fbpx

Bakan Fakıbaba : Çiftçiye 250 TL Verilecek (Hayvan Başına)

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez ile tarım ve hayvancılık konularındaki gelişmeleri tartışmak üzere Ardahan’a giden Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba 200 büyükbaş hayvandan daha fazla hayvanı olan ve bu hayvanlarını kesmeye karar veren hayvan yetiştiricilerine 2018 yılı itibariyle 250 TL ödeme yapacaklarını duyurdu.

Bölgedeki tarım ve hayvancılık sorunlarını tartışmak amacıyla Mehmet Emin Bilmez’in makamını basına kapalı olarak ziyaret eden Fakıbaba, Valilik şeref defterini imzaladıktan sonra STK temsilcileri ile bir araya geldi. Görüşme sırasında üreticilerin kendisiyle ilgili şikayetleri olduğunu bildiğini söyleyen Fakıbaba, 2018 yılı itibariyle kesimi yapılan hayvan başına 250 TL ödeme yapacaklarını ve bunun gibi diğer desteklerle de üreticilerin gönlünün alınacağını belirtti.

Özellikle Doğu Anadolu ve Güneydoğu bölgelerinde tarım ve hayvancılığın çok önemli olduğunu hatırlatan Fakıbaba, bu bölgelere verilen değerle nelerin başarılabileceğini çok iyi bildiğini söyledi. Çok daha fazla çalışılması ve üretimin artırılması gerektiğini ifade eden Bakan, üreticinin son zamanlarda yapılan mevzuat değişiklikleri ve diğer konular nedeniyle zorda olduğunu fakat bunun giderileceğini belirtti.

Üreticinin mutluluğunun her şeyden daha önemli olduğunu belirten Fakıbaba, bölgeye yaptığı ziyaretlerin kesinlikle siyasi amaçlı olmadığını ve tamamen çözüm bulmak amacı taşıdığını ifade etti. Bu kapsamda görevde kaldığı süre boyunca üreticinin haklarını koruyacağının ve herkesin hakkını alabilmesini sağlayacağının sözünü veren Fakıbaba, 2018 yılı itibariyle verilecek desteklerden bir tanesini daha açıkladı.

Hayvan Kesene 250 TL Destek

200’den fazla büyükbaş hayvanı olan üreticilerin geçtiğimiz yıl 200 TL olarak aldığı kesim parası desteğinin bu yıl itibariyle 250 TL’ye yükseltileceğini açıklayan Fakıbaba, üreticilerin problemlerini bildiklerini ve çözmek için çok çalıştıklarını hatırlattı.

250 TL Destek Şartları ve Başvuru

250 TL kesim desteğinden yararlanmak isteyen hayvan üreticilerinin 200 büyükbaş hayvan sahibi olması ve hayvanlarının kesimini Et ve Süt Kurumu’na yaptırması gerekiyor. Et ve Süt Kurumu’na kesim için verilmeyen hayvanlar için destek alınması söz konusu değil.

bakan fakıbaba
Bakan Fakıbaba : Çiftçiye 250 TL Verilecek (Hayvan Başına)

Desteklerden yararlanmak isteyen hayvan üreticileri başvurularını Et ve Süt Kurumu’na ya da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na yapma imkanına sahip.

Sitemiz üzerinden Sıfır Faizli Hayvancılık Kredisi ile ilgili daha geniş bilgilere ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku