fbpx

Faizsiz Ev Almak İsteyenler İçin Emin Evim Sistemi

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Faiz ödemeden ev almak isteyen tüketicilerin yararlanabileceği sistemlerden birisini de Emin Şirketler Grubu’na bağlı Eminevim oluşturmaktadır. Eminevim’in fikir buluculuğunu yaptığı sistem uyarınca tüketiciler satın almak istediği konuta karar verir ve Türkiye’nin her yerinden çeşitli katılımcıların da ödediği taksit ödemeleri sayesinde bu konutu el birliği ile kısa süre içerisinde satın alma imkanına kavuşur.

Eminevim Sistemi Nasıl İşler

Eminevim sisteminin oldukça sürdürülebilir ve basit bir sistemi vardır. Emin Şirketler Grubu’nun el birliği sistemi olarak nitelendirdiği bu uygulama şu şekilde sıralanabilir:

  1. Satın alınacak konutun kaç para olduğuna ve sisteme kaç para için katılım sağlanacağına karar verilir.
  2. Bu paranın 60 – 120 ay taksit aralığında kaç ay taksitle geri ödeneceği belirlenir.
  3. Tüketici, Emin Evim yetkilileri tarafından taksit sayısı kadar katılımcının olduğu bir gruba dahil edilir.
  4. Grup içerisinde yer alan herkes taksit ödemeleri yapar ve her ay 1 konut satın alınacak kadar para toplanmış olur.
  5. Toparlanan paranın noter yardımıyla çekilen kura sonucu kimin için kullanılacağı belirlenir.
  6. Peşinat tutarı düşer ve evin kalan tutarı taksit sayısına bölünerek ödenmesi gereken taksit tutarı ortaya çıkarılır.

Görüldüğü gibi oldukça basit ve anlaşılabilir bir sistemle faaliyetlere devam edilmektedir. Ek olarak bilinmesi gereken en önemli detay konutunu satın alan tüketicilerin henüz konutunu satın almamış tüketicilere ödemek adına taksit tutarına ek olarak ufak miktarda yardım ödemesi yapmasıdır. Bu yardım, konut satın alınmadan önce tüketiciye de yapılmaktaydı ve konut satın alındıktan sonra yardım alan değil yardım yapan tarafa geçilmiş oldu.

Eminevim Sistemi Mantıklı Mı?

Aslı itibariyle Eminevim sisteminin çoğu avantajı sisteme katılım sağlanması halinde ortaya çıkıyor. Örneğin ilk ay içerisinde dahi konut sahibi olabilmek, faiz ödemesi yapılmaması, azalan taksit ödemeleri vb. argümanlar söylenenin aksine sistemin asıl avantajları değildir. Bu avantajların sisteme katılım sağlanması halinde sisteme katılan diğer üyeler özelinde elde edilebilmesinden dolayı mantığın sakat bir şekilde kurulmasına sebebiyet veriyor ve katılım bankalarının sunduğu imkanlarla pek de rekabet edebilir düzeyde değil.

Eminevim sistemine katılım sağlamak isteyen tüketicilerin avantaj sahibi olabilmesi için katılım bankalarına ileteceği konut finansmanı başvurularında gerekecek peşinata sahip olmaması ya da henüz satın alacağı konuta karar vermemiş olması gerekir. Aksi taktirde Eminevim sistemine katılım sağlanması halinde ödenecek organizasyon ücreti, kira yardımı vb. ile birlikte 5 yıl vadeyle % 1.15 ile % 1.17 oranları arasında kar payıyla kullanılmış bir konut finansmanı arasında neredeyse hiç fark kalmayacağı unutulmamalıdır.

emin evim sistemi ile faizsiz ev almak
faizsiz ev almak emin evim sistemi

Dolayısıyla satın alacağı konuta karar veren ve peşinatı da bulunan tüketicilerin Eminevim sistemine katılmadan önce katılım bankalarının sunduğu konut finansmanlarını da araştırması ve hangisinin daha maliyetsiz olacağını iyi analiz etmesi gerekir. Empoze edilenin aksine kira yardımları uzun vade ile yapıldığında sağlanan finansmana ciddi bir yük bindirebilmektedir. Azalan taksit ödemeleri ya da artan taksit ödemeleri katılım bankaları tarafından da uygulanabilen ödeme planı girdileridir.

Sitemiz üzerinden Sıfır Faizli Konut Projeleri konusunda bu bölümden https://sifirfaizli.com/konut-projeleri kendi ilinize göre sorgulama yapabilir, bununla birlikte Emin Evim sistemi ile benzer sistemi bulunan Fuzul Ev ile Faizsiz Taksitle Konut Satın Alma yazımıza da göz atabilirsiniz.

1 yorum
  1. Eminevim çalışan diyor

    Eminevim sistemine faizsiz demek eşekliktir. Bir katılım bankası mantığı ile çalışır. Evi belirlenen vadenin ortasından daha erken alırsanız 100bin lik evin Eminevim e geri ödemesi size yaklaşık 170bine mal olur ama bu vadenin ortasından daha geç alırsanız artık bu paraya ev bulamazsınız anlayacağınız size sadece hayal satiyorlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku