fbpx

Bitcoin Alım Satımı Yapabileceğiniz 4 Türk Kripto Borsası

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Kripto para birimlerinin küresel çapta hızlı yükselişinden ülkemiz de nasibini aldı ve her geçen gün yenilikçi çözümleriyle yeni bir yerel kripto para borsasıyla karşılaşılmaya başlandı. Bitcoin başta olmak üzere çeşitli kripto para birimlerine yatırım yapmak isteyen kişiler için bitcoin alım satımı yapabileceğiniz 5 kripto para borsası ve bu borsaların talep ettikleri komisyonlara değinmek yararlı olabilir.

1 – BTC Turk

Ülkemizde faaliyet göstermeye başlayan ilk kripto para borsası olan BTC Turk yıllardır faaliyetine devam etmektedir ve 2017 yılı itibariyle Bitcoin’e ek olarak Ethereum (ETH) alım satımına da imkan sağlamaktadır. 2 milyon 392 bin 497 dolarlık market hacmine sahip BTCTurk’ün kullanıcı sayısı her geçen gün artmaktadır.

BTC Türk Komisyon Ücretleri

BTCTurk ile bitcoin alım satımı yapmak isteyen kişilerin papara, banka, bitcoin ya da ethereum ile işlem yapması mümkündür.

Papara ile para yatırmak isteyenlerden % 1 komisyon ve KDV,

Papara ile para çekmek isteyenlerden % 1 komisyon ve KDV alınmaktadır. Komisyon ücretleri için üst sınır 50 TL’dir, % 1’lik komisyon 50 TL’yi aşsa dahi en fazla 50 TL komisyon alınır.

Banka ile para yatırmak isteyenlerden komisyon alınmaz.

Banka ile para çekmek isteyenlerden çekim başına 3 TL komisyon ve KDV alınır, bankanın yaptığı ödeme iadeleri için de 5 TL kesinti olmaktadır.

Bitcoin yatırmak isteyenlerin herhangi bir komisyon ödemesi yapması gerekmez.

Bitcoin çekmek isteyenler 0.0005 BTC komisyon ödemesi yapmak durumundadır.

Ethereum yatırmak isteyenlerin herhangi bir komisyon ödemesi yapması gerekmez.

Ethereum çekmek isteyenler 0.0005 ETH ödeme yapmak durumundadır.

2 – Paribu

2017 yılında hizmet vermeye başlayan Paribu kısa süre içerisinde market hacminin büyük bir kısmını platformuna toplamayı başarmıştır. 2 milyon 689 bin 366 dolarlık hacme sahip Paribu teknolojik altyapısı ve kullanım kolaylığı nedeniyle her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.

Paribu Komisyon Ücretleri

Paribu platformunda işlem yapmak isteyen yatırımcıların banka ile ya da bitcoin ile yatırım yapıp, kazancını çekmesi mümkündür.

Banka ile para yatırmak isteyenler herhangi bir komisyon ödemesi yapmaz.

Banka ile para çekmek isteyenler işlem başına 3 TL komisyon ödemesi yapmak durumundadır.

Bitcoin yatırmak isteyenlerin komisyon ödemesi yapması gerekmez.

Bitcoin çekmek isteyenlerin 0.0005 BTC komisyon ödemesi yapması gerekir.

3 – Koinim

Teknolojik alt yapısı ve Bitcoin’e ek olarak Litecoin (LTC) yatırımına da imkan vermesiyle ciddi başarılara imza atan Koinim de istifade edilebilecek kripto para borsalarından birisidir. 87 bin 622 dolarlık market hacmine sahip olan Koinim, geçtiğimiz dönemlerde yapılan bir güncelleme sonrasında Bitcoin Cash alım satımına da imkan sağlamaktadır.

Koinim Komisyon Ücretleri

Koinim platformu üzerinde alım satım yapmak isteyen yatırımcıların banka, bitcoin, litecoin ya da bitcoin cash ile bunu yapması mümkündür.

Banka ile para yatırmak isteyenlerin herhangi bir komisyon ödemesi yapması gerekmez.

Banka ile para çekmek isteyenlerin her çekim başına 3 TL komisyon ödemesi yapması gerekmektedir.

Bitcoin ile para yatırmak isteyenlerin herhangi bir komisyon ödemesi yapması gerekmez.

Bitcoin ile para çekmek isteyenlerin çekim başına 0.001 BTC komisyon ödemesi yapması gerekir.

Litecoin ile para yatırmak isteyenlerin komisyon ödemesi yapması gerekmez.

Litecoin ile para çekmek isteyenlerin çekim başına 0.015 LTC komisyon ödemesi yapması gerekir.

4 – Koineks

2017 yılının sonunda hizmet vermeye başlayan Koineks, platformunun kolaylığı ve sadeliğiyle yatırımcılara ihtiyaç duyduğu her türlü şeyi sağlamaktadır. Bu sayede kısa süre içerisinde binlerce kişiye erişmeyi başaran Koineks’in market hacmi 1 milyon 650 bin dolardan fazladır ve hali hazırda Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Dogecoin (DOGE), Dash (DASH), Ripple (XRP) ve stellar Lumen (XLM) gibi kripto para birimlerine yatırım yapılmasını mümkün kılmaktadır.

Koineks Komisyon Ücretleri

Koineks’in destek verdiği çeşitli kripto para birimlerinin her biri için farklı alım-satım komisyonları vardır. Bu kapsamda komisyon ödemelerinin ne kadar olacağıyla ilgili kendi web sitelerini (https://koineks.com/fees-and-commissions/) ziyaret etmek yararlı olacaktır.

5 – Parandeks

Şekerlisoy Holding’in kripto para borsası girişimi Parandeks her geçen gün daha fazla yatırımcı tarafından kullanılmaktadır. Şimdilik market hacmi 1 milyon doların altında olsa da yeni bir platform olması ve marka değeri nedeniyle kısa süre içerisinde sektörde ciddi bir pay sahibi olacağı düşünülüyor.

Parandeks borsası içerisinde Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Neo, XLM, XLM alım satımı yapmak mümkündür.

Parandeks Komisyon Ücretleri

Parandeks 100 bin TL’ye kadar olan alış-satış işlemleri için % 0,20, 100 bin TL ile 500 bin TL arasındaki alış-satış işlemleri için % 0,15, 500 bin TL ve üzeri alış-satış işlemleri için % 0,10 komisyon talep etmektedir.

btc alim satim turk borsaları
btc alim satim turk borsa
  • Bitcoin çekimi için 0,0005 BTC,
  • Ethereum çekimi için 0,005 ETH,
  • Litecoin çekimi için 0,01 LTC,
  • Stellar çekimi için 0,01 XLM,
  • Ripple çekimi için 0,05 XRP,
  • Verge çekimi için 0,01 XVG komisyon ödemesi yapılması gerekir.

Kripto para yatırma işlemi için komisyon ücreti ödemesi yapılması gerekmez, TL para çekimi için 5 TL komisyon ödenmelidir.

Kripto Paralar Nedir Yatırım Yapmak Riskli midir konulu yazımızı buradan https://sifirfaizli.com/kripto-paralar-nedir-yatirim-yapmak-riskli-midir/ okuyarak, Blockchain ve gelecek teknolojisi kripto paralar hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku