fbpx

Albaraka Türk Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu

En son faizsiz kampanyalar için abone olun !

Türkiye’de faaliyete başlayan en eski katılım bankalarından birisi olma özelliği taşıyan Albaraka Türk Katılım Bankası kurulduğu günden bu yana katılım bankacılığı prensiplerine uygun olarak tüketici ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Uzun ve kısa vadeli finansmanlarıyla her geçen gün daha fazla tüketici tarafından tercih edilen Albaraka Türk Katılım Bankası yaygın şube ağı ve düşük kar payı oranları nedeniyle tercih edilmektedir. Bu kapsamda Albaraka Türk katılım bankası şubeye gitmeden kredi başvurusu yapılıp yapılmayacağına, finansman imkanlarına ve türevi konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu Yapılır Mı?

Albaraka Türk Katılım Bankası, katılım bankacılığı prensipleri gereği finansman kullandırırken ticari faaliyete aracılık etmek durumundadır. Bu kapsamda aracılık edeceği ticari işlemin ne olduğunu da bilmesi gerekir. Tüketiciler hangi işlem için kredi kullanmak istediğini gerek ruhsat, gerek tapu gerekse proforma fatura gibi evraklarla bankaya ibraz etmektedir.

Dolayısıyla bu  belgelerin ibrazı için mutlaka şubeye gidilmesi gerekir. Şubeye gitmeden başvuru yapılsa dahi bu sadece kredi verilip verilmeyeceğine ilişkin bir ön onay niteliği taşıyacaktır. Albaraka Türk Katılım Bankası işlemleri hızlandırmak ve daha kısa süre içerisinde krediye erişimi mümkün kılmak için işlemlerin şubeden yapılmasını talep etmekte yani şubeye gitmeden kredi başvurusu yapılmasına imkan vermemektedir.

Albaraka Türk İhtiyaç Finansmanı

Albaraka Türk Katılım Bankası tüketici ihtiyaçlarını karşılamak adına birden fazla tüketici finansman ürünü geliştirmiştir. Bu ürünlerin her biri farklı özelliklere ve amaçlara sahip ürünlerdir. Bu kadar detaylı ve farklı amaç özelinde hazırlanmış ürünün olma nedeni ise bankanın bu işlemlere aracılık ediş biçiminin birbirinden farklı olmasıdır.

Albaraka Türk Katılım Bankası aşağıda herhangi bir başlığa girmeyen finansman ihtiyaçlarını karşılamak için normal bir ihtiyaç finansmanı ürününe sahiptir. Bu ihtiyaç finansmanı için tüketicilerden aylık % 3.30 oranında kar payı ödemesi talep edilir. Buna ek olarak kredi toplam tutarının % 0,5’i kadar finansman tahsis ücreti ödemesinin de yapılması gerekmektedir.

20 bin TL kredi çekilmesi halinde:

 • 12 ay vade için her ay 2126 TL, toplamda 25.617 TL,
 • 24 ay vade için her ay 1306 TL, toplamda 31.457 TL,
 • 36 ay vade için her ay 1052 TL, toplamda 37.972 TL ödeme yapılması gerekir.

Düğün Kredisi

Albaraka Türk Katılım Bankası aracılığıyla düğün finansmanı kullanmak, düğün organizasyonu için yapılacak harcamaların Albaraka Türk tarafından peşin ödenmesini sağlamak mümkündür. 36 ay vadeyle tahsis edilen bu üründen istifade etmek isteyen tüketicilerin başvuru için şubeyle iletişime geçmesi gerekmektedir. % 0,5’lik finansman tahsis ücretine ek olarak ferdi kaza sigortasının da yapılması gerekir. Düğün organizasyonu finansmanı için aylık % 3.30 kar oranının ödenmesi gerekmektedir.

Yurt Hizmeti Finansmanı

Yurtta kalan öğrencilerin yurt harcamalarını finanse etmek için geliştirilen bu ürün kapsamında yurt ödemesini yapan Albaraka Türk, 10 ay vadeyle bu ödemenin taksitlendirilmesini mümkün kılmaktadır. Başvuru için fatura, nüfus cüzdanı ve gelir belgesiyle birlikte en yakın şubeye gidilmesi yeterli olmaktadır.

Tatil Turu Finansmanı

Tatil turu yapmak için finansman arayışına giren müşterilere özel olarak geliştirilen bu ürün sayesinde harcamaların peşin olarak yapılması, 12 ay vadeyle bankaya geri ödenmesi mümkün olur. % 3.30 kar payı oranına ek olarak % 0,5 oranında finansman tahsis ücreti ödemesinin de yapılması gerekmektedir.

Diş Sağlığı Finansmanı

Diş sağlığına yönelik sağlık harcamasını finanse etmek isteyen müşterilerin hastane masraflarını karşılayan Albaraka Türk Katılım Bankası, yapılan harcamaların 36 ay vadeyle geri ödenmesini mümkün kılmaktadır. % 3.30 kar oranına ek olarak tek sefere mahsus kredi toplam tutarının % 0,5’i kadar finansman tahsis ücreti talep eden Albaraka, başvuru için en yakın şubeye gidilmesini talep etmektedir.

Devre Tatil Finansmanı

Tapu senedi gerekmeksizin bir yıldan uzun süreli gecelik konaklama harcamalarının yapılmasını sağlayan bu finansman için % 3.30 oranında kar payı oranı ödemesi gerekmektedir. 36 ay vadeyle geri ödeme yapabilen tüketiciler kredi tahsisi sırasında % 0,5 oranında finansman tahsis ücreti ödemesi yapmak durumundadır, başvuru için en yakın şubeye gidilmesi gerekir.

Konut Kirası Finansmanı

Yıllık bazda peşin kira ödemesi yapan kiracıların harcamalarını yapmak konusunda Albaraka Türk’ü aracı kılması mümkündür. Ev sahibine tek seferde kira ödemesi yapma fırsatı sunan bu finansmanın en büyük avantajı pazarlıktır. % 3.30 kar oranıyla tahsis edilen finansman 12 ay vadeyle geri ödenebilir.

Hac ve Umre Finansmanı

Hac ve umre ziyareti için 36 ay vadeli faizsiz finansman imkanı sunan Albaraka Türk, bu finansman kapsamında yapılacak harcamalar için % 3.30 oranında kar talep etmektedir. Başvuru için en yakın Albaraka Türk şubesine gitmeniz yeterli olacaktır.

Eğitim Finansmanı

Eğitim harcamalarını finanse etmek için Albaraka Türk’ü aracı kılmak isteyen tüketicilerin 12 ay vade ve % 3.30 kar oranı imkanıyla bunu yapması mümkündür. Başvuru için proforma fatura, gelir belgesi ve nüfus cüzdanıyla birlikte en yakın şubeye gidilmesi yeterli olacaktır.

Dayanıklı ve Yarı Dayanıklı Mallar

Eşya satın almak isteyen tüketiciler bunun için Albaraka Türk’ü aracı kılabilir. % 3.30 kar oranıyla 36 aya varan vadede geri ödeme yapabilen tüketiciler talep ederse 2 ayda bir ya da 3 ayda bir ödeme yapacak şekilde yeni bir ödeme planı da oluşturabilmektedir.

Albaraka Türk Taşıt Finansmanı

Sıfır ve ikinci el araçların finansmanı için de aracı olabilen Albaraka Türk Katılım Bankası, kasko değeri 100 bin TL’ye kadar olan araçlar için % 70 oranında, 100 bin TL’yi aşan kısmı için ise % 50 oranında finansman tahsis edebilmektedir. 48 ay vadeli kredi imkanı sunan Albaraka ikinci el araçların en fazla 5 yaşında olmasını istemektedir.

Kar Oranı ve Masraflar

% 3 kar oranıyla tahsis edilen taşıt finansmanı için tek sefere mahsus kredi toplam tutarının % 0,5’i kadar finansman tahsis ücreti ödemesi yapılması gerekir. Buna ek olarak kasko yaptırılması ve ferdi kaza sigortasına başvurulması da gerekecektir.

Örnek Hesaplama

70 bin TL kredi çekilmesi halinde:

 • 12 ay vade için her ay 7287 TL, toplamda 87.803 TL,
 • 24 ay vade için her ay 4405 TL, toplamda 106.084 TL,
 • 36 ay vade için her ay 3500 TL, toplamda 126.352 TL,
 • 48 ay vade için her ay 3085 TL, toplamda 148.439 TL ödeme yapılması gerekecektir.

Albaraka Türk Konut Finansmanı

Konut ihtiyacı için de aracı olabilen Albaraka Türk Katılım Bankası, konut bedelinin % 80’ini finanse edebilmektedir. 120 ay vadeyle tahsis edilebilen konut finansmanı talebe göre 2 ayda 1 ya da 3 ayda 1 ödeme yapılacak şekilde düzenlenebilir. 60 aya kadar % 2.15 kar oranı talep eden Albaraka, 61 ile 120 ay arasındaki vade için % 2.30 oranında kar talep etmektedir.

150 bin TL kredi çekilmesi halinde:

 • 12 ay vade için her ay 14.403 TL, toplamda 174.787 TL,
 • 24 ay vade için her ay 8157 TL, toplamda 197.725 TL,
 • 36 ay vade için her ay 6124 TL, toplamda 222.412 TL,
 • 48 ay vade için her ay 5142 TL, toplamda 248.789 TL,
 • 60 ay vade için her ay 4580 TL, toplamda 276.774 TL,
 • 72 ay vade için her ay 4455 TL, toplamda 322.699 TL,
 • 84 ay vade için her ay 4229 TL, toplamda 357.158 TL,
 • 96 ay vade için her ay 4074 TL, toplamda 393.050 TL,
 • 108 ay vade için her ay 3965 TL, toplamda 430.219 TL,
 • 120 ay vade için her ay 3888 TL, toplamda 468.510 TL ödeme yapılması gerekir.
albaraka subeye gitmeden online kredi başvurusu
albaraka kredi başvurusu

Faiz ve Kar Payı Aynı Şey Mi?

Faiz  ve kar payı birbirinden tamamen farklı şeylerdir. İslam felsefesinin iktisadi işlemlerle ilgilenen kısmı, bir finansman tahsisi için murabaha yapılmasını talep eder. Yani finansman tahsis edecek kişi ya da kurumun işleme doğrudan dahil olmasını, malı ya da hizmeti satacak kişiye bedeli peşin olarak ödemesini daha sonra sahip olduğu bu mal ya da hizmeti vadeyle talep edene satmasını ister, bunun İslam’a uygun olduğunu söyler. Katılım Bankaları finansman tahsisinde murabaha usulünü benimser ve vadeyle satış sırasında da yine İslam’ın izin verdiği ölçüde kar oranı ekleyerek bu satıştan kar elde eder.

Buna karşın özel mevduat bankası para satar ve sattığı para için belirlediği oranda faiz talep eder, işleme aracılık etmez bu aracılıktan doğan maliyete katlanmaz.

Albaraka Türk Konut Kredisi Hesaplama 50-100-150-200 Bin TL konulu yazımızı da buradan https://sifirfaizli.com/albaraka-turk-konut-kredisi-hesaplama-50-100-150-200-bin-tl/ okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku