fbpx

Faizsiz Altın Hesabı Açabileceğiniz 5 Banka (Nasıl Açılır)

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Yatırımcısının yüzünü en sık ve çok güldüren yatırım aracı altın, ülkemizde de çok tercih edilen bir değerli madendir. Yatırımcıların tasarruflarını altına çevirmesi ve altın olarak saklaması enflasyon vb. risklerden korunabilmek adına çoğu yatırım uzmanı tarafından da tavsiye edilmektedir. Bu kapsamda yatırım yapılacak olmasa dahi bir adet altın hesabı açmak ve parayı nakit olarak değil de altın olarak hesapta bekletmek enflasyon karşısında sağlam duruşu destekleyici bir hamle olacaktır. Bu kapsamda faizsiz altın hesabı nasıl açılır, hangi bankalarda var ve altın katılım hesapları nedir gibi çeşitli konulara değinmek yararlı olabilir.

Altın Hesabı Açılan Bankalar

Tüm bankalar altın hesabı açılmasına imkan sağlamaktadır fakat bazı bankalar altınla ilgili attığı adımlarla sektörde adından sıkça söz ettirmektedir. Örneğin Kuveyt Türk Katılım Bankası, altın hesabı açan kişilerin belirli  ATM’ler aracılığıyla doğrudan fiziki altın çekimi yapabilmesine izin vermektedir. Bu kapsamda tüketicilere sağlanan kolaylıklar da dikkate alınmalı ve hangi banka aracılığıyla hesap açılışı gerçekleştirileceği karara bağlanmalıdır.

Ziraat Katılım Bankası Altın Hesabı

Ziraat Katılım Bankası aracılığıyla altın hesabı açacak tüketicilerin önünde iki farklı seçenek bulunmaktadır: Altın Depo Hesabı ve Altın Katılma Hesabı. Hangi hesabın tercih edileceği ve tasarrufların nasıl yatırıma dönüştürüleceği tamamen kişinin tercihine kalmıştır, ancak altın katılma hesapları hali hazırda hesapta atıl duran altını işletmesi ve daha fazla altın elde edilmesini sağlaması itibariyle ciddi potansiyel taşımaktadır. Altın depo hesabı ise altını hesabına yatırmak ve herhangi bir yatırımda kullanmak ya da değer üretmek amacı gütmeden durmasını talep eden kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Altın Hesabı

Faizsiz altın hesabı açtırmak isteyen tüketicilerin istifade edebileceği kurumlardan birisi de Kuveyt Türk Katılım Bankası’dır. Altın bankacılığı faaliyetini yıllardır büyük bir başarıyla devam ettiren Kuveyt Türk, dünya üzerinde bir ilke imza atmış ve ATM’lerden altın verme projesini hayata geçiren ilk banka olmuştur. Bu kapsamda kişilerin hesaplarındaki bakiyeyi altına çevirmesi ve ATM’ler aracılığıyla fiziki altın alması dahi mümkündür.

Altın konusunda bir adım daha ileri giden Kuveyt Türk, Altına Altın Katılım Hesabı’nı da tasarruf sahiplerine ilk kullandıran katılım bankaları arasındadır. Hesaplarda atıl duran altına işlevsellik kazandırmak ve değer katmak amacıyla geliştirilen altına altın katılım hesabı sayesinde değerde herhangi bir azalma olmadan tasarrufun değeri yapılacak yatırımlarda kullanılmakta ve elde edilen gelirden de hesaba altın olarak kar payı dağıtımı gerçekleşmektedir.

Altın hesabı açtırmak isteyen tüketiciler bunu internet bankacılığı uygulaması, mobil bankacılık uygulaması, çağrı merkezi ya da Kuveyt Türk şubeleri aracılığıyla gerçekleştirebilmektedir.

Albaraka Türk Katılım Bankası Altın Hesabı

Albaraka Türk Katılım Bankası’da altın hesabı açtırmak isteyen kişilerin yararlanabileceği faizsiz bankalar arasında yer almaktadır. Altın bankacılığı faaliyetine yıllardır başarıyla devam eden Albaraka, tüketicilerin seçim yapabileceği iki alternatif hesap türüne sahiptir.

Katılım hesabı aracılığıyla hesapta duran altınları sisteme dahil etmeyi ve elde edilen kardan belirli bir oranda tasarruf sahibine vermeyi taahhüt eden Albaraka Türk Katılım Bankası, kar paylaşım oranını kurum için düşük tutması itibariyle kazançlar konusunda oldukça bonkör davranmaktadır.  Altın katılım hesabı ya da altın birikim hesabı açmak isteyen kişilerin tek yapması gereken nüfus cüzdanıyla birlikte en yakın Albaraka Türk şubesine gitmektir.

Vakıf Katılım Bankası Altın Hesabı

Vakıf Katılım Bankası da tıpkı diğer kurumlar gibi altın depo hesabı ve altın katılım hesabı olmak üzere iki alternatif ürüne sahiptir. Tüketiciler kendi ihtiyaçları ve tasarrufları uyarınca dilediği hesap türünü seçebilir ve nüfus cüzdanıyla birlikte en yakın Vakıf Katılım Bankası şubesine giderek hesap açılışını gerçekleştirebilir.

faizsiz altin hesabi hangi bankalarda var
faizsiz altin hesabi acan bankalar

Türkiye Finans Altın Hesabı

Geçtiğimiz yıl Suudi Arabistan’ın en büyük bankası NCB tarafından satın alınan Türkiye Finans, alın hesabı açtırmak isteyen tüketiciler için alternatif seçenekler sunmaktadır. Altın katılım ve altın hesap isimli iki ürünüyle her türlü ihtiyaca cevap verebilen Türkiye Finans’ın hesap açılışı için ibrazını istediği tek belge nüfus cüzdanı. Bu kapsamda nüfus cüzdanıyla birlikte en yakın Türkiye Finans şubesine giderek hesap açılışı gerçekleştirilebilir.

Sitemizde yer alan Faizsiz Yatırım Araçları Nelerdir (Enine Boyuna Araştırdık) konulu yazımızı da buradan https://sifirfaizli.com/faizsiz-yatirim-araclari-nelerdir-enine-boyuna-arastirdik/  okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku