fbpx

Faizsiz Büyükbaş Hayvan Kredisi Başvuru ve Detaylar

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Tarım ve Orman Bakanlığı başta olmak üzere çeşitli devlet kurumları tarım ve hayvancılıkla uğraşanlara bu işleri cazip kılmak için çeşitli destekler vermektedir. Transfer harcamaları olarak adlandırılan bu kredi ve hibe desteklerinin ylında da devam etmesi kararlaştırılmıştır. Bu karar neticesinde netlik kazanan ürünler arasında faizsiz büyükbaş hayvan kredisi de yer almaktadır.

Bu açıdan faizsiz büyükbaş hayvan kredisi başvuru ve detaylarına değinmek, örnek bir hayvan kredisi hesaplaması yapmak, Ziraat Bankası hayvan kredisi faiz oranları, Denizbank Hayvan Kredisi, Ziraat Bankası küçükbaş hayvan kredisi imkanı gibi alternatifleri dile getirmek yararlı olabilir.

Faizsiz Büyükbaş Hayvan Kredisi

ÇKS kaydı bulunan büyükbaş hayvan yetiştiricileri Ziraat Bankası aracılığıyla yılda % 5 faiz oranlı büyükbaş hayvan kredisi kullanma imkanına sahiptir. Kullanılacak kredinin ilk 2 yılı geri ödemesiz, toplamda 7 yıl vadeli olarak tahsis edilmesi mümkündür. Önümüzdeki yıllarda da Milli Tarım Projesi kapsamında verilmeye devam edecek olan bu krediye ek olarak 30 bin TL’lik hibe veya bu değerde hayvan da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilecektir.

2 Yıl Geri Ödemesiz 7 Yıl Vadeli Hayvancılık Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası tarafından sağlanan bu kredi imkanından yararlanmak isteyen üreticilerin öncelikle ilgili krediden doğan borcu geri ödeyebileceğini ispat edebilmesi gerekmektedir. Ziraat Bankası, bu krediye başvuru yapan üreticilerden genellikle arsa ya da taşınmaz ipoteği talep etmekte, bu ipotek değerince kredi tahsis etmektedir. Yine de alternatif bir teminat verilebilecekse bu teminat oranınca kredi kullanılabilir, kredinin geri ödenebileceğinin bankaya ispat edilmesi en önemli şarttır.

Söz konusu krediyi çeken üreticiler sadece büyükbaş hayvancılık yapmak için değil aynı zamanda koyun yetiştiriciliği, tavuk yetiştiriciliği, arıcılık vb. gibi diğer üreticilik faaliyetleri için de aynı krediden harcama yapabilir. Söz konusu kredinin büyükbaş hayvancılıkla ilgili bir kısıtlaması yoksa da kredinin neye harcandığı takip edilecektir.

Başvuru yapmak isteyen kişilerin yerine getirmesi gereken şartlar şu şekildedir:

 • Yapılacak yatırımın projelendirilmesi,
 • Yatırımın bir kısmının sermayeden karşılanacak olması,
 • Kredinin geri ödenebileceğinin ispatlanması,
 • Hayvan miktarıyla, ahır büyüklüğüyle talep edilen kredinin miktarının tutarlı olması,
 • Yüksek kredi notuna sahip olmak.

Bu şartların sağlanması halinde en yakın Ziraat Bankası’na giderek kredi başvurusu yapabilirsiniz. ÇKS belgesi, tarımsal işletme varsa son 3 yıllık bilanço kaydı, nüfus cüzdanı, teminat verilmesi düşünülen mal varlığının sahipliğini ispat edecek belgelerle birlikte şubeye gidenler çok daha kısa süre içerisinde prosedürlerin başlamasını sağlar.

Hayvan Kredisi Hesaplaması

50 bin TL kredi çekilmesi halinde:

 • 12 ay vade için her ay 5963 TL, toplamda 71.566 TL,
 • 24 ay vade için her ay 3983 TL, toplamda 95.614 TL,
 • 36 ay vade için her ay 3419 TL, toplamda 123.110 TL,
 • 48 ay vade için her ay 2765 TL, toplamda 132.764 TL,
 • 60 ay vade için her ay 2641 TL, toplamda 158.484 TL ödeme yapılması gerekir.

100 bin TL kredi çekilmesi halinde:

 • 12 ay vade için her ay 11.282 TL, toplamda 135.390 TL,
 • 24 ay vade için her ay 7247 TL, toplamda 173.930 TL,
 • 36 ay vade için her ay 6043 TL, toplamda 217.564 TL,
 • 48 ay vade için her ay 5531 TL, toplamda 265.528 TL,
 • 60 ay vade için her ay 5282 TL, toplamda 316.969 TL ödeme yapılması gerekir.

Denizbank Hayvan Kredisi

Denizbank aracılığıyla çeşitli proje desteklerine erişim sağlamak mümkündür. Özellikle TKDK ve IPARD projeleri için ödeme talebi bulunan yetiştiricilerin Denizbank üzerinden kredi tahsis etmesi mümkündür. Denizbank aracılığıyla temin edilebilecek hayvan kredilerinin ayrı alt başlıklar altında incelenmesi gerekir.

Hangi krediye başvurulacağı fark etmeksizin ibraz edilmesi gereken belgeler:

 • Nüfus cüzdanı,
 • İmza beyannamesi,
 • ÇKS kayıt belgesi,
 • İkametgah belgesi ya da fatura,
 • Tapu ya da üretimin yapıldığı alana ait kira kontratı,
 • Taşıt ya da traktör gibi mal varlıklarının ruhsatları.

Denizbank Besicilik Kredisi

Besicilik yaparak geçimini sağlayan üreticilerin büyükbaş  ve küçükbaş besi hayvanı alımı için yapacağı harcamaların % 75’ine kadar Denizbank aracılığıyla finanse edilmesi mümkündür. 6 ayda 1 ödemeli bu kredi oldukça düşük faizle tahsis edilir ve 12 aya varan vadeyle kullandırılır.

Süt Hayvanı Alım Kredisi

Süt hayvanı yetiştiriciliği yapan ya da yapmak isteyen kişilerin istifade edebileceği bu kredi sayesinde damızlık süt sığırı, keçi, koyun, inek vb. süt hayvanı alımı için yapılacak harcamaların % 75’inin finanse edilmesi mümkündür. Denizbank aracılığıyla tahsis edilebilen bu kredinin toplam vadesi 60 aydır.

Hayvancılık Ekipman Kredisi

Denizbank aracılığıyla çekilebilecek kredilerden birisi de hayvancılık ekipman kredisidir. Hayvancılık ekipman kredisi ile süt ve besi hayvancılığı yaparken ihtiyaç duyulan çeşitli ekipmanların satın alınması mümkün olur. Satın alınacak ekipmanların fatura bedellerinin % 75’inin finanse edilmesini sağlayan bu kredinin 60 aya kadar vadelendirilmesi mümkündür.

faizsiz buyukbas hayvancilik kredisi basvurusu

IPARD ve TKDK Destek Kredileri

Daha verimli hayvancılık yapılması, kapasitenin artırılması vb. amaçlar için bölge özelinde düzenlenen projelerle hayvancılık kredileri sunan TKDK’nın kredi ödemelerine aracı kıldığı kurumlardan birisi de Denizbank’tır. Bu kapsamda Denizbank aracılığıyla da kredilere rahatlıkla erişim sağlamak mümkün olur. IPARD proje desteğinden yararlanmaya hak kazandıysanız Denizbank aracılığıyla sıfır faizli kredinizi çekebilirsiniz.

Ayrıca Faizsiz Düve Kredisi bilgilerine ayrıntılı şekilde adresinden ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku