fbpx

Birevim ile Faizsiz Ev Kredisi Kullanıp Kendi Konutunuzu Alın

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Birevim, tasarruf ve uzun vadeyle yapılan küçük taksit ödemeleriyle herkesin konut sahibi olabilmesi amacıyla geliştirilmiş bir sisteme sahiptir. Faiz ya da vade farkı ödemeden kısa süre içerisinde konut sahibi olmayı mümkün kılan yenilikçi yaklaşımıyla her geçen gün daha fazla kişiyi ev sahibi yapan Birevim’in alternatiflerinin sahip olduğu avantajlara ek olarak kendine has çeşitli avantajları da vardır.

Birevim Sistemi Hakkında Genel Bilgi

Birevim sistemine her tüketici katılım sağlayabilir. Gelir düzeyi ya da farklı bir koşul olmaksızın talep edilen konuta karar verilen vade süresi içerisinde sahip olunabilir. Birevim, Türkiye standartları dahilinde kullanılabilecek en maliyetsiz finansman çözümlerinden birisidir.

Birevim, katılımcılarının isteğine ve sistemden beklentilerine bağlı olarak geliştirilen 4 farklı prosedürle tüketicileri ev sahibi yapabilmektedir. Bunlar sıra tespitli yöntem, sıra tespitli yöntem v2, serbest planlı yöntem ve konut değer endeksli yöntemdir.

Sıra Tespitli Yöntemle Ev Sahibi Olmak

 1. Kaç paralık ev alınacağına karar verilir,
 2. Peşinat ödemesi yapılıp yapılmayacağına karar verilir,
 3. Ayda ne kadar taksit ödemesi yapılacağı tüketici isteğine bağlı olarak belirlenir,
 4. Aylık ödenmek istenen taksit tutarı için en uygun gruba katılım sağlanır,
 5. Sözleşme hazırlanır ve imzalanır,
 6. Tüm aylara ilişkin çekiliş noter yardımıyla yapılır ve herkes ne zaman ev sahibi olacağını öğrenir,
 7. Sıra tespiti yapıldıktan ve sıra tüketiciye geldikten sonra satın alınmak istenen konutun bedeli Birevim tarafından ödenir ve satış gerçekleşir,
 8. Ev satın alındıktan sonra satış bedelinin % 0,04’ü kadar taksit zammı yapılır ve ödemeler yapılmaya devam eder,
 9. Gayrimenkul değerinin % 5,9’u ile % 9,9’u arasında peşinat ve taksite göre belirlenen bir oranda katılım bedeli ödenir ve ev üzerindeki ipotek kaldırılarak tam hak tüketiciye geçirilmiş olur.

Birevim Avantajları

Birevim’i alternatiflerinden ayıran çeşitli avantajlar vardır. Bu avantajlar alternatifine ek avantajlardır ve şu şekilde listelenebilir:

 • Birevim sisteminin katılımcıları faiz, vade farkı ya da daha önce ev aldığı için ev bekleyenlere kira yardımı ödemesi yapmaz,
 • Birevim ile ev satın almak isteyen katılımcıların 240 aya kadar taksitlendirme yapma imkanı bulunur,
 • Evin değeri zamanla değişebileceğinden dolayı buna ilişkin önlem alınmış ve konut değer endeksli yöntem geliştirilmiştir,
 • Birevim diğer alternatiflerine nazaran çok daha kısa süre içerisinde ev sahibi olunmasını sağlar.

Birevim Güvenilir Mi?

Birevim vergiye tabi, yasal sınırlar çerçevesinde hareket eden ve denetlenen bir kurumdur. Dolayısıyla şirketin güvenilirliği ile ilgili bir şüphe yaşamak yersiz olacaktır. Buna ek olarak sistemin güvenirliği için şu hususların bilinmesi yararlı olabilir:

birevim sistemi ile faizsiz ev almak
birevim sistemi ile sifir faiz ile nasil ev alinir
 • Birevim aracılığıyla evini teslim alan tüketicilerin taksit ödemelerine devam etmesinin garanti altına alınması amacıyla ipotekli satış gerçekleştirilir, dolayısıyla taksit ödemelerini yapmayan kişiler nedeniyle diğer katılımcıların sorun yaşaması söz konusu değildir,
 • Talep edilmesi halinde katılımcılara Birevim tarafından teminat mektubu verilebilir,
 • Talep edilmesi halinde katılımcılara Birevim tarafından teminat senedi verilebilir,
 • Yapılması gereken tüm ödemeler ve ev satışıyla ilgili diğer tüm detaylar imzalanacak sözleşmede yer almaktadır, dolayısıyla ileride beklenmedik bir ödeme ya da durumla karşılaşılması mümkün değildir.

Birevim’e başvuru iletmek ve konut sahibi olmak isteyen tüketiciler 444 23 53 numaralı çağrı merkeziyle iletişime geçebilir.

Sitemiz üzerinden bir başka faizsiz ev alma yöntemi olan Emin Evim Faizsiz Taksitle Ev konulu bölümü de buradan https://sifirfaizli.com/faizsiz-ev-almak-isteyenler-icin-detaylariyla-emin-evim-sistemi/ ziyaret edebilir ve daha alternatif yöntemleri de inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku