fbpx

Faizsiz Düğün Kredisi Nasıl Alınır Başvuru Nereye Yapılır

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Evlenmek isteyen çiftlerin düğün, nişan vb. süreçlerde yapması gereken masrafları faizsiz olarak finansmanlandırması mümkündür. Katılım Bankacılığı’nın temel prensibi olan faizsiz bankacılık anlayışı sayesinde kısa süre içerisinde yüklü miktardaki sermaye ihtiyacını karşılayabilen tüketicilerin bununla ilgili yapması gereken tek şey hangi bankadan düğün kredisi kullanacağına karar vermesidir. Bu kapsamda faizsiz düğün kredisi nasıl alınır, başvuru nereye yapılır ve türevi konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Albaraka Türk Düğün Kredisi

Albaraka Türk Katılım Bankası aracılığıyla düğün kredisi kullanacak tüketicilerin düğün salonunun tutulması, ikramların yapılması, düğün fotoğrafının çekilmesi vb. tüm düğün masraflarını karşılaması mümkündür. 48 aya kadar vadelendirilebilen düğün kredisi kapsamında yapılması gereken kar payı ödemesi oranı % 1.55’tir.

20 bin TL’lik düğün kredisi başvurusu yapan tüketicilerin:

 • 12 ay vade için her ay 1874 TL, toplamda 22.500 TL,
 • 24 ay vade için her ay 1040 TL, toplamda 24.977 TL,
 • 36 ay vade için her ay 767 TL, toplamda 27.616 TL,
 • 48 ay vade için her ay 633 TL, toplamda 30.413 TL ödeme yapması gerekmektedir.

Hesaplamaya % 0,5 oranındaki finansman tahsis ücreti ve kişiden kişiye değişiklik gösterebilen masrafa sahip ferdi kaza sigortası ödemesi dahil edilmemiştir.

Başvuru

Albaraka Türk Katılım Bankası aracılığıyla düğün kredisi kullanmaya karar veren tüketicilerin proforma fatura, nüfus cüzdanı ve gelir belgesiyle birlikte en yakın banka şubesine giderek prosedürleri başlatması mümkündür. 18 yaşından büyük herkesin yararlanabileceği bu finansman ürünü için yapılan başvurular 1 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Türkiye Finans Evlilik Finansmanı

Evlenmek isteyen çiftlerin kısa süre içerisinde her türlü düğün ihtiyacını karşılamasını mümkün kılan Türkiye Finans Evlilik Finansmanı ürünü sayesinde düşük kar payı oranlarıyla yüklü miktarda sermaye sahibi olunması mümkündür.

20 bin TL’lik kredi başvurusu yapan tüketicilerin:

 • 12 ay vade için her ay 1866 TL, toplamda 22.392 TL,
 • 24 ay vade için her ay 1032 TL, toplamda 24.768 TL,
 • 36 ay vade için her ay 762 TL, toplamda 27.432 TL,
 • 48 ay vade için her ay 628 TL, toplamda 30.144 TL ödeme yapması gerekmektedir.

Başvuru

Evlilik finansmanı için başvuru iletecek tüketicilerin nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve yapılacak masraflara istinaden hazırlanan proforma fatura örneğiyle birlikte en yakın Türkiye Finans şubesine giderek başvuruda bulunması mümkündür.

Yapılan başvuru 1 gün içerisinde sonuçlandırılır, bankanın gerekli görmesi halinde kefil ya da teminat talep etme hakkı bulunmaktadır.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Evlilik Finansmanı

En sık kullanılan katılım bankalarından Kuveyt Türk Katılım Bankası aracılığıyla da evlilik, düğün, nişan harcamaları için faizsiz kredi kullanmak mümkündür. Spesifik çeşitli ihtiyaçları için ihtiyaç finansmanı ürününün prosedürlerine esneklik katan Kuveyt Türk, kısa süre içerisinde yüklü miktarda finansman tahsisi gerçekleştirebilmektedir.

20 bin TL’lik kredi başvurusu yapan tüketicilerin:

 • 12 ay vade için her ay 1866 TL, toplamda 22.399 TL,
 • 24 ay vade için her ay 1032 TL, toplamda 24.772 TL,
 • 36 ay vade için her ay 758 TL, toplamda 27.294 TL ödeme yapması gerekir.
faizsiz düğün kredisi
faizsiz dugun kredisi

Başvuru

Evlilik kredisi için talepte bulunmak isteyen tüketicilerin nüfus cüzdanı, yapılacak harcamalara istinaden alınmış proforma fatura ve gelir belgesiyle birlikte en yakın Kuveyt Türk Katılım Bankası şubesine gitmesi gerekmektedir. Kredi başvurusu 1 gün içerisinde sonuca bağlanır. Kredi tahsis edilen tüketicilere nakit para verilmez, doğrudan yapacakları harcamalar ödenir ve yapılan peşin ödemeye istinaden taksit ödemeleri başlar.

Daha önceden ele aldığımız ve detaylı bir şekilde hazırlamış olduğumuz Sıfır Faizli Evlilik Kredisi Veren Bankalar konulu yazımızı da buradan https://sifirfaizli.com/sifir-faizli-evlilik-kredisi-veren-bankalar-faizsiz-kredi/ okuyarak alternatif bilgilere ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku