fbpx

Bakanlıktan Sıfır Faizli Kredi ve Hayvan Desteği

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Sıfır faizle verilen krediler ve çeşitli hibe desteklerinin toplumda ciddi oranda rağbet görmesi, ülkemizin her geçen gün artış gösteren üretim alanlarının oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Yeni bir hibe desteği de, 2018 yılının başlarında verilmeye başlanacak. Proje kapsamında Küçük Aile İşletmelerinin Desteklenmesi Programı ile beraber 100 bin aileye sıfır faizli krediler verilecek ve ayrıca aynı şekilde faizsiz hayvan desteği sağlanacak.

Kırşehir ‘deki Hayvancılığı Geliştirme Projesinde Açıklandı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Mehmet Hadi Tunç geçtiğimiz günlerde Kırşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık ilk Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu ‘’Hayvancılığı Geliştirme Projesi’’ adında törene katıldı. Törende Ticaret Borsası Hayvan Pazarı’nda 120 üreticiye damızlık koç dağıtıldı ve bu törendeki ana gündem maddesi ise, 2018 yılında gelecek olan sıfır faizli krediyi ve hayvancılık desteği oldu.

2018 yılında gelecek olan proje için demeçler veren Tunç, ‘’Küçük Aile İşletmelerinin Desteklenmesi Programı” adı altında yeni bir projenin geleceğini duyurdu. Verilen bilgiye göre 100 bin aileye sıfır faizli kredi ve hayvan desteği sağlanacak. Bu hibe projesinde 500 bin düve ve 500 bin de besilik hayvan alınacağını aktaran Tunç, bunlar küçük aile işletmelerine verilen bir hibe olacak dedi.

Konunun devamında üreticilerin taleplerini de dikkatle dinleyen Tunç, çoban bulunamaması ile ilgili sorunların da üzerinde durdu. Konuşmasının devamında ‘’200 adet koyunu olanlara ayrıcalıklı olarak çoban desteği vereceğiz, bu sıkıntının biran önce çözülebilmesi için, 6 bin TL tutarına kadar destek verilecek.’’ Dedi.

Yapılan konuşmanın ardından proje kapsamında üreticilere kura çekimi ile damızlık koçlar dağıtıldı.

bakanliktan sifir faizli kredi ve hayvan destegi
bakanliktan sifir faizli kredi ve hayvan destegi

Sıfır faizli çiftçi destekleri, kredileri ve diğer güncel gelişmeleri takip etmek için Facebook sayfamızı takibe alabilir, bunun yanı sıra mevcut devlet destekleri ve krediler için Sıfır Faizli Çiftçi Kredisi bölümümüzü de buradan https://sifirfaizli.com/kredi/ciftci  inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku