fbpx

Birevim ile Faiz Ödemeden Ev Sahibi Olabilirsiniz

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Faiz ödemeden ev sahibi olmak isteyen tüketicilerin Birevim aracılığıyla bunu yapması mümkündür. Her geçen gün artan konut kredisi faiz oranları karşısında değişmeyen konut ihtiyacı için çözüm niteliğindeki sistemleri itibariyle Birevim her geçen gün daha fazla tüketiciye hizmet vermektedir. Bu kapsamda birevim ile faiz ödemeden ev sahibi nasıl olunur, nelere dikkat edilmelidir, sistem nasıl işler ve türevi konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Birevim Nedir, Kimler Yararlanabilir?

Ev satın almak isteyen tüketicilere tasarrufa dayalı yöntemlerle faiz ödemesi yaptırmadan ve vade farkına maruz bırakmadan yardımcı olan Birevim, bir organizasyon-finansman şirketidir. Literatüre yeni girmeye başlayan bu firmalar aynı ihtiyaç için harcama yapmak isteyen tüketicileri bir araya getirerek gruplar oluşmasına, bu gruplar yardımıyla da kişilerin ev sahibi yapılmasına yardımcı olmaktadır.

Birevim sistemi yardımıyla konut sahibi olmak isteyen tüketicilerin sağlaması gereken herhangi bir gelir şartı yoktur. 18 yaşından büyük herkes dar, orta ya da yüksek gelirli olmasına bakılmaksızın Birevim sistemi yardımıyla dilediği konutu, iş yerini ya da arsayı satın alabilir. Talep edenler Birevim’e ait diğer bir marka olan Birarabam markasıyla araba sahibi de olabilir.

Sistem Nasıl İşler

Birevim aracılığıyla talep ettiği konutu satın almak isteyen tüketicilerin tercih edebileceği 4 farklı yöntemle konut sahibi olması mümkündür. Sıra tespitli tasarruf yöntemi, Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi Versiyon 2, Serbest Planlı Tasarruf Yöntemi ve Konut Değer Endeksli Tasarruf Yöntemi arasından herhangi birisini seçen tüketiciler kendilerine en uygun taksit ödemesi ve vadeyle ev sahibi olur.

En basit haliyle ev sahibi olmak isteyen kişi farklı kişilerin de olduğu bir gruba dahil edilir ve ne kadar ödeme yapması gerektiği sözleşmeyle tescillenir. Diğer sözleşmeli grup üyeleri de ödeme yapar ve grup içerisinde toplanan parayla ev satın alınır.

Avantajlar

Birevim yöntemiyle konut sahibi olmak isteyen tüketiciler faiz ödemesi, ara ödeme ya da kira yardımı gibi ödemeleri yapmaz. Düşük taksitler ve uzun vadelerle esnek ödeme imkanı sunan Birevim’e Türkiye’deki herkes herhangi bir bölge için başvuruda bulunabilir. Birevim, diğer taksitli ev satın alma yöntemlerine nazaran en maliyetsiz çözümdür. Tüketiciler yine diğer sistemlerden farklı olarak ne kadar taksit ödemesi yapacağını kendisi belirler ve 480’e varan kişilerden oluşan bir taksit grubuna dahil olmayı isteyebilir.

Yine talep edilmesi halinde satın alınan evin borcunun vadesinden daha önce kapatılması mümkündür. Birevim, diğer taksitli ev satın alma yöntemlerine nazaran tüketicileri çok daha kısa süre içerisinde ev sahibi yapmaktadır. Birevim aracılığıyla satın alınan ev için peşinat ödemesi yapılması gerekmez, toplanan uygulanan teminat yöntemi sayesinde güven içerisinde ev sahibi olmanız sağlanır.

Kredi Notu Önemli Mi?

Birevim bir kredi ya da finansman sistemi değildir, grup içerisinde fon toplanmasını ve kişinin talep ettiği evin satın alınmasını mümkün kılar. Dolayısıyla sisteme girebilmek ya da ev satın alabilmek için kredi notunun yüksek olması gibi bir zorunluluk yoktur.

Hiç Maliyet Yok Mu?

Birevim çalışma bedeli adı altında sunduğu hizmetler için tüketicilerden evin değerinin % 6,9’u ile % 11,9’u arasında değişen oranda ücret talep etmektedir. Taksit sayısı arttıkça daha yüksek oranda ücret ödemesi yapılması gerekirken düştükçe de daha düşük oranda ücret ödemesi yapılması gerekir.

birevim ile faizsiz ev nasıl alınır
birevim ile faizsiz ev almak

Bu ödeme bir kampanyalı dönem içerisinde olunmaması halinde ilk taksitle birlikte Birevim’e yatırılmalıdır. Birevim’e ilk taksitte çalışma bedelini yatırmayanların sisteme dahil olması mümkün değildir. Ne kadar çalışma bedeli ödeneceği evin değerine ve taksit sayısına göre belirleneceği için Birevim’in 444 23 53 numaralı çağrı merkeziyle iletişime geçilmesi yararlı olacaktır.

Sitemizde daha önceden siz değerli okurlarımız için yayımladığımız ve faizsiz olarak evinizi alabileceğiniz bir alternatif yöntem olan Emin Evim Sistemi Nedir ve Nasıl İşler konulu yazımızı da bu bölümden https://sifirfaizli.com/faizsiz-ev-almak-isteyenler-icin-detaylariyla-emin-evim-sistemi/ ortalama 3 dk içerisinde okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku