fbpx

Faizsiz Anında Kredi Hangi Bankalardan Alınabilir

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Bireysel müşteri tabanında her geçen gün daha büyük bir yer tutmaya başlayan katılım bankaları tüketici ihtiyaçlarının en kısa süre içerisinde İslami prensiplere uygun şekilde karşılanabileceği finans kurumlarıdır. Murabaha usulüyle kullanılan finansman sayesinde satıcıya peşin yapılan ödeme sonrasında mal ya da hizmete bankaya vadeli ödeme yapmak suretiyle sahip olunur.

Katılım Bankacılığı’nın reel sektörü finanse etmesi ve ticari işlemlere doğrudan taraf olması nedeniyle devlet tarafından desteklendiği bilinmektedir. Bu açıdan faizsiz anında kredi hangi bankalardan alınabilir, faizsiz ihtiyaç kredisi 2019 yılında hangi bankalar tarafından veriliyor, PTT faizsiz kredi veriyor mu, sıfır faizli kredi ve faizsiz kredi aynı şey mi, Halkbank faizsiz kredisiyle Ziraat Bankası faizsiz kredisi kimlere veriliyor gibi çeşitli konulara değinmek yararlı olacaktır.

Faizsiz Anında Kredi Hangi Bankalardan Alınabilir?

Faizsiz kredi almak isteyen tüketiciler konut, taşıt ya da ihtiyaç kredisi kullanacak olmasına bağlı olarak çeşitli bankalardan kredi kullanabilir. Tüketici kullanacağı kredi ve yapacağı ödemelerin içerisinde faiz bulunmasın istiyorsa mutlaka şu bankalarla iletişim kurmalıdır:

 • Ziraat Katılım Bankası,
 • Vakıf Katılım Bankası,
 • Türkiye Finans Katılım Bankası,
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası,
 • Albaraka Türk Katılım Bankası,

Bu bankalar katılım bankası olarak tüketici ihtiyaçlarının faizsiz olarak gerçekleşmesini sağlar, ancak katılım bankası olması nedeniyle de harcamaların İslami usullere göre haram kılınmamış olduğundan emin olmak ister.

Bu açıdan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen tüketicilere başvurduğu ve onaylanan ihtiyaç kredisi miktarı kadar limit tanımlı bir finansman kart teslim edilir. Bu finansman kartıyla yapılacak mal ya da hizmet harcaması yapılır. Birden fazla yere de ödeme yapılabilir, ancak bu ödemelerin hiçbiri nakit olamaz tüm harcamalar kartla ve fiziksel POS cihazı üzerinden yapılmak durumundadır.

Gerekli harcamalar yapıldıktan sonra sadece harcanan tutar kadar ödeme için bir sonraki ayın son gününden itibaren ödeme yapılmaya başlanır. Daha önceden yapılan anlaşmaya göre kaç ay vadeyle geri ödeme yapılacaksa aydan aya taksit ödemeleri gerçekleştirirlir.

Finansman kart yani ihtiyaç kredisi faizsiz bankaların en kısa süre içerisinde tahsis ettiği kredidir. Yapılan başvuru sonrasında bir veya iki iş günü içerisinde tüm işlemlerin tamamlanması, kartın teslim alınması mümkün olur.

Araç ya da konut kredisi kullanacak tüketicilerin yapacağı başvuru ise gerek tapu ya da ruhsat gibi belgelerin ibrazı gerekse ekspertiz incelemesi ve yasal zorunluluklar nedeniyle biraz daha uzun sürmektedir. Bu açıdan araç ya da taşıt kredilerinin ortalama 3-10 gün içerisinde tahsis edildiğini söylemek mümkündür.

Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen tüketiciler:

 1. Gelir belgesi, nüfus cüzdanıyla birlikte katılım bankası şubesine gidilir.
 2. Kredi başvuru formu doldurulur, personele teslim edilir,
 3. Değerlendirme yapılır ve değerlendirme sonrasında onay alan başvuru sahiplerine vekalet araması yapılır,
 4. Harcamaya vekil kılınan tüketici teslim aldığı kartla harcamaları yapmaya başlar,
 5. Satıcı parasını peşin alır, kredi başvurusu yapan kişi ise bankaya vadeyle ödemeyi gerçekleştirir.

Taşıt kredisi başvurusu yapmak isteyen tüketiciler:

 1. Gelir belgesi, nüfus cüzdanı, proforma fatura ya da ruhsat fotokopisiyle birlikte katılım bankası şubesine gidilir,
 2. Kredi başvuru formu doldurulur, personele teslim edilir,
 3. Ön inceleme yapılır ve kredi geri ödemesini yapabileceğinizden emin olunur,
 4. Aracın kasko değerini belirlemesi için ekspertiz atanır ve ekspertiz raporu bankaya sunulur,
 5. Banka kredi başvurusunu son kez değerlendirerek ne kadar kredi kullandıracağını tüketiciye söyler ve sözleşme imzalanarak kredi başvuru süreci tamamlanır,
 6. Katılım bankası ödemeyi araç sahibine peşin olarak yapar, aracı devralır, üzerine ipotek koyar ve aracı kredi başvurusu yapan kişiye vadeyle satar.

Konut kredisi başvurusu yapmak isteyen tüketiciler:

 1. Nüfus cüzdanı, gelir belgesi, tapu fotokopisiyle birlikte katılım bankası şubesine gider,
 2. Kredi başvuru formu doldurulur, personele teslim edilir,
 3. Ön değerlendirme yapılır ve kredi geri ödemesinin yapılıp yapılamayacağı netleştirilir,
 4. Evin değerini belirlemesi için bir ekspertiz atanır, ekspertiz raporu hazırlanıp bankaya sunulur,
 5. Banka kredi başvurusunu son kez değerlendirir ne kadar kredi kullandırılacağını tüketiciye söyle ve imzalanan sözleşme sonrasında başvuru süreci tamamlanır,
 6. Katılım bankası ödemeyi konut sahibine peşin olarak yapar, evi devralır, üzerine ipotek koyar ve evi konut kredisi başvurusu yapan kişiye vadeyle satar.

Sıfır Faizli İhtiyaç Kredisi

Eğer ihtiyaç kredisi kullanmak istiyor, ancak ne faiz ne de kar payı ödemesi yapmak istemiyorsanız hali hazırda yararlanabileceğiniz tek kampanya Denizbank tarafından devam ettirilmektedir.

Denizbank, 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı verilmesi ve bir de kurtaran hesap açılması halinde tüketicilerin 12 ay vadeli sıfır faizli ve masrafsız ihtiyaç kredisi kullanmasını mümkün kılmaktadır. İlgili kredi ürünü kapsamında 1000 TL’ye kadar kredi kullanabilir, 12 ay vadeyle aylık 83 TL’lik ödemelerle küçük ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Başvuru için en yakın Denizbank şubesine gidip, 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı vermeniz ve 1 yıl süresince de bu talimatı iptal etmeyeceğinizi taahhüt etmeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası Faizsiz Kredi İmkanı

Ziraat Bankası aracılığıyla işletmelere, hayvansal ya da tarımsal üretimle uğraşanlara faizsiz kredi imkanı sunulmaktadır. KOSGEB proje onayı alan, TKDK ya da Tarım Kredi Kooperatifi gibi çeşitli kurumlarca desteklenmesi kararlaştırılan çiftçilerden birisi olan kişiler Ziraat Bankası aracılığıyla proje özelinde kendisine tanımlanan hak tutarınca faizsiz kredi kullanabilir.

faizsiz kredi veren bankalar
faizsiz aninda kredi

Halkbank Faizsiz Kredi

Esnaf ve sanatkarlar, ustalık belgesi olup kendi iş yerini kurmak isteyenler veya kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerden birisini icra eden kişiler Halkbank aracılığıyla faizsiz kredi imkanından yararlanabilir. 3 farklı program kapsamında faizsiz kredi fırsatı sunan Halkbank, KOSGEB’ten proje onayı alan girişimcilere de sıfır faizli kredilerini tahsis edebilmektedir.

PTT Faizsiz Kredi Veriyor Mu?

Geçtiğimiz dönemlerde gündeme gelen PTT’nin faizsiz kredi verdiği konusu gerçek değil. Özellikle emeklilere verileceği söylentisi nedeniyle gündeme gelen PTT faizsiz kredi fırsatı henüz hayata geçirilmedi ve ilerleyen dönemlerde ne yapılacağıyla ilgili de bir açıklama yapılmadı.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar konulu yazımızı da buradan https://sifirfaizli.com/sifir-faizli-ihtiyac-kredisi-veren-bankalar/ okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku