fbpx

Faizsiz Kredi Kampanyaları

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Tüketici ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik düzenlenen kredi kampanyalarından birisi de faizsiz kredi kampanyalarıdır. Düzenlenen faizsiz kredi kampanyalarının bir kısmı finansman tahsis ücretinin yüksekliği ve dosya masrafı gibi ek ücretler nedeniyle kafa karışıklığına neden olsa da halen yararlanılabilecek gerçekten de sıfır faizli ve masrafsız kredi kampanyaları vardır.

Bu açıdan kafa karışıklığına mahal vermeden faizsiz kredi kampanyaları 2019, faizsiz kredi veren bankalar ve türevi konulara değinmek yararlı olacaktır.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Yazının girişinde de bahsettiğimiz gibi bir çok banka faizsiz kredi kampanyası başlığı altında düzenlediği kampanyalardan yüksek finansman tahsis ücreti istemekte ve ek taleplerini arz etmektedir. Bu nedenle faiz ödemeden kredi çekeceğini düşünen birçok tüketici başvuru için şubeye gittiğinde sürprizle karşılaşmaktadır.

Buna karşın gerçekten de herhangi bir sürprize mahal vermeden, sıfır faiz ve masraf ödemesi yapmadan kredi kullanılabilecek bankalar vardır. Aşağıda bunlardan iki tanesine değinilmiştir.

Denizbank Sıfır Faizli 1000 TL Kredi

Denizbank müşterileri ya da henüz Denizbank’lı olmayan tüketicilerin istifade edebileceği bu kampanya kapsamında 1000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarının kısa süre içerisinde karşılanması mümkündür. Sıfır faiz ve masraf ödemesi olmadan kullanılabilen bu krediyi çekmek için yapılması gereken tek şey en yakın Denizbank şubesine gitmek ve 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı vermektir.

Denizbank 1000 TL Faizsiz Kredi için; en az 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı veren tüketiciler 12 ay süresince bu talimatını geri çekmeme sözü vermesi halinde 1000 TL’ye kadar kredi çekebilmekte ve sıfır faizli olarak 12 eşit taksit halinde aylık 83 TL’lik ödemelerle kredisini kullanabilmektedir.

Eğer 12 aylık süre içerisinde fatura ödeme talimatı iptal edilirse ya da herhangi bir sebeple bankaya verilen taahhüt yerine getirilemezse tüketiciler kullandığı 1000 TL’lik kredi için 80 TL’lik masraf ödemesi yapmak durumunda kalır.

Cardfinans 900 TL Masrafsız Kredi

Cardfinans ile anlaşma imzalayan Trabzonspor ortak markalı bir Cardfinans kredi kartı çıkarmıştır. Trabzonspor’lu olsa da olmasa da her tüketicinin kullanabileceği bu kredi kartı sayesinde 900 TL’ye kadar 9 ay vadeli sıfır faizli, masrafsız kredi kullanılması mümkündür. Bu kredi kartını almak isteyen tüketicilerin yapması gereken tek şey en yakın QNB Finansbank şubesine gitmek ve kredi kartı başvurusu yapmaktır.

İlgili kredinin kullanılabilmesi için kredi kartı limitinin en az 900 TL olması gerekir. En fazla 9 ay vadelendirilebilen bu para taksitli nakit avanstır.

Cardfinans Trabzonspor ile 900 TL’lik bedava kredi başvurusu yapmak isteyen tüketicilerin en az 1 hafta beklemesi gerekmektedir.

Sıfır Faizli Esnaf Kredileri

Hane halkına nazaran girişimcilerin kullanabileceği sıfır faizli kredi imkanları çok daha fazladır. Ekonomiye işlerlik kazandırmak, girişimcilere destek olmak ve uluslararası piyasalarda rekabet avantajı elde edilmesini mümkün kılmak için çeşitli faizsiz desteklerde bulunan devletin en sık kullanılan sıfır faizli kredileri Genç Girişimci ve Esnaf Kredisi, Ustalık Belgesi Sahiplerine Esnaf ve Sanatkarlık Kredisi, Kaybolmaya Yüz Tutan Meslekleri İcra Edenlere Sıfır Faizli Kredi, KOSGEB Kredileri, Tarım ve Hayvancılık Kredileri olarak sıralanabilir.

İlgili sıfır faizli esnaf kredilerinden istifade etmek isteyen girişimcilerin KOSGEB aracılığıyla sunulan krediler için KOSGEB’e, dernek ya da iş kolu nedeniyle tahsis edilen krediler için Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na, tarım ve hayvancılık gibi konularda verilen desteklerden istifade etmek için bölgede icraat gösteren Ziraat Bankası, Tarım Kredi Kooperatifi, Tarım Bakanlığı ya da TKDK gibi kurumlara başvuru yapması gerekmektedir.

Katılım Bankaları

Katılım Bankaları’nı faizsiz kredi veren bankaların altına dahil etmek doğru olmaz, çünkü katılım bankaları tahsis ettikleri kredilerden faiz almasa, işlerine faizi bulaştırmasa da masraf ödemesi yapmak istemeyen tüketiciler için pek doğru bir tercih olmayacaktır.

Katılım bankaları kar payı ile çalışır. Bu kapsamda tüketicinin satın almak istediği mal ya da hizmeti peşin ödemeyle satın aldıktan sonra tüketiciye vadeyle satışını gerçekleştirir. Buna murabaha denilmektedir.

Murabaha usulü, İslami esaslar uyarınca helal kılınmıştır ve faizden uzaktır. Dolayısıyla faize bulaşmak istemeyen tüketiciler gönül rahatlığıyla katılım bankalarıyla çalışabilir, ancak faizsiz ve masrafsız kredi isteniyorsa yani sadece ana para borcu geri ödenmek isteniyorsa bu şekilde düzenlenen bir katılım bankası finansman kampanyası henüz olmamıştır.

Faizsiz Kredi Hesaplama

Faizsiz kredi hesaplaması yapmak isteyen tüketicilerin kar ve zarara ortaklık usulüyle çalışan katılım bankalarının prensiplerini anlaması gerekir. Çoğu tüketici ilk defa başvuru yaptığında katılım bankalarının ana para borcuna ek olarak kar talebinde bulunması kaynaklı bunun faizden farksız olduğunu düşünür, ancak işler gerçekten de düşünülenden çok daha farklıdır.

Katılım bankaları şirketi değil projeyi finansmanlandırır, krediyi projeye kullandırır. Bu açıdan kredi kar payı oranları da şirket özelinde değil de proje özelinde değişecektir. Çünkü katılım bankası da bir nevi bu projeye ortak olacak, kar ve zararını hesap etmek durumunda kalacaktır.

Dolayısıyla katılım bankalarından finansman kullanmak isteyen girişimcilerin proje özelinde değişen kar payı oranları hakkında bilgi almak, hesaplama yaptırmak için şubelerle temas kurması gerekmektedir.

Eğer kredi kullanacak kişi bireysel tüketiciyse ve standart ihtiyaç finansmanı kullanacaksa Kuveyt Türk Katılım Bankası aracılığıyla kredi kullandığını varsayarak 10 bin TL’lik bir finansman karşılığında yapması gereken ödemeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • 12 ay vade için her ay 986 TL, toplamda 11.840 TL,
  • 24 ay vade için her ay 571 TL, toplamda 13.717 TL,
  • 36 ay vade için her ay 437 TL, toplamda 15.759 TL ödeme yapılması gerekir.

Kuveyt Türk Katılım Bankası, ihtiyaç finansmanı kullanan bireysel tüketicilerden aylık % 2.25 kar payı oranı talep etmekte, ek olarak toplam finansman tutarının % 0,5’i kadar da finansman tahsis ücreti almaktadır. Bu anlamda dönemsel olarak Faizsiz Kredi Kampanyaları düzenlenebilmektedir.

faizsiz kredi kampanyalari

Faizsiz Kredi

Faizsiz kredi kampanyaları düzenleyerek; bu imkanı sunan katılım bankalarından farklı olarak sıfır faiz ve masrafsız kredi kullanmak isteyen bireysel tüketiciler 2019 yılı içerisinde Denizbank otomatik ödeme talimatına sıfır faizli kredi ve QNB Finansbank’ın Cardfinans Trabzonspor ürününden istifade edebilir. Bunlar bireysel tüketicilerin sıfır faizli kredi kullanmak için istifade edebileceği kurumlardır, buna karşın girişimci ve şirketlerin yararlanabileceği çok daha fazla sayıda sıfır faizli kredi imkanı vardır. Daha fazla Sıfır Faizli Kredi incelemek için bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz.

Bu dönem içerisinde faizsiz kredi kullanmak, iş kurmak ya da işini geliştirmek isteyen girişimciler KOSGEB, Halk Bankası, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Ekonomi Bakanlığı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası vb. kurumlardan sıfır faizli kredi talebinde bulunabilir. Çekeceği kredi için iş planı projesi hazırlamak ve krediyi işinde kullanacağını taahhüt etmek durumunda olan girişimciler sıfır faizli kredi çektikten sonra yalnızca ana para borcunu geri öder.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku