama öncesinde bir defaya mahsus çağrı merkezini arayarak kartı internet alışverişlerine açmak gerekir.

Vakıf Katılım Bankası’nın Vkart ürününden yararlanmak isteyen tüketicilerin en yakın Vakıf Katılım Bankası şubesine giderek kredi kartı başvurusunda bulunması mümkündür.

Albaraka Türk World Platinum Kredi Kartı

Albaraka Türk ve World markasının özel olarak hazırladığı protokol sonrasında tüketicilerin tüm World imkanlarından yararlanırken faize konu herhangi bir maliyete katlanmadan kredi kartı kullanması mümkün hale gelmiştir.

 • Yapılan harcamalardan ödül kazanılabilir,
 • World üyesi iş yerlerinde vade farksız taksit yapılabilir,
 • Ekstre kesim tarihi tüketici tarihine bağlı olarak belirlenir,
 • World kampanyalarına katılım sağlanabilir.

Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından sunulan World Platinum Kart için başvuru yapmak isteyen tüketicilerin internet üzerinden ya da nüfus cüzdanıyla birlikte en yakın Albaraka Türk şubesi üzerinden kredi kartı başvurusunu bankaya iletmesi mümkündür.

Kuveyt Türk Sağlam Kart

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın geliştirdiği Sağlam Kart ürünü çok kısa bir süre içerisinde binlerce kişi tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Eğitim ve sağlık harcamalarını istisna ve nerede alışveriş yapıldığına bakılmaksızın vade farksız 5 taksit imkanıyla gerçekleştirebilen Sağlam Kart’ın genel özellikleri şu şekildedir:

 • Düzenli kullanım halinde yıl sonunda 50 TL değerinde altın hediyesi,
 • Yapılan harcamalardan altın puan kazanılması ve biriken altın puanların altın olarak hesaba aktarılması,
 • Nakit avans çekim imkanı,
 • Anlaşmalı iş yerlerinde yapılan harcamalar için çeşitli indirim imkanları.

Sağlam Kart hakkında bilinmesi gereken en önemli detay asgari ödeme oranının % 100 olduğudur. Yani bir ay içerisinde yapılması planlanan harcamaların kredi limitinden gerçekleşmesi mümkün kılınır fakat yapılan tüm harcamaları tek seferde bankaya ödemek gerekir.

Türkiye Finans Happy Kart

Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından geliştirilen Happy Kart ürünü sayesinde tüketicilerin faiz ödemeden kredi kartı kullanması mümkündür. Kısa süren başvuru prosedürleri sonrasında Happy Kart Classic, Happy Kart Gold ve Happy Kart Platinum isimli 3 farklı karttan herhangi birisine sahip olunmasını mümkün kılan Türkiye Finans yapılan harcamalar için faiz ya da ek masraf tahsil etmemektedir.

Kredi kartı için başvuru iletmek isteyen tüketicilerin internet üzeridne nya da Türkiye Finans’ın web sitesi aracılığıyla başvurusunu iletmesi mümkündür.

faizsiz kredi karti veren bankalar

Gecikme Cezası Neden Var?

Madem faiz ödemiyoruz neden gecikme cezası var ve türevi sorular faizsiz bankacılık anlayışına uygun şekilde çalışan kurumlardan kredi kartı alan tüketicilerce en sık sorulan sorulardandır.

Katılım Bankaları ilk kurulduğu dönemlerde taksit ödemesini yapmayan tüketicilerden gecikme cezası almıyor, hukuki prosedürleri yerine getiriyor ve yine bu maliyetlere katlandığı halde parayı tahsil ettiğinde sadece borç miktarını alıyordu. Bu uygulama yıllar içerisinde ciddi şekilde kötüye kullanıldı ve daha sonrasında borcunu ödeyenle ödemeyen kişilerin birbirinden ayrılmasını mümkün kılacak tek çareye yani gecikme cezasına başvuruldu.

Konuyla ilgili olan Kredi Kartından Sıfır Faizli Nakit Avans Nasıl Çekilir konulu yazımızı buradan ortalama 3 dk içerisinde okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku